Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?


take

Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

    • Tak
      5
    • Nie
      10


Rekomendowane odpowiedzi

take, zadecyduje o tym orzecznik w ZUSie, ale o rencie jak dla mnie możesz pomarzyć. Nie próbowałeś podjąć żadnej pracy, a zakładasz, że nie podołasz? Jest pierdyliard różnych zajęć. Nie rób z siebie bardziej chorego niż jesteś. A za lenistwo renty nie dają :bezradny:

 

Spotykam osoby rzeczywiście niezdolne do pracy, po udarach, z niedowładami i takie osoby renty nie dostają, a Ty byś chciał za leserstwo? No way.

I to, że masz 3 czy nawet 5 diagnoz jak dla mnie nadal nie kwalifikuje się na rentę. Mam w rodzinie osobę chorą na schizofrenię, która do końca pracowała - czyli do osiągnięcia wieku emerytalnego. Ja sama mam objawy, które utrudniają mi bardzo życie, pracę a o rencie mogę pomarzyć. Zresztą wcale jej nie chcę. Sam chcesz się wykluczać z życia? Uwierz, że wcale nie jest prosto później wrócić do normalnej aktywności.

 

A co do wieku, to że kiedyś ludzie brali śluby w wieku 20 lat to już przeszłość. Jestem od Ciebie rok starsza, a o małżeństwie jak na razie nawet nie myślę. Zresztą, dojrzej najpierw, później możesz gadać i myśleć o tym czy szukać żony czy nie :roll:

 

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym zarabiał minimalną na miesiąc to już by było coś :) Nie podoba mi się nazywanie mnie darmozjadem. Tzw. "darmozjad" to by brał narkotyki, palił narkotyki, pił napoje alkoholowe, był wulgarny, lubił pławić się w rozpuście, nie otrzymałby takich werdyktów psychiatrycznych jak ja... A ty "znieważasz" chorego człowieka! Myślę, że powinno być ci wstyd.

 

Nawet chciałbym iść do pracy po zakończeniu studiów, także i po to, aby nie być darmozjadem :) Ale przy takiej postawie innych wobec mnie to boję się, że to by mi się nie udało i nadal byłbym bez przyzwoitego dochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty zarabiasz chociaż minimalną na miesiąc albo 10 zł za godzinę? Jeśli nie, no to nie jest takie dziwne, że oburzasz się na myśl o rencie dla mnie.
zarabiam mniej niż 10 zł a co do Twojej renty to ja przeboleje ale nie mogę się na to zgodzić aby członkowie służb mundurowych przechodziły na emeryturę w wieku 35 lat to jest dopiero patologia a nie Twoja renta której nawet jeszcze nie masz. Te wszystkie miliardy które rząd przeznacza na emerytury i przywileje dla wybranych można by było "przeznaczyć" na likwidacje PiT początkowo dla najmniej zarabiających a docelowo dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty życia powinny spaść, jeśli już. I minimalną stawkę godzinową (co najmniej 12 zł za godzinę) powinni szybko wprowadzić. Z wyzyskiem trzeba skończyć na dobre. Może on prowadzić m.in. do szukania renty zamiast pracy. Sam czas spędzony na pracy powinien być coś wart. I to ponad dwa razy więcej niż piątal za godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty życia powinny spaść, jeśli już. I minimalną stawkę godzinową (co najmniej 12 zł za godzinę) powinni szybko wprowadzić. Z wyzyskiem trzeba skończyć na dobre. Może on prowadzić m.in. do szukania renty zamiast pracy.

 

Następny idiota wierzący w wielkie 12zł czyli aż ok 30 groszy netto więcej niż jest.

 

Sam czas spędzony na pracy powinien być coś wart. I to ponad dwa razy więcej niż piątal za godzinę.

 

Jest ponad 2x bo jest ok 11zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty życia powinny spaść, jeśli już. I minimalną stawkę godzinową (co najmniej 12 zł za godzinę) powinni szybko wprowadzić. Z wyzyskiem trzeba skończyć na dobre. Może on prowadzić m.in. do szukania renty zamiast pracy. Sam czas spędzony na pracy powinien być coś wart. I to ponad dwa razy więcej niż piątal za godzinę.
Koszty życia raczej nie spadną ale pracodawcy dla własnego dobra powinni podnieść stawki a państwo nie zabierać pieniędzy najmniej zarabiającym. a tak to Polska jest tylko rezerwuarem taniej siły roboczej, wiele osób obijających, siedzących na rentach itp gdyby w pracy mogło zarobić więcej niż 10 zł/h poszło by do niej a tak to szkoda zachodu na prace jak na podobnym poziomie można żyć np dzięki pomocy rodziny czy pracując sezonowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty życia powinny spaść, jeśli już. I minimalną stawkę godzinową (co najmniej 12 zł za godzinę) powinni szybko wprowadzić. Z wyzyskiem trzeba skończyć na dobre. Może on prowadzić m.in. do szukania renty zamiast pracy. Sam czas spędzony na pracy powinien być coś wart. I to ponad dwa razy więcej niż piątal za godzinę.
Koszty życia raczej nie spadną ale pracodawcy dla własnego dobra powinni podnieść stawki a państwo nie zabierać pieniędzy najmniej zarabiającym. a tak to Polska jest tylko rezerwuarem taniej siły roboczej, wiele osób obijających, siedzących na rentach itp gdyby w pracy mogło zarobić więcej niż 10 zł/h poszło by do niej a tak to szkoda zachodu na prace jak na podobnym poziomie można żyć np dzięki pomocy rodziny czy pracując sezonowo.

 

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym zarabiał minimalną na miesiąc to już by było coś :) Nie podoba mi się nazywanie mnie darmozjadem. Tzw. "darmozjad" to by brał narkotyki, palił narkotyki, pił napoje alkoholowe, był wulgarny, lubił pławić się w rozpuście, nie otrzymałby takich werdyktów psychiatrycznych jak ja... A ty "znieważasz" chorego człowieka! Myślę, że powinno być ci wstyd.

 

Nawet chciałbym iść do pracy po zakończeniu studiów, także i po to, aby nie być darmozjadem :) Ale przy takiej postawie innych wobec mnie to boję się, że to by mi się nie udało i nadal byłbym bez przyzwoitego dochodu.

 

O bisz...straszne rzeczy

 

A Ty przeciez jestes taki wyjatkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, a czy wiesz ile % pensji dostaja funkcjonariusze jak przejda na emeryture po swoich wymaganych latach pracy?
na pewno więcej niż obecny 35 latek który przejdzie za 32 lata na emeryturę. Znajmomy policjant w moim wieku mówi że 1500 zł dostanie a on żadnego wysokiego stopnia nie miał a inny z wyższym ponad 2000 zł ja nigdy takiej emerytury nie dostanę licząc siłą nabywczą, zresztą w ogóle na nią nie liczę. Nie wiem czemu ludzie bronią tych mundurowych rozumiem jak ktoś jest członkiem rodziny takich ale czemu jakiemuś wojakowi który obija się cale życie w jednostce należy się dużo więcej od dużo ciężej pracującego budowlańca, pracownika fabryki, pielęgniarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czas spędzony w pracy to jest jakieś poświęcenie. Za samo to, że ktoś pracuje, a nie obija się przed komputerem z dostępem do Internetu, powinno być godziwe wynagrodzenie. "Śmieciowe" wynagrodzenia powinny zniknąć. Minimalna płaca godzinowa powinna dotyczyć wszystkich rodzajów pracy. To 12 zł, jeśli nie więcej, za godzinę pracy, powinno przejść i obowiązywać. Polacy może na za dużo sobie pozwolili, zgadzając się na stawki typu piątal na godzinę. Wyzysk to "choroba" systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie powinni sobie pozwalać na to, aby pracować tylko po to, aby mieć za co przeżyć od pierwszego do pierwszego. "Pozwolili sobie" na patologię i teraz robią sobie z nich "nędzne woły". Ja nigdy nie pracowałem po to, aby mieć za co żyć (na studiach "zarabiałem" ok. 200 zł stypendium socjalnego na miesiąc, bo w mojej pięcioosobowej rodzinie dochód na osobę był dość niski). Mnie taka praca nie satysfakcjonuje. Musi być głębszy sens, inaczej to wyzysk, a nie zdrowa praca.

 

Człowieku bez żadnego doświadczenia chciałbyś dostać nie wiadomo jakie kokosy i to za jakąś lajtową i niewymagającą pracę?! :shock: Nie mówię, że jestem za pracą za 5 zł/h (chociaż sama za tyle pracowałam w kinie na studiach), ale u mnie w regionie 8zł/h na rękę to jest norma, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Wygodny się znalazł. Pracować się nie chce, bo mu się zarobki nie podobają to pożyje na koszt państwa i nas podatników :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czas spędzony w pracy to jest jakieś poświęcenie. Za samo to, że ktoś pracuje, a nie obija się przed komputerem z dostępem do Internetu, powinno być godziwe wynagrodzenie. "Śmieciowe" wynagrodzenia powinny zniknąć. Minimalna płaca godzinowa powinna dotyczyć wszystkich rodzajów pracy. To 12 zł, jeśli nie więcej, za godzinę pracy, powinno przejść i obowiązywać. Polacy może na za dużo sobie pozwolili, zgadzając się na stawki typu piątal na godzinę. Wyzysk to "choroba" systemu.

 

Ty się kuźwa zdecyduj z tym czy piszesz brutto czy netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie powinni sobie pozwalać na to, aby pracować tylko po to, aby mieć za co przeżyć od pierwszego do pierwszego. "Pozwolili sobie" na patologię i teraz robią sobie z nich "nędzne woły". Ja nigdy nie pracowałem po to, aby mieć za co żyć (na studiach "zarabiałem" ok. 200 zł stypendium socjalnego na miesiąc, bo w mojej pięcioosobowej rodzinie dochód na osobę był dość niski). Mnie taka praca nie satysfakcjonuje. Musi być głębszy sens, inaczej to wyzysk, a nie zdrowa praca.

 

Człowieku bez żadnego doświadczenia chciałbyś dostać nie wiadomo jakie kokosy i to za jakąś lajtową i niewymagającą pracę?! :shock: Nie mówię, że jestem za pracą za 5 zł/h (chociaż sama za tyle pracowałam w kinie na studiach), ale u mnie w regionie 8zł/h na rękę to jest norma, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Wygodny się znalazł. Pracować się nie chce, bo mu się zarobki nie podobają to pożyje na koszt państwa i nas podatników :roll:

 

Kochana no zyc nie umierac;) nie dadza mi 5 kola na miesiac to pojde na rente

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, to sluchaj dalej bajek opowiadanych przez znajomych...emerytura po 15vlatach to 40 % pensji... Wiec musialby zarabiac prawie 4 koła... Ni uj nie wierze
zarabia 3 z hakiem a mówił mi że emerytury tylko 1,5 tysiaka dostanie czyli więcej niż mój ojciec miał po 40 latach pracy a on wcale na jakiś bardzo niskich stanowiskach nie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, to sluchaj dalej bajek opowiadanych przez znajomych...emerytura po 15vlatach to 40 % pensji... Wiec musialby zarabiac prawie 4 koła... Ni uj nie wierze
zarabia 3 z hakiem a mówił mi że emerytury tylko 1,5 tysiaka dostanie czyli więcej niż mój ojciec miał po 40 latach pracy a on wcale na jakiś bardzo niskich stanowiskach nie pracował.

 

Jak mowie...40 % od kwoty brutto to nie sa kokisy po 15 latach. I jakby nie bylo jestem za tym aby dalej mieli po 15 latach emeryture... Bo praca w policji czy w wojsku to niejebajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę mieć 5 czy 10 tys. za miesiąc... O samochodzie czy wczasach nie myślę. 8 zł za godzinę (i to brutto) to też za mało, powinno być zapewnione o kilka zł więcej. Nie dziwię się, że określacie mnie za wygodnego. Bo 8 zł za godzinę nie wygląda interesująco. Renta socjalna jest bardziej atrakcyjną propozycją zdobywania dochodu dla mojej mentalności niż kilka zł za godzinę (i to pewnie brutto) albo i mniej. Właśnie dlatego trzeba wprowadzić porządną minimalną stawkę godzinową, aby każdy, kto poświęca czas na pracę, miał porządne wynagrodzenie. Godziwe wynagrodzenie "biednych, szarych ludzi" ma być priorytetem. Praca ma służyć obywatelowi, a przy niskich stawkach jest raczej na odwrót...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

take, człowieku jak byś nie miał wyjścia to pracował byś też i za 4zł netto, ale jak się siedzi na czyimś utrzymaniu to się wydziwia i szuka kokosów. Większość ludzi w tym kraju pracuje za stawki rzędu 10-12zł brutto/h, ale ty byś chciał cuda.
no przeciez jemu sie nalezy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×