Zaburzone bransoletki ;)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zaburzone bransoletki ;)

przez Pieprz 09 mar 2014, 18:09
monk.2000 napisał(a):W sumie jakiś pomysł jest, tylko że musiałby się on rozpowszechnić. No i trochę dużo tych kolorów - trudno się połapać.

i weź odróżnij na nitce żółty od złotego
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Zaburzone bransoletki ;)

przez jetodik 09 mar 2014, 18:19
a czy przypadkiem kolory bransoletek nie mają już utartych innych znaczeń?
mnie by odpowiadały takie bransoletki, które mówią czy ktoś jest singiel i jakim jest typem osobowości.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Zaburzone bransoletki ;)

przez L.E. 09 mar 2014, 21:42
mnie by odpowiadały takie bransoletki, które mówią czy ktoś jest singiel i jakim jest typem osobowości

Bransoletki matrymonialne? :D

Ja tam w każdym razie sobie kręcę - niebiesko-morsko-pomarańczowo-żółto-białą :mrgreen:
Kumulacja... w sumie jeszcze srebrny mogłabym dodać :D
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zaburzone bransoletki ;)

przez jetodik 09 mar 2014, 22:46
L.E., o właśnie :D
wtedy wiadomo by było, co robić, np. kobieta zdecydowanie nie bedaca w nastroju na amory, zakladalaby bransoletke czarną, będącej dla każdego absztyfikanta, czymś na wzór czarnej polewki :P
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Zaburzone bransoletki ;)

przez monk.2000 09 mar 2014, 22:51
Te bransoletki matrymonialne to ciekawy pomysł. Często jednym z oporów jest to czy dziewczyna ma już kogoś. No i można oszczędzić sobie różnych sytuacji. Typu cała strategia podrywu, a tu się okazuje że luba planuje ślub, czy ma dzieci już i rodzinę.

Znacie jeszcze jakieś rodzaje bransoletek, może zacznę nosić? :P
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Zaburzone bransoletki ;)

przez Reiben 09 mar 2014, 22:55
obawiam się monk.2000, że możesz natknąć się na cockblocka w postaci prokuratora jak już znajdziesz bratnią bransoletkę płci przeciwnej, idea zacna ale sam widzisz..z ludźmi to ciężko się dogadać imho, a już z potomkami żebra Adama to totalnie -_-
Reiben

Zaburzone bransoletki ;)

przez jetodik 09 mar 2014, 23:24
a ta bransoletka 'turkusowy' oznaczająca otyłość to nie wiem po co, jakby nie było wystarczająco widać, że ktoś jest gruby ;)

Zaburzone bransoletki ;)

przez Reiben 09 mar 2014, 23:48
żeby być otyłym wtedy kiedy się chce ;)
Reiben

Zaburzone bransoletki ;)

przez khaleesi 10 mar 2014, 01:02
L.E. napisał(a):
Robimy bransoletkę. Z kolorowych nitek, wstążek, koralików, czegokolwiek.
Ważne jednak są kolory, których na niej użyjecie. Te kolory będą mówić o Waszych problemach.
Kolory:
Schizofrenia - złoty
Bipolar/ zaburzenia nastroju - srebrny
Anoreksja - czerwony
Bulimia - fioletowy
EDNOS - różowy
Depresja - niebieski
Autoagresja/ cięcie - czarny albo pomarańczowy
Głodówki - zielony
Skłonności samobójcze - żółty
Nadwaga/ otyłość - turkusowy
Fobia społeczna/ zaburzenia lękowe/OCD - morski
Odrobina białego oznacza, że chcesz z tego wyjść.
Połowa białego oznacza, że "zdrowiejesz"
Można mieszać. Jeśli ma się depresję z tendencją do myśli samobójczych można zmieszać żółty z niebieskim, na przykład.
Kiedy zobaczycie osobę z taką bransoletką uśmiechnijcie się do niej, pokażcie też, że nie jest sama. Może nawet zagadaj, kto wie... Możliwe jest, że to osoba Twojego życia
Akcja jest międzynarodowa i nieźle rozpowszechniona a na tumblr. W Polsce trochę gorzej z tym. Podajcie dalej!

Słyszeliście o tej akcji?
Ktoś z Was taką nosi? ;)

Czytałam o tej akcji.
U mnie kolor morski i niebieski :mrgreen:

-- 10 mar 2014, o 01:03 --

jetodik napisał(a):a ta bransoletka 'turkusowy' oznaczająca otyłość to nie wiem po co, jakby nie było wystarczająco widać, że ktoś jest gruby ;)

:lol:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Zaburzone bransoletki ;)

przez Reiben 10 mar 2014, 01:14
no to ja już tą czerwoną jak coś nitkę mogę założyć
„Potęga” czerwonej nitki
1O czerwonej nitce pisał już Sienkiewicz w „Potopie”: ”Diabeł tu nie pomoże, nie tylko czerwona nitka!… ” Czyli zamiłowanie do zabobonów, zwłaszcza do czerwonej nitki, było znane od dawna. Nie tylko w Polsce.

W Bułgarii w święta rodzinne odwiedza się krewnych, wręczając im prezenty w postaci butelki rakii przewiązanej czerwoną nitką (za hubavo – na szczęście – jak się twierdzi ). Nitka ma też ” zastosowanie ” w gusłach magicznych „figury zawiń w papier pergaminowy, obwiąż je czerwoną nitką.”
Nitka znana jest także na Wschodzie w praktyce Feng Shui „monetę pojedynczą nosi się w portfelu, trzy-powiązane koniecznie czerwoną nitką – np.- nakleja się na księgę przychodów „. Wyliczać można by jeszcze długo. I byłoby to nawet śmieszne, ta wiara w „moc” zwykłej czerwonej nici, gdyby nie przyszła ta dziwna moda do Polski.

W Polsce Maryla Rodowicz zachwala czerwoną nitkę, wzorując się na piosenkarce Madonnie, która uprawia kabałę – magiczną odmianę judaizmu, bardzo niebezpieczną jak mówią sami Żydzi, którzy się nią zajmują. Kabała w judaizmie jest dostępna tylko dla dojrzałych mężczyn, po przekroczeniu granicy pewnego wieku, obeznanych w żydowskich pismach i rytuałach. Dla zwykłych wyznawców religii żydowskiej kabała jest zabroniona. Właśnie z kabały bierze początek wiara w moc czerwonej nitki. Zapewne ma to jakiś szerszy, nieznany nam kontekst magiczny i takie korzystanie z tej wiedzy w postaci noszenia czerwonej nitki nie może pozostawać obojętne dla życia duchowego.

Żydzi wiele lat przygotowują się do tej wiedzy magicznej, zdając sobie sprawę z jej niebezpieczeństwa. Dlatego odłam kabalistyczny (niektórzy twierdzą, że jest to sekta) jest krytykowany przez inne odłamy religii żydowskiej – jako wiedza tajemna, magiczna i niebezpieczna. Tymczasem ludzie korzystaja z odłamka tej wiedzy w postaci czerwonej nitki nie majac pojęcia co za tym stoi, jakie niebezpieczeństwa mogą na siebie ściągnąć. I zapewne ściągają….

Musimy pamiętać, ze chrześcijanie nie uznają bałwochwalstwa, guślarstwa, magii, wróżb i czarów. A świadome noszenie czerwonej nitki i wiara w jej moc nie jest niczym innym jak właśnie bałwochwalstwem, łamaniem pierwszego przykazania – „Nie będziesz miał bogow cudzych przede Mną” i grzechem ciężkim zrywającym komunię z Panem Bogiem. Zanim ulegniesz tej złej modzie na czerwoną nitkę, pomyśl – komu zaufasz? guślarskiemu kawałkowi nici, czy Jezusowi Chrystusowi?
Reiben

Zaburzone bransoletki ;)

przez Lord Kapucyn 10 mar 2014, 13:44
A gdzie kolorki dla autassassinofilii, zastępczego zespołu Münchhausena, zespołu Diogenesa, syndromu dr. Strangelove'a, syndromu Stendhala, syndromu Cotarda?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Zaburzone bransoletki ;)

przez Indifference1 10 mar 2014, 14:04
strach teraz nosić branzoletkę bo jeszcze ktoś Ci ją "rozkoduje" mimo że robiłaś ją bez konsultacji z tą instrukcją :zonk:

No dokładnie, dziwny pomysł. Jakbym nosiła takie rzeczy to pewnie w kolorze czerwonym i czarnym a wcale nie mam anoreksji i się nie tnę.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zaburzone bransoletki ;)

przez jetodik 10 mar 2014, 14:07
znak rozpoznawczy powinien być bardziej wyszczególniony i bardziej wyszczególnionych problemów dotyczyć.

Zaburzone bransoletki ;)

przez Anna Maria 13 mar 2014, 19:58
Indifference1 napisał(a):
strach teraz nosić branzoletkę bo jeszcze ktoś Ci ją "rozkoduje" mimo że robiłaś ją bez konsultacji z tą instrukcją :zonk:

No dokładnie, dziwny pomysł. Jakbym nosiła takie rzeczy to pewnie w kolorze czerwonym i czarnym a wcale nie mam anoreksji i się nie tnę.

ja noszę w ramach solidarności z grupą, subkulturą czy jak by to zwał, nie oznacza że choruję.
Anna Maria

Sortuj wg