Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez Hatifnatow5 18 lut 2014, 23:15
haha, ja mam na 10, o 10.30 pewnie będę wychodzić, to się miniemy ;)

mogę na Ciebie poczekać i możemy iść na piwo jak chcesz :)

przez pirogronian 20 lut 2014, 21:44
Nie zakwalifikowałem się ze względu na zbyt duży poziom lęku i wycofania. W uzasadnieniu widniało "ryzyko dekompensacji psychotycznej", czyli, jak się dowiedzieliśmy z mądrych stron internetowych, mógłby mi czasowo odjechać dach. Zadziwiająco zgodne z moją własną autodiagnozą, nawiasem mówiąc, tylko sam siebie nie byłem do końca pewny. Nawiasem mówiąc, po stanie lękowym ,jaki przeżyłem bezpośrednio po rozmowie, stwierdziłem, że moja próba dostania się tam faktycznie była z góry skazana na niepowodzenie. Nie zniósłbym oddziału. Nie wiem, co będę robił dalej. Być może Postaram się dostać na jakiś oddział dzienny we Wrocławiu. Powinien być bardziej dla mnie strawny, jak również ja dla niego. :smile:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, jak mi się coś uda zrobić jeszcze ze swoim życiem, może wspomnę o tym w innym topiku.

przez lifeisaparadox 21 lut 2014, 23:25
Przykro mi Pirogronian.
Jeśli popracujesz na terapii ambulatoryjnej, to być może uda Ci się przejść ten trudny etap i poprawić tę część osobowości, która uniemożliwia Ci teraz dostanie się na oddział. Później możesz się zakwalifikować. Tak to widzę.
"Gate gate..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vassaga 28 lut 2014, 14:23
We wtorek, 4 marca o 9:00 moja pierwsza wizyta na 7f. Jadę aż spod granicy Czeskiej, jednak nie udało mi się załatwić pobytu diagnostycznego... W sumie nie starałam się o niego wybitnie, bo jednak mam firmę i im dłużej pracuję, tym lepiej dla mnie. Choć przychodzi mi to z oporem.
Mam do Was pytanko, a może nawet kilka, ale poprzestanę na jednym. Kiedy kończy się obecny "turnus" pacjentów i będzie przyjmowana nowa grupa?

Pozdrowionka

M.
Boisz się - nie rób... Robisz - nie bój się :)

przez essprit 28 lut 2014, 16:16
Z innej beczki - pierwsze pytanie Ci postawią, jak chcesz tam być skoro masz firmę na głowie.

przez zakręcona 28 lut 2014, 17:53
polecam zainteresowanym krótką lekturę
http://www.peron7f.pl/wp-content/upload ... latani.pdf

przez lifeisaparadox 01 mar 2014, 12:54
Vassaga napisał(a):Mam do Was pytanko, a może nawet kilka, ale poprzestanę na jednym. Kiedy kończy się obecny "turnus" pacjentów i będzie przyjmowana nowa grupa?
M.

Jest "grupa", obecnie uformowana niedawno bo ponad miesiąc temu tak że jeszcze będzie trwać 5 miesięcy - terapia grupowa.
Indywidualna czyli większość pacjentów, to różnie, na ogół kończą w z góry zaplanowanych terminach, ich wyjście=wejście nowej osoby. Praktycznie co kilka tygodni ktoś wychodzi, więc jest rotacja na bieżąco.
Dochodzą jeszcze osoby które kończą nieterminowo i pojawia się okienko dla nowej, zainteresowanej osoby, więc warto zapytywać raz w tygodniu bodajże w piątek przed południem telefonicznie, czy jest okazja.
"Gate gate..."

przez Vassaga 02 mar 2014, 14:55
Od 8 miesięcy przygotowuje sie do tego, zeby moja dzialalnosc nie ucierpiala na mojej nieobecnosci. Na wszystko znajdzie sie sposob, jak sie tego bardzo chce. Poza tym te pol roku chcialam wykorzystac na to, zeby sie jednak troche przebranzowic i odciac sie od pracy. A skoro terapia moze mi pomoc, bo mam dosc pałowania sie ze sobą, to chyba się to bardziej liczy. Z reszta nie chce mi sie tlumaczyc jak to zrobie. Spodziewam sie takiego pytania, i jesli mozna, a z tego co wiem, to mozna miec laptopa i telefon, to mi to wystarczy.
Ehhh liczylam, ze od czasu tych 4 spotkan, jesli mnie zakwalifikuja, nie bede musiala dlugo czekac. Byłam kiedyś na grupowej i bardzo, bardzo ale to bardzo byłam zadowolona, choć wyleciałam w połowie za łamanie regulaminu. Niestety wtedy miałam inne podejście.

Czyli reasumując, osoby skierowane na indywidualną mają ciągłą rotację a grupa zmienia się co pół roku? I te osoby z indywidualnej też siedzą 24 tyg czy też mają to ustalane indywidualnie? Trochę się już gubię. Nie ma gdzieś regulaminu jawnego? Bo jak szukałam, to raczej strzępy informacji często sprzecznych ze sobą się tu pojawia...
Boisz się - nie rób... Robisz - nie bój się :)

przez terrorystka 02 mar 2014, 18:35
sabrina-BPD napisał(a):Przeszłam pozytywnie wszystkie 4 konsultacje i zostałam zakwalifikowana do przyjęcia na Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala im. Babińskiego w Krakowie. Przyjęcie mam 20 stycznia 2014 roku. Na podstawie kwalifikacji przydzielili mnie do psychoterapii grupowej.

ale zbyt długo na oddziale GWIAZDO nie zabawiłaś...
"Miłość jest jak śmierć - zaw­sze ma pierwszeństwo"

przez bordiles 06 mar 2014, 22:08
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czegoś odnośnie przepustek na oddziale 7F. Ile ich można mieć, jak to się ma regulaminowo, jak jest z wyjściami na miasto np. w celu jakichś zakupów itp.np. w weekend? Interesuje mnie również (z uwagi na moje dysfunkcje kręgosłupa) to czy w trakcie spotkań terapeutycznych siedzi się na krzesłach, czy na fotelach. Wiem to trochę śmieszne pytanie, aczkolwiek dla mnie bardzo istotne... Jako, że jestem palaczem ciekawi mnie również kwestia palenia tytoniu... No i ogólnie jakie warunki "mieszkaniowe" są na oddziale 7F, czy osoba z bardzo daleka może jakoś się pomieścić ze swoim przybytkiem. Jak wygląda czas między zajęciami, popołudniami, czy w weekendy?
Wiem, że pytam się w zasadzie o pie*doły, ale jako, że wiem już sporo o terapii w tym miejscu, postanowiłem zapytać się o sprawy mniej ważne.
Bardzo proszę o informacje i z góry serdeczne dzięki:)) Pozdrawiam.

przez Lusesita Dolores 06 mar 2014, 22:21
bordiles, Nie byłąm na oddziale, ale wiem że:
- przepustki sa po 2 tygodniach pobytu co tydzień, a w tygodniu można wyjść do sklepu na terenie szpitala
- na rozmowie kwalifikacyjnej siedziałam w fotelu ;)
- palić można przed budynkiem ( nie ma palarni wewnatrz)
- pokoje sa 2 i 5 osobowe

;)
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez terrorystka 07 mar 2014, 17:46
pierwsza przepustka jest w 3 weekend pobytu. nie dokładnie po 2 tygodniach.
przepustek jest 42 na cały pobyt i można je brać od piątku po 15 do niedzieli do 20.
pokoje damskie są 2,3 i 5 osobowe, męskie są tylko 5 osobowe.
na tygodniu są 2 wyjścia do tesco z osoba z personelu (nie wymagające brania przepustki), które jest 3 kroki od szpitala. można sobie tam zrobić zakupy, inaczej są też 3 sklepy na terenie szpitala. średnio zaopatrzone i średnio tanie, ale zawsze to coś.
na terapii siedzi sie w wygodnym fotelu, na zebraniach społeczności na zwykłych krzesłach.
"Miłość jest jak śmierć - zaw­sze ma pierwszeństwo"

przez ala1983 09 mar 2014, 19:42
terrorystka napisał(a):
sabrina-BPD napisał(a):Przeszłam pozytywnie wszystkie 4 konsultacje i zostałam zakwalifikowana do przyjęcia na Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala im. Babińskiego w Krakowie. Przyjęcie mam 20 stycznia 2014 roku. Na podstawie kwalifikacji przydzielili mnie do psychoterapii grupowej.

ale zbyt długo na oddziale GWIAZDO nie zabawiłaś...

:lol:

-- 09 mar 2014, 18:43 --

przepustek jest 42 na cały pobyt

:?: :?: :?:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez essprit 09 mar 2014, 20:34
Terrorystka, zafrapowałaś mnie z tą "gwiazdą" ;) !
O co chodzi ?

-- 09 mar 2014, 20:34 --

Terrorystka, zafrapowałaś mnie z tą "gwiazdą" ;) !
O co chodzi ?

Sortuj wg