Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez carlosbueno 05 paź 2015, 22:54
Najlepiej niech Take pracuje za 2 zł/ h o tym chyba część forumowiczów marzy bo z racji tego że nie ma doświadczenia więcej mu się nie należy. Setki tysięcy pijaków w Polsce dostaje rentę pijacką i jakoś nic o tym nie piszecie natomiast Take czy detektyw są najgorsi z najgorszych.
Największy Forumowy Maruda

przez take 05 paź 2015, 22:54
Argish napisał(a):take, człowieku jak byś nie miał wyjścia to pracował byś też i za 4zł netto, ale jak się siedzi na czyimś utrzymaniu to się wydziwia i szuka kokosów. Większość ludzi w tym kraju pracuje za stawki rzędu 10-12zł brutto/h, ale ty byś chciał cuda.

Nie miałbym ochoty na to. Moja mentalność wolałaby bycie utrzymywanym przez rodziców niż bycie wyzyskiwanym za środki do egzystencji od pierwszego do pierwszego... Praca ma służyć czemuś więcej, niż tylko zapewnieniu utrzymania.
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:54
Argish napisał(a):Sigrun, a jasne, że tak "dajmy" mu z 3 tys renty z naszych podatków i niech żyje chłopaczyna i dalej z nudów napier.dala multum postów
o!!! I jeszcze skladke zrobmy na forum :yeah:
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Argish 05 paź 2015, 22:54
Davin, no właśnie i chleb z mortadelą by go ucieszył :mrgreen:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez take 05 paź 2015, 22:55
carlosbueno napisał(a):Najlepiej niech Take pracuje za 2 zł/ h o tym chyba część forumowiczów marzy bo z racji tego że nie ma doświadczenia więcej mu się nie należy. Setki tysięcy pijaków w Polsce dostaje rentę pijacką i jakoś nic o tym nie piszecie natomiast Take czy detektyw są najgorsi z najgorszych.

:great: (nie chodzi tu oczywiście o pomysł, abym pracował za 2 zł za godzinę)
F21, F42.2, F84.5

przez Argish 05 paź 2015, 22:57
take, jak ci rodzice wykorkują to pójdziesz do byle jakiej pracy chyba, że będziesz żywił się energią słoneczną
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez jetodik 05 paź 2015, 22:57
take, kiedy masz tą komisje? ciekawy jestem wyniku, zdaj relację później :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez acherontia-styx 05 paź 2015, 22:58
take, nie powinieneś dostać tej renty i zostać zmuszony do podjęcia pracy z jednego prostego względu.
Łatwo się wydaje pieniądze, które się dostało za darmo (czy to renta, czy stypendium), jednak jak popracujesz to zanim wydasz każde 100zł to je 5 razy najpierw obejrzysz.
Uważasz, że wszystko Ci się należy za darmo i że za tak nędzne grosze nie będziesz pracował. Zobaczymy jak zmienisz zdanie jak nie będziesz miał za co żyć.

Też bym chciała dostawać kase za darmo, fajnie by było. Fakt faktem mam to szczęście, że zawsze mogę liczyć na wsparcie finansowe rodziny, ale wole mieć satysfakcję z tego, że sama na coś zapracowałam niż żerować na kimś.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez take 05 paź 2015, 22:59
Sigrun napisał(a):
Argish napisał(a):Sigrun, a jasne, że tak "dajmy" mu z 3 tys renty z naszych podatków i niech żyje chłopaczyna i dalej z nudów napier.dala multum postów

To żart z mojego wygodnictwa... A to prawda, że nie chcę pracować za "byle co". No moja wygodnicka natura ułatwia mi życie... Ja nie widzę w pracy źródła utrzymania. Dla mnie chodzi o coś więcej. Na pracodawcę się nie nadaję, na męża też (co wygląda mi na bardziej problematyczne).
F21, F42.2, F84.5

przez Argish 05 paź 2015, 23:00
acherontia-styx napisał(a):take, nie powinieneś dostać tej renty i zostać zmuszony do podjęcia pracy z jednego prostego względu.
Łatwo się wydaje pieniądze, które się dostało za darmo (czy to renta, czy stypendium), jednak jak popracujesz to zanim wydasz każde 100zł to je 5 razy najpierw obejrzysz.
Uważasz, że wszystko Ci się należy za darmo i że za tak nędzne grosze nie będziesz pracował. Zobaczymy jak zmienisz zdanie jak nie będziesz miał za co żyć.

Swieta prawda
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez take 05 paź 2015, 23:00
jetodik napisał(a): jednak jak poprac

W tym tygodniu, za kilkadziesiąt godzin, dokładniejszych szczegółów nie chcę podawać.
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 23:03
take napisał(a):
Sigrun napisał(a):

To żart z mojego wygodnictwa... A to prawda, że nie chcę pracować za "byle co". No moja wygodnicka natura ułatwia mi życie... Ja nie widzę w pracy źródła utrzymania. Dla mnie chodzi o coś więcej. Na pracodawcę się nie nadaję, na męża też (co wygląda mi na bardziej problematyczne).

No na meza na prawde sie nie nafajesz bo zafna kobieta nie bedzie zapierd*lac na to zebys siedzial w domu i rozkminial za ile i gdzie bys chcial pracowac
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez Davin 05 paź 2015, 23:03
carlosbueno napisał(a):Setki tysięcy pijaków w Polsce dostaje rentę pijacką i jakoś nic o tym nie piszecie natomiast Take czy detektyw są najgorsi z najgorszych.

Oni chociaż coś włożyli do budżetu nie to co ci panowie których wymieniasz. :mrgreen:

przez take 05 paź 2015, 23:03
acherontia-styx napisał(a):take, nie powinieneś dostać tej renty i zostać zmuszony do podjęcia pracy z jednego prostego względu.

Też bym chciała dostawać kase za darmo, fajnie by było. Fakt faktem mam to szczęście, że zawsze mogę liczyć na wsparcie finansowe rodziny, ale wole mieć satysfakcję z tego, że sama na coś zapracowałam niż żerować na kimś.

A prawdopodobnie ją dostanę. Nie wiem, na ile. Mogą mi dać kilka tysięcy czy kilkanaście tys. zł za bycie chorym psychicznie. Bez harówy za poniżej minimalną za godzinę. Budżet domowy by to poprawiło. Nie myślałem zbytnio nad tym, co bym robił, gdybym nie miał za co żyć. Nie chcę być złodziejem. Ale być wyzyskiwanym czy pracować w niebezpiecznych warunkach też nie chcę.

Myślę, że ta dyskusja mimo wszystko jest wartościowa. Pokazuje, jaki bywa stosunek "zwykłych ludzi" do nienormalnych czy uznawanych za takich. W tych drugich wielu zdaje się widzieć leni, darmozjadów i wygodnickich. Napisałem nieco przeciwko "systemowi", wyzyskowi. Chcę, aby żyło się jak w bajce, a nie jak w dżungli. Bezwzględne podwyższenie minimalnej stawki godzinowej wygląda na dobry pomysł zniechęcający do pobierania pokaźnych rent czy zasiłków, przynajmniej przez osoby podobne do mnie. Ma też wyeliminować wyzysk, co niestety porządnie rozpanoszył się w naszym kraju.
Ostatnio edytowano 05 paź 2015, 23:11 przez take, łącznie edytowano 4 razy
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg