Nie chce mieć rodzenstwa !!!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez monk.2000 09 maja 2013, 19:08
Tak, tabu w społeczeństwie, to ważne pojęcie :P
Gadajcie dalej, będę czytał.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez zmienny 09 maja 2013, 19:10
znudzona-ona napisał(a):i dlatego wg ciebie ludzkość powinna wyginąć? że jakiś procent jest nieszczęśliwy?

no i nie tylko ludzkość najlepiej jakby cała planeta się rozpadła w niecałej sekundzie.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:11
a najśmieszniejsze jest to, że mi nie można zarzucić ślepego postępowania wg norm bo ja nie mam dzieci i to był świadomy wybór, ale mimo tego uważam, że teoria zmiennego jest do kitu.
Projektujesz swoje depresyjne podejście na innych. To, że Ty masz do kitu to nie znaczy, że tak mają inni ludzie
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zmienny 09 maja 2013, 19:13
znudzona-ona, to nie jest teoria zmiennego tylko antynatalizm. tak gwoli formalności. ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antynatalizm

Projektujesz swoje depresyjne podejście na innych. To, że Ty masz do kitu to nie znaczy, że tak mają inni ludzie

wystarczy zajrzeć do jęczarni by się przekonać, że sam nie jestem.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:15
to jest specyficzne forum, dla ludzi z zaburzeniami więc logiczne, że spotkasz tu ludzi negatywnie nastawionych do życia. Ale to nie znaczy, że ludzie jako gatunek tak mają

przez zmienny 09 maja 2013, 19:18
znudzona-ona, a jednak znaczy wg statystyk większość polaków uważa się za nieszczęśliwych, biorąc pod uwagę pozytywne zniekształcenie poznawcze ich opinii, to jest to jeszcze większy procent.
zmienny

przez linka 09 maja 2013, 19:26
zmienny napisał(a):znudzona-ona, a co tu nie rozumieć przecież to jest proste równanie matematyczne
większość ludzi jest nieszczęśliwa, to nieszczęście nie jest równoważone przez szczęście, wniosek?
prosty i logiczny..

Skąd masz takie dane?

W Polsce ludzie potrafią powiedzieć, że są nieszczęśliwi bo nie mają nowej plazmy na ścianie a sąsiad ma... nie sugerowałbym się tym....

zmienny napisał(a):Candy14,
no ok ..ale mozna dac wlasnemu dziecku dobre zycie wiec nadal nie rozumiem

raczej wychodzi zazwyczaj tak, że to życie nie jest dobre.
dlaczego na Boga mialoby byc nieszczesliwe? podaj chociaz jeden powod dlaczego chciane i kochane dziecko wychowujace sie w kochajacej rodzinie mialoby byc nieszczesliwe?

powodów może być milion np. zachoruje na depresję.

Może, a może będzie najszczęśliwszą osobą na świecie, dziękującą rodzicom za to, że dali mu życie i wychowali w spokoju, miłości, szczęściu i zaufaniu.

zmienny napisał(a):
Istnieje coś takiego jak instynkt samozachowawczy, to determinuje nasze istnienie jako gatunku, nie nie jest to egoizm to wyższa potrzeba i jej spełnianie nie ma absolutnie nic wspólnego z egoizmem.

to jest instynkt, instynkt zaprogramowany przez samolubne geny.

O czym Ty piszesz? Jakie samolubne geny? Skąd Ty wziąłeś taką terię?
Jeśli jem i piję to jestem samolubna, bo inni nie mają co jeść i pić? Mam w geście solidarności się zagłodzić? Geny nie są samolubne są nastawione na przetrwanie gatunku......

zmienny napisał(a):linka,
rozmnażajmy się, bo inaczej kto zarobi na nasze emerytury

jeśli to nie był żart, to jestem przerażony poziomem wyrachowania zawierającym się w tym stwierdzeniu.

Tak, to było śmiertelnie poważne stwierdzenie...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Candy14 09 maja 2013, 19:36
raczej wychodzi zazwyczaj tak, że to życie nie jest dobre.

bo nie jest ale jak pisalam wyzej
wychowujac sie w szczesliwych, kochajacych rodzinach wiemy jak sobie poradzic z trudnosciami majac ich milosc i wsparcie wiec dlaczego tacy ludzie miliby byc nieszczesliwi?

powodów może być milion np. zachoruje na depresję.

a jak nie zachoruje? Idac tym tokiem rozumowania to nie powinnam wychodzic z domu bo moze mnie przejechac samochod , albo mnie przewieje i umre na zapalenie pluc. albo trafie na jakiegos morderce ..co gorsza w domu tez czyha na mnie mnostwo niebezpieczenstw :hide:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zmienny 09 maja 2013, 19:40
linka,

Może, a może będzie najszczęśliwszą osobą na świecie, dziękującą rodzicom za to, że dali mu życie i wychowali w spokoju, miłości, szczęściu i zaufaniu.

szansa jest tu jak 1 do 7 000 000 000.

nie mowiąc już, że weźmy osobe która jest szczęśliwa i porównajmy z nieszczęśliwą, toć to jak porównanie przekładając na przyjemności, pogłaskania z piąchą w twarz. :/

wyobraź sobie, że masz możliwość udziału w losowaniu i masz szanse no powiedzmy że 50/50 (choć uważam, że zdecydowanie te proporcje są gorsze), no ale załóżmy, że 50% szansy na masaż taki jaki lubisz i 50% szansy na pobicie.
weźmiesz udział w takim losowaniu?
chciałabyś by ktoś przymusił Cię do takiego losowania?

O czym Ty piszesz? Jakie samolubne geny? Skąd Ty wziąłeś taką terię?
Jeśli jem i piję to jestem samolubna, bo inni nie mają co jeść i pić? Mam w geście solidarności się zagłodzić? Geny nie są samolubne są nastawione na przetrwanie gatunku......

o tym, że ten instynkt przetrwania jest zaprogramowany przez samolubne geny, teoria wzięta z oficjalnej nauki o ewolucji.

Geny nie są samolubne są nastawione na przetrwanie gatunku

nie geny nie są nastawione na przetrwanie gatunku, przeczytaj "samolubny gen" Dawkinsa, tam ta teoria została pięknie na przykładach obalona.

Jeśli jem i piję to jestem samolubna, bo inni nie mają co jeść i pić? Mam w geście solidarności się zagłodzić?

jesz i pijesz bo takie potrzeby wyraża Twój organizm "zaprojektowany" by tak robiły by przetrwał i opiekował się genami.

Mam w geście solidarności się zagłodzić

nic takiego nie narzucam, ani nie zalecam.

Candy14,
a jak nie zachoruje? Idac tym tokiem rozumowania to nie powinnam wychodzic z domu bo moze mnie przejechac samochod , albo mnie przewieje i umre na zapalenie pluc. albo trafie na jakiegos morderce ..co gorsza w domu tez czyha na mnie mnostwo niebezpieczenstw

nie znowu nadinterpretujesz to są różne sytuacje, nie da się tego porównać.

wychowujac sie w szczesliwych, kochajacych rodzinach wiemy jak sobie poradzic z trudnosciami majac ich milosc i wsparcie wiec dlaczego tacy ludzie miliby byc nieszczesliwi?

heh widzę dalej trzymasz się zdania, że to jest gwarant szczęścia, niestety wcale niekoniecznie wiadomo jak sobie radzić i wiele ludzi choć z udanym dzieciństwem sobie nie radzi.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:45
nikt nie da gwarancji na nic w życiu, ale to nie znaczy, że mamy przestać żyć. To jest jakiś mega pesymizm i katastrofizm to co Ty prezentujesz

przez zmienny 09 maja 2013, 19:49
znudzona-ona,
nikt nie da gwarancji na nic w życiu

dokładnie.

nikt nie da gwarancji na nic w życiu, ale to nie znaczy, że mamy przestać żyć.

tu już nie mi decydować o czyimś życiu, powoływanie kogoś na świat to również takie decydowanie. :/
To jest jakiś mega pesymizm i katastrofizm to co Ty prezentujesz

to nie jest pesymizm tylko realizm.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:51
rozmowa z Tobą to walenie głową w mur, bez sensu bo Ty ciemność, ciemność tylko widzisz. Ja nie widzę nic zdrożnego w tym, że ludzie chcą mieć potomstwo.

przez zmienny 09 maja 2013, 19:54
znudzona-ona, nie tylko ciemność ale w bilansie ta ciemność przeważa, w moim mniemaniu.

Ja nie widzę nic zdrożnego w tym, że ludzie chcą mieć potomstwo.

no trudno mieć pretensje do nich o to, tak są ewolucyjnie zaprogramowani przez samolubne geny i tak jak wspomniała abraxas widzą świat inaczej niż ja, są nieświadomi tego co czynią.
Ostatnio edytowano 09 maja 2013, 19:55 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

przez linka 09 maja 2013, 19:54
zmienny, ja już w takim razie wygrałam w tym losowaniu wiele razy, bo sama jestem szczęśliwa, mało tego otaczam się szczęśliwymi ludźmi...... jak pisałam, nieszczęście to bardzo względna sprawa, znam ludzi którzy są nieszczęśliwi bo nie mają pieniędzy na zagraniczną wycieczkę i takich którzy są nieuleczalnie chorzy ale dzięki rodzinie, dzieciom, przyjaciołom i dzięki sobie są szczęśliwe.

Nie sprowadzę na świat dziecka bo na 99% będzie ono nieszczęśliwe - lepiej zaopiekuję się dzieckiem które już jest na świecie choć ono także na 99% będzie nieszczęśliwe - a przy okazji unieszczęśliwię siebie. Bo po co być szczęśliwym, skoro szczęścia nie ma, wszystko jest do dupy i i tak umrę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg