Witam wszystich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystich

przez tobias 12 sty 2010, 16:59
Otóż nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże.
Od jakiegoś czasu przeżywam dość mocne stresy trwa to już ponad rok. Na początku były to tylko różnego rodzaju myśli.
Jednak później zaczęło się coś niedobrego zmieniać z moją głową. Najpierw pojawiły się zawroty głowy i lekkie zawroty głowy.
Trwało to kilka tygodni i przeszło. Zamiast tego pojawił się ostry ból głowy. Głowa boli mnie codziennie jak tylko wstanę z łóżka
do momentu kiedy znów się położę. Trwa to już 3 miesiące i nie wiem co mam robić. Staram się nie brać leków przeciwbólowych
a jak już wezmę to i tak mi nie pomagają. Ból zaczyna się z tyłu głowy a kończy na skroniach i czole.
Sam nie wiem co mam robić i do kogo się skierować

Pozdrawiam

Re: Witam wszystich

przez iryss 12 sty 2010, 17:02
Witaj:)
Myslę że pownienies zrobić sobie badania. Idz do lekarza pierwszego kontaktu i opowiec mu co sie dzieje on skieruje cie na dalsze badania.
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez Donkey 12 sty 2010, 17:37
Jeśli wyniki bedą dobre, to znaczy że ciało masz zdrowe a dusza choruje. I wtesy pozostaje Tobie psycholog/psychiatra.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 12 sty 2010, 17:59
tobias napisał(a):... Najpierw pojawiły się zawroty głowy i lekkie zawroty głowy. Trwało to kilka tygodni i przeszło. Zamiast tego pojawił się ostry ból głowy. Głowa boli mnie codziennie jak tylko wstanę z łóżka do momentu kiedy znów się położę. Trwa to już 3 miesiące i nie wiem co mam robić. Staram się nie brać leków przeciwbólowych a jak już wezmę to i tak mi nie pomagają. Ból zaczyna się z tyłu głowy a kończy na skroniach i czole...

Czy kojarzysz aby bole wystepowaly w jakichs konkretnych okolicznosciach? Np w pracy, w szkole, w wiekszych skupiskach ludzi, w autobusie, przed telewizorem, przed zasnieciem, przy kompie, na imprezach, w klubach? Czy nasilenie boli nie ma zadnego zwiazku z jakimis sytuacjami: stresem, zmeczeniem?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ewaryst7 12 sty 2010, 19:32
Neurolog , na początek , następnie okulista i laryngolog.Jeśli nic nie swierdza , to masz napieciowe bóle glowy.Wklep w wyszukiwarkę "napięciowe bóle głowy" i dowiesz się na co cierpisz.Pozdrówka.

przez *Monika* 12 sty 2010, 20:00
Mialaam podobne objawy 6 lat temu. Był to tzw zespół bólów głowy na tle nerwowym, od stressu, lęku. Byłam u neurologa, badania nic nie wykazały, wszysto w normie. Przeszło mi po około 3-4 miesiącach. Brałam też na te bóle leki, ale nie pamietam nazwy.
Obrazek
Główny Moderator

przez tobias 13 sty 2010, 12:05
Dzięki za odpowiedzi..
Więc jeśli chodzi o pojawienie się bólu to z tym bywa różnie.
Łatwiej mi powiedzieć kiedy go nie ma tzn gdy jestem aktywny tzn jeżdżę na rowerze
czy jakiś wypad na narty. Zauważyłem że często się pojawia w środkach komunikacji miejskiej (autobusy czy tramwaje). Do bólu głowy moge jeszcze dodać ból pleców lub raczej barku prawego i karku.

przez rossll 13 sty 2010, 17:48
Rozwiązanie proste - najpierw poszukaj u odpowiednich specjalistów przyczyn - nazwijmy je umownie - fizycznych.
Gdy badania nic nie wykarzą pozostaje psycholog czy psychiatra .

przez *Monika* 13 sty 2010, 20:55
Jest tez tak,że stress kumuluje się w różnyh częsciach ciała. Jest odczuwalny jako ból karku, ramion, pleców, odcinka lędźwiowo-krzyżowego.
Ja od wczoraj ma ból calych pleców.Coś w rodzaju bólu korzonków, ale nie do końca. Budziłam się w nocy od tego bólu bo zaczął promieniowaćna brzuch, zolądek. W pracy przeszło, ale teraz znów troche pobolewa.
Obrazek
Główny Moderator

przez tobias 02 mar 2010, 22:20
nie zdecydowalem sie jeszcze na pojscie do lekarza zastanawiam sie czy pojsc do lekarza internisty czy od razu poprosic o skierowanie do neurologa. bole nie ustapily sa caly czas szczegolnie na czesci potylicznej nie wiem co mam jzu robic :(

przez maggieflakes 02 mar 2010, 22:26
bóle głowy mogą być także spowodowane problemami z ciśnieniem, które może być raz wysokie raz niskie, więc warto to też sobie sprawdzić

przez dipinto 02 mar 2010, 22:28
Witaj
ja miałem tak samo, najpierw bol glowy, potem piszczenie w uchu i nagle atak i panika że umieram. Mam wszcystkie badania ok i diagnoza jedna depresja lękowa. Tak jak piszą najpierw badania a później psychoterapia - ja za długo zwlekałem i teraz mam za swoje. Tabletki i ataki. Tak jak ty szukam tu pomocy

przez tobias 02 mar 2010, 22:31
do jakiego lekarza sie zwrociles? ja juz mam dosc zycia z bolem i zawrotami glowy a mecze sie z tym ponad pol roku

przez dipinto 02 mar 2010, 22:38
tobias napisał(a):do jakiego lekarza sie zwrociles? ja juz mam dosc zycia z bolem i zawrotami glowy a mecze sie z tym ponad pol roku

moj rodzinny nic nie zdzialal, a poszedłem do kardiologa prywatnie bo przez te napady nabawilem sie nadcisnienia. On po konsultacji powiedział mi o tym lęku. Przepisal mi tabletki po których jest lepiej, ale i tak zapisalem sie na terapie u psychologa niestety wizyta dopiero pod koniec marca. Wiem, ze latwo pisac ale staraj sie wmawiac sobie ze jestes radosny i nic ci nie jest jakos troche pomaga. Zawsze to cos.

Sortuj wg