Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 16 maja 2016, 11:37
bittersweet napisał(a):carlosbueno, Niemiaszki maja tak przez propagande wyprane mózgi, ze kazdy arab lub murzyn będzie dla nich bardziej wartosciowy niż Polak czy Ukrainiec.

Za jakieś 3 tyg. będę w Monachium to przepytam chłopaków w temacie. Jednak raczej wątpię, by ktokolwiek przebił krajowych oszołomów.

bittersweet napisał(a): Kiedys sobie wymyślili dominacje rasy nordyków, teraz usiłują narzucić multi-kulti jako jedynie słuszną racje. I przy okazji udowodnić, że jako społeczeństwo z nazistów zmienili się w dobrych samarytan. Fakt, ze jedna ideologie podmienili bezmyślnie na druga, umyka im jakoś :bezradny:
...

Ideologie Ty tutaj próbujesz narzucić - bez argumentacji. Ja, mimo bezpośrednich i codziennych kontaktów z Niemcami, żadnej presji z ich strony nie odczuwam. Oni niczego nie chcą komukolwiek udowadniać, a Tobie umyka brak logiki w ogłaszanych dyrdymałach. Jak będę sobie chciał poczytać bzdury, to wiem gdzie one są ogłaszane.

A na razie, to katolstwo narzuca przemocą swoją jedyniesłuszność. To jest realne zagrożenie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 17 maja 2016, 13:24
Pisało na Fakt,że premier ma być ambasadorką w Watykanie.

Kółko ateistyczne.

przez Lonley Paladin 17 maja 2016, 23:14
detektywmonk napisał(a):Kościół odstrasza tym,że straszy dzieci ogniem piekielnym.Mnie straszyli.

A co ma robić ? Przyzwalać na nieprawość i hedonizm? Człowiek musi mieć nad soba bata, obojętnie czy jest to władza czy kościół bo inaczej powoli zaczyna zabardzo sobie folgować. Dlatego tak wielu jest ateistów, nie z powodu racjonalności ale strachu przed karą Bożą, bo łatwiej jest się pozbyć wiary i żyć jakby jutra nie było.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez atic 18 maja 2016, 07:53
Lonley Paladin,

moralność uczona czy też narzucana przez kościół jest sztuczna, może dlatego nie odnosi skutku.
atic

Kółko ateistyczne.

przez atic 18 maja 2016, 08:25
NN4V, http://wmeritum.pl/wegry-beda-musialy-z ... tow/144270
jak to nie jest narzucanie multikulti (głównie przez Merkel) to co to jest?
chcą siłą wpychać krajom przedstawicieli islamskiej kultury, która sieje terror m.in. w Europie, a jak te kraje się nie zgodzą to chcą narzucać kary finansowe.
atic

Kółko ateistyczne.

przez Arhol 18 maja 2016, 09:07
Lonley Paladin napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Kościół odstrasza tym,że straszy dzieci ogniem piekielnym.Mnie straszyli.

A co ma robić ? Przyzwalać na nieprawość i hedonizm? Człowiek musi mieć nad soba bata, obojętnie czy jest to władza czy kościół bo inaczej powoli zaczyna zabardzo sobie folgować. Dlatego tak wielu jest ateistów, nie z powodu racjonalności ale strachu przed karą Bożą, bo łatwiej jest się pozbyć wiary i żyć jakby jutra nie było.

Boga w sercu nie majo heretyk yebane
Szefie od tego jest kodeks karny i moralność czy normy społeczne które nam zazwyczaj wbijają do łbów od wczesnego gównoida i generalnie się zgadzam że to powyżej jest potrzebne,o ile jednak dla mnie przestrzeganie i respektowanie tego powyżej dla mnie jest ok,tak na pewno nie widzę sensu by sterta clownów i finansistów od których yebie hipokryzją na setki kilometrów mówiła mi czy komukolwiek jak mamy żyć.
Średniowiecze już było,nie chcemy powrotu tych czasów.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 18 maja 2016, 09:43
Ja jestem hedonistą i dobrze mi z tym. :-)
Nie ma to jak argument na moralność. Każdy człowiek to egoista, tylko jedni się z tym kryją, a niektórzy potrafią to dostrzec i przestają być hipokrytami. A że to kółko ateistyczne, to liczę na zwycięstwo słusznej idei napiętnowanego przez Kościół indywidualizmu, wolnomyślicielstwa, laicyzmu i hedonizmu.

Odnośnie hedonizmu, to przykładowo nie wstrzykuję sobie heroiny nie dlatego, że mnie powstrzymuje jakaś moralność, po prostu dla kilku chwil przyjemności nie opłaca się wpadać w niebezpieczny nałóg i ryzykować głodu narkotykowego. Coś za coś.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 18 maja 2016, 09:53
Lonley Paladin napisał(a):

Ale dlaczego kler,zabrania ludziom cieszyć się życiem ? Co im to przeszkadza,że człowiek zamiast umartwiać się woli.Dobrze się bawić,owszem kiedy innych nie krzywdzi.Przecież kościół wymyślił męki piekielne,by trzymać ludzi w ryzach.
Owszem są ludzie smutasy,wiecznie skrzywieni i zawsze smutni.Ale,to nie tylko katolicy.Wśród ateuszy,też tacy chodzą.Byli mina była ściekła,byle się nie uśmiechać,.

Kółko ateistyczne.

przez Reynevan 18 maja 2016, 11:20
Lonley Paladin napisał(a):A co ma robić ? Przyzwalać na nieprawość i hedonizm? Człowiek musi mieć nad soba bata, obojętnie czy jest to władza czy kościół bo inaczej powoli zaczyna zabardzo sobie folgować. Dlatego tak wielu jest ateistów, nie z powodu racjonalności ale strachu przed karą Bożą, bo łatwiej jest się pozbyć wiary i żyć jakby jutra nie było.

To nielogiczne: jak można być ateistą, bojąc się kar piekielnych?

atic napisał(a):Lonley Paladin,

moralność uczona czy też narzucana przez kościół jest sztuczna, może dlatego nie odnosi skutku.

W sumie doszedłem wczoraj do wniosku, że moralność chrześcijańska oparta jest na egocentryzmie. Między nią a hedonizmem istnieje taka różnica, jak między PO i PiS.
Nie przytoczę teraz całego mechanizmu myślenia, bo nie odtworzyłbym go tak wiernie jak bym chciał, jednak właśnie takie wnioski zapamiętałem.
Reynevan

Kółko ateistyczne.

przez atic 18 maja 2016, 18:40
w moralności religijnej to co jest dobre a co złe w danej sytuacji, określa się na podstawie zewnętrznych wobec tej sytuacji ram, a nie na podstawie samej sytuacji.
atic

Kółko ateistyczne.

przez SrebrnaSowa 18 maja 2016, 19:33
NN4V napisał(a):
bittersweet napisał(a):carlosbueno, Niemiaszki maja tak przez propagande wyprane mózgi, ze kazdy arab lub murzyn będzie dla nich bardziej wartosciowy niż Polak czy Ukrainiec.

Za jakieś 3 tyg. będę w Monachium to przepytam chłopaków w temacie. Jednak raczej wątpię, by ktokolwiek przebił krajowych oszołomów.

No przydałoby się , bo to trochę śmieszne, że ludzie siedzący w Polsce mają " lepsze" rozeznanie w sytuacji niemieckiej , od tych którzy są tam na codzień.

NN4V napisał(a):Ideologie Ty tutaj próbujesz narzucić - bez argumentacji. Ja, mimo bezpośrednich i codziennych kontaktów z Niemcami, żadnej presji z ich strony nie odczuwam. Oni niczego nie chcą komukolwiek udowadniać, a Tobie umyka brak logiki w ogłaszanych dyrdymałach.

A na razie, to katolstwo narzuca przemocą swoją jedyniesłuszność. To jest realne zagrożenie.

A no właśnie...
Ale kto by się brał za kotolską mafiozę światową , jak z tego tyle zieleniny i korzyści. ( dla wybranych ) .

Kółko ateistyczne.

przez atic 18 maja 2016, 21:28
ale o czym wy tu teraz, relacje kilku osób są tylko ułamkiem w rozeznaniu sytuacji w Niemczech, bo nie można bazować swojej opinii o globalnej sytuacji Niemiec na podstawie relacji lokalnych i osobistych, to moze byc tylko taki dodatek, bo znajda sie tacy, ktorzy nie widzą problemu (ktoś na tych Merkelów i innych przecież głosuje) i tacy którzy widzą np. ta dziewczyna:

czy ten facet:

https://www.facebook.com/PRAWAStronaMed ... 397262284/

Natomiast fakty mówiące o globalnej sytuacji w Niemczech są m.in. takie:

1. nawet Merkel przyznała, że sytuacja jest krytyczna pod względem bezpieczeństwa (o tym, że ona tą sytuacje stworzyła już nie wspomniała) - http://wiadomosci.onet.pl/swiat/angela- ... cja/s716mb
2. Niemcy wraz z napływem imigrantów ponoszą ogromne koszta finansowe i beda ponosic
3. postawa polityków, czyli ludzi mających wpływ na wielu (sytuacja globalna) jest często taka: nie prowokujcie imigrantów, blondynki farbujcie włosy na ciemne, chodźcie w grupie, nie chodźcie tam gdzie oni przebywają jak na tym filmiku:

4. w mediach panuje cenzura krytyki antyimigracyjnej i propaganda multikulti, http://pl.blastingnews.com/europa/2016/ ... 25165.html
5. obyczaje z trzeciego świata dotyczące traktowania kobiet dotarły do Niemiec wraz z pojawieniem się w tym kraju setek tysięcy przybyszów z trzeciego świata: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 10038.html
6. w Niemczech jest ogromna liczba wyznawców radykalnej wersji Islamu

Podsumowując Niemcy są w dupie ciemnej.
atic

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 18 maja 2016, 23:19
Nie płacze nad Niemcami wcale, bo oni na całej rzeszy Turków i innych maści freikorpsów się wybili. Niemcy to olbrzym podtrzymywany gospodarczo przez roboli z całej Europy, m.in. z Polski wykonujących najgorsze roboty. Śmiać mi się chcę z tej waszej polskiej solidarności, bo tak naprawde jest nam bliżej do uchodźców, Ukraińców, Turków niż do Niemców, nie tylko przez historie (zawsze nami pogardzali, oprócz Ślązakow), ale przez gospodarkę, dostaliśmy kase z Unii, a Niemcy przejęli nasz rynek, wszędzie widoczny jest kapital niemiecki, hipermarkety, banki, prasa itd. Btw. jest coś pięknego w tym co mówi ta Niemka to umiłowanie do swojego narodu, w Polsce nadal lubimy się podczepiać i lizać dupę lepszym. Nie chodzi mi tu o jakiś fanatyzm narodowy, ale o zdrowy szacunek i własne, sprawiedliwe zdanie. Z drugiej str.tez myślę, że multi kulti to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Natomiast Turek z Polakiem na pewno lepiej by sę dogadali niż karny i zdyscyplinowany Niemiec. Pokój zią.

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 18 maja 2016, 23:25
atic napisał(a):w moralności religijnej to co jest dobre a co złe w danej sytuacji, określa się na podstawie zewnętrznych wobec tej sytuacji ram, a nie na podstawie samej sytuacji.

Czyli nieadekwatnie, sztywno i bezmyślnie.

atic napisał(a):...Podsumowując Niemcy są w dupie ciemnej.

Ok - jeśli są, czemu tak gorączkowo zajmują się zjawiskiem polscy "patrioci"?
Może chcą odwrócić uwagę od innych zagadnień, że niemieckie problemy traktują jak własne?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Sortuj wg