Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kupmitrumne 21 mar 2014, 21:20
nie czytałam książki , widziałam tylko filmy :(

przez jetodik 22 mar 2014, 00:16
a powiedzcie...związki to jest trudna rzecz? łatwiej wam się żyje w związkach czy solo?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez aptasia 22 mar 2014, 00:56
jetodik napisał(a):a powiedzcie...związki to jest trudna rzecz? łatwiej wam się żyje w związkach czy solo?

moim zdaniem solo. bliski związek emocjonalny zawsze jest trudniejszy bo nie myślisz już tylko o sobie, nie jesteś odpowiedzialny tylko za swoje uczucia itp itd poza tym w moim przypadku uwydatnia lęki, wady i mroki mojej psychiki które są głęboko ukryte gdy jestem solo, tak więc w związku, paradoksalnie, moja samoocena spada zamiast rosnąć w poczuciu bycia kochaną.
no ale akurat związki to jeden z moich większych problemów... geh.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 22 mar 2014, 16:06
Hee hee ja sie produkuję o psychologii kobiet zafascynowanych mordercami a wy o goleniu jajec gadacie :D Idealny dowód na to że zainteresowanie kobiety wzbudzają działania z kategorii "maczugą w łeb i do jaskini" :D :D :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Arhol 22 mar 2014, 16:11
deader napisał(a):Hee hee ja sie produkuję o psychologii kobiet zafascynowanych mordercami a wy o goleniu jajec gadacie :D Idealny dowód na to że zainteresowanie kobiety wzbudzają działania z kategorii "maczugą w łeb i do jaskini" :D :D :D

Ale coby być bardziej cywilizowanym - bejsbol i do mieszkania.
wersja light,medżik pill resetujący pamięć :lol: :lol:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez deader 22 mar 2014, 16:25
Kestrel,

Obrazek

:D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez kupmitrumne 22 mar 2014, 18:00
jetodik napisał(a):a powiedzcie...związki to jest trudna rzecz? łatwiej wam się żyje w związkach czy solo?

I tak i tak , lubie być sama , bo nikt mi nie marudzi , a lubię być w związku bo wtedy czuje się komuś potrzebna

przez jetodik 22 mar 2014, 18:13
dream*,
poza tym w moim przypadku uwydatnia lęki, wady i mroki mojej psychiki

no u mnie było tak samo, zresztą wszelka izolacja powoduje zejście na dalszy plan moich problemów, które okazują się być nimi w relacjach, a w izolacji zostaje po nich pamięć różnych interakcji. uważam, jednak, że samotność to nie jest droga, jeśli już, selektywne dobieranie sobie towarzystwa.

kupmitrumne,

czyli jeśli dobrze zrozumiałem, w związkach potrzeba drugiej osoby nie dorasta do bycia potrzebną u Ciebie?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez kupmitrumne 22 mar 2014, 18:15
jetodik, powiedzmy , że samej też dobrze , ale chyba bardziej wole być w związku :>

przez aptasia 22 mar 2014, 18:26
jetodik napisał(a):dream*,
poza tym w moim przypadku uwydatnia lęki, wady i mroki mojej psychiki

no u mnie było tak samo, zresztą wszelka izolacja powoduje zejście na dalszy plan moich problemów, które okazują się być nimi w relacjach

rozwiniesz tą myśl? Jestem ciekawa czy mamy podobne problemy.
A czy samotność to wyjście w moim przypadku? nie. Ludzie bez kontaktu z innymi ludźmi się uwsteczniają. Jeśli moje zdolności społeczne i komunikacji są upośledzone, to i tak dzięki pracy i znajomym podniosły się bardzo znacznie. Niestety w bliskich relacjach partnerskich już nie jest tak łatwo bo dystans jest mniejszy a uczucia są bardziej obnażone.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez jetodik 22 mar 2014, 20:28
dream*, sorki nie mogę, gdybym miał rozwijać tu te problemy, zachowałbym się tak jakby ich nie było :bezradny:

przez wiejskifilozof 23 mar 2014, 14:32
A ja się ostatnio czuję w tym temacie jak ojciec.Mam 37 lat, a tu większość jest młodszych niż ja z 10 lat, albo i więcej :roll:

przez CnaV 23 mar 2014, 21:33
detektywmonk, ojcze naucz młodszych dzieci robić :lol:
""You're so afraid of love there's not much time.. All the pain inside just makes you want to die.. Love me, Don't hate me You're angry it's ok trust me come this way live in eternity... "

przez Dusiorek 24 mar 2014, 04:09
Z kolei to, że ktoś jest mało męski i zaradny to często kwestia charakteru, wrodzonego typu osobowości, którego się nie wybiera a z którym się człowiek często rodzi.

jetodik napisał(a):
ci co to nabywają też tego nie wybierali ;)
No tak to oczywiste :bezradny:

I właśnie tu jest chyba pies pogrzebany :)
Facet który uważa że taki po prostu jestem, będzie użalał się nad sobą, obwiniał zły los, czy przeklinał Boga, albo i swoich rodziców, za własne niepowodzenia.

Różnica polega na tym, że jakby moją cechą charakteru było załóżmy bycie niehigieniczną, i myłabym się załóżmy raz na miesiąc, to co byście mi doradzili? Pogładzili po główce za to, że taka jestem i nikt mnie nie rozumie, bo nie może ze mną być z tego powodu? Podejrzewam, że jednak w większości przewrócilibyście oczami, wysłali pod prysznic i nagadali, że nad wadami trzeba pracować, co jaki to problem skoro chce się partnera i związku, poświęcić się i kąpać wcześniej?

No to analogicznie chłopy - w Waszych rękach wszystko. Pal licho męskość ale niezaradność życiowa jest fatalną wadą u każdego dorosłego. Nie ma to tamto trzeba się za siebie brać!
Czyli wychodzi na to że maczugą w łeb i do jaskini od czasów prehistorycznych najlepszym środkiem :lol: :lol:

Sorry taki mamy klimat.
Biologia :P
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Sortuj wg