Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez zmęczona_wszystkim 29 gru 2013, 20:47
Na terapię mnie nie stać, sama próbuję. Nie ma innego wyjścia. Latka lecą, trzeba coś ze sobą robić, żeby mnie poczucie straconego czasu nie dobiło na starość :D

przez ladywind 29 gru 2013, 20:48
zmęczona_wszystkim, ja też sama próbuje ,łatwo nie jest, sama wiesz :-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zmęczona_wszystkim 29 gru 2013, 20:51
No nie jest łatwo, zwłaszcza jak sobie uświadamiam, że sama jestem swoim najgorszym wrogiem. I jak tu nie czuć respektu przed takim przeciwnikiem? :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 29 gru 2013, 20:52
smiech_przez _lzy napisał(a):Masz racje zmęczona_wszystkim, tylko co zrobic, jezeli ja sam o sobie mysle tak troche jakby to nazwac-z politowaniem ( ze tak to ujme). Czuje sie troche kaleka i troche takim nieudacznikiem. Sam nie wiem. Tak jakbym byl jakis wybrakowany, jakbym nie byl w pelni mezczyzna. Sam nie wiem jak to ujac.

To chyba normalne w Twojej sytuacji że czujesz się wybrakowany w końcu dla faceta zwłaszcza już tak dojrzałego wiekowo, bycie prawiczkiem to straszna ujma i frustracja i nawet to że wielu kobietom to by nie przeszkadzało wiele nie pomoże. W końcu uprawianie seksu lub chociażby jakieś doświadczenia z tym związane to dowody męskości. No i też w takim zwykłym życiu przeszkadza gdy inni opowiadają o swoich związkach itd a ty w tym zielony jesteś i jeszcze musisz unikać tematu albo wymyślać różne historie bo niektórzy są dociekliwi.
Największy Forumowy Maruda

przez smiech_przez _lzy 29 gru 2013, 20:54
Nie to, zebym z tym nie walczyl, ale wlasnie problemem jest zmiana sposobu myslenia o samym sobie. Tylko pytanie: jak to zmienic? A latwe to nie jest. Co do terapii, psychologow itd. , to myslalem o tym, ale jakos nie moge sie przekonac, przelamac itd. Po prostu nie wierze, ze psycholog pomoze mi ztym problemem.

przez ladywind 29 gru 2013, 20:55
carlosbueno, nie wolbrzymiaj ;)
zmęczona_wszystkim, dobrze powiedzialas ,bycie samemu sobie wrogiem . No właśnie jak tu go nie mieć ,w końcu tego przeciwnika ma się na codzień
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez TEUFEL 29 gru 2013, 20:56
smiech_przez _lzy, sam sobie nie poradziłeś sobie z tym przez 35 lat, sądzisz że to dobre podejście żeby omijać psychologa?
TEUFEL

przez zmęczona_wszystkim 29 gru 2013, 21:02
smiech_przez _lzy napisał(a):Nie to, zebym z tym nie walczyl, ale wlasnie problemem jest zmiana sposobu myslenia o samym sobie. Tylko pytanie: jak to zmienic? A latwe to nie jest. Co do terapii, psychologow itd. , to myslalem o tym, ale jakos nie moge sie przekonac, przelamac itd. Po prostu nie wierze, ze psycholog pomoze mi ztym problemem.

Jeśli masz możliwość, to dlaczego nie skorzystać z takich porad? Jeśli stwierdzisz, że naprawdę nic ci nie dają, to zawsze możesz z terapii zrezygnować, a może akurat pomoże? Niczym nie ryzykujesz, skoro już teraz masz niską samoocenę, to już gorzej nie będzie, a może być lepiej.

przez Nameless 29 gru 2013, 21:17
carlosbueno, nie wolbrzymiaj

W sensie, że co wyolbrzymia?
Trust me, I'm an engineer.

przez smiech_przez _lzy 29 gru 2013, 21:18
Ale przeciez psycholog prawictwa za mnie nie straci. Chodzi o to, ze ja mam niska samoocene, jezeli chodzi o relacje damsko- meskie. W innych sferach zycia radze sobie calkiem dobrze. Nie jestem takim, ze tak to nazwe "podrecznikowym" przykladem prawiczka tzn. : gruby, brzydki, smierdzacy, pryszczaty i co tam jeszcze najgorszego mozna sobie wymyslec. Nie jestem tez typem czlowieka, co to siedzi tylko przed telewizorem i pije piwo. Uprawiam duzo sportu: silownia rower, bieganie, sztuki walki itd. Problemem jest to, ze nie mam zadnych znajomych, z ktorymi moglbym gdzies wyjsc, bo moje towarzystwo z lat mlodosci dawno sie rozpadlo( narkotyki, smierc itp), a znajomych mialem sporo. Moje zycie polega teraz tylko na pracy i treningu. Kobiety nie mam nawet gdzie poznac. Troche sie chyba za bardzo rozpisalem....

przez Arhol 29 gru 2013, 21:20
smiech_przez _lzy napisał(a):Ale przeciez psycholog prawictwa za mnie nie straci. Chodzi o to, ze ja mam niska samoocene, jezeli chodzi o relacje damsko- meskie. W innych sferach zycia radze sobie calkiem dobrze. Nie jestem takim, ze tak to nazwe "podrecznikowym" przykladem prawiczka tzn. : gruby, brzydki, smierdzacy, pryszczaty i co tam jeszcze najgorszego mozna sobie wymyslec. Nie jestem tez typem czlowieka, co to siedzi tylko przed telewizorem i pije piwo. Uprawiam duzo sportu: silownia rower, bieganie, sztuki walki itd. Problemem jest to, ze nie mam zadnych znajomych, z ktorymi moglbym gdzies wyjsc, bo moje towarzystwo z lat mlodosci dawno sie rozpadlo( narkotyki, smierc itp), a znajomych mialem sporo. Moje zycie polega teraz tylko na pracy i treningu. Kobiety nai mam nawet gdzie poznac. Troche sie chyba za bardzo rozpisalem....

Choćby sama siłka?

Jednak terapia może pomóc ci zmienić postrzeganie siebie,nabrać pewności siebie,co masz do stracenia?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Aranjani 29 gru 2013, 21:25
smiech_przez _lzy, watpie ze ktokolwiek z userow ma wysoka samoocene ;)
Kobiete mozna poznac wszedzie, czasami niespodziewanie. Ale jojczenie ze nie dasz rady w niczym nie pomoze :)
Ostatnio edytowano 29 gru 2013, 21:27 przez Aranjani, łącznie edytowano 1 raz
Aranjani

przez zmęczona_wszystkim 29 gru 2013, 21:27
Kestrel dobrze prawi:) A skoro w innych dziedzinach radzisz sobie dobrze, to masz punkt zaczepienia. Skoro nie masz znajomych, to jaki masz plan na poznanie kogoś? Nie wiedząc, czego się chce, nie można do tego dojść. Chcesz kogoś poznać, to najpierw zastanów się, czy chodzi Ci tylko o czysto seksualne relacje, czy w grę w chodzą tylko bardziej poważne związki? Jeśli na to sobie odpowiesz, to potem zgodnie z odpowiedzią rozpisz sobie strategię: co, gdzie, jak:) Powymyślaj, gdzie mógłbyś kogoś spotkać? I próbować sie spotykać. Bez wielkich oczekiwań, z nastawieniem, że nie będziesz odpowiadac od razu pierwszej osobie, którą spotkasz (chociaż nigdy nie wiadomo).

przez smiech_przez _lzy 29 gru 2013, 21:27
Wstydze sie opowiadac obcej osobie o takim problemie. Tutaj jestem anonimowy i jest mi latwiej. Poza tym, gdyby chodzilo mi tylko o sex, to poszedlbym do pani " specjalistki", ale stracic prawictwo w taki sposob, to dopiero byla by zenada.

Sortuj wg