Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 11 wrz 2013, 09:07
Ja się też cieszę z mojej znajomości z Magdą.

przez Nameless 11 wrz 2013, 09:48
Dlaczego mark123 ma w awatarze most Einsteina-Rosena?
Trust me, I'm an engineer.

przez Sorrow 11 wrz 2013, 10:28
Generalnie rzecz biorąc, to z introwertyzmem kwestia jest taka, że naturalnym stanem jest spotykanie się w małych grupkach z preferencja wobec grup powiązanych z zainteresowaniami a nie całkowite osamotnienie.

W zasadzie przez całą podstawówkę miałem jakichś znajomych, nawet paru przyjaciół i prawie zawsze z którymś z nich spędzałem sporo czasu, dopiero potem wszystko się rozsypało z powodu tego jacy to byli ludzie.

Potem w szkole średniej byłem w klubie rysowników komiksów, chodziłem na zajęcia z rękodzieła i chyba jeszcze jakieś inne no i pod koniec miałem paru znajomych miłośników gier i metali.
Potem wszystko się posypało bo znaleźli sobie pracę/wyjechali na studia/zniknęli/zaczęli grać w WoWa i nie miałem się z kim spotykać a potem spotykałem w szkole, klubach, itp. same Bardzo Zajęte osoby.

Generalnie, moje doświadczenia ze szkół są takie, że jak człowiek nie zagada do ludzi to jest odizolowany. Ludzie często wolą siedzieć samemu niż zagadać do kogoś i zwykle w szkołach rozmawiają w parach, ewentualnie w małych grupkach.
Na forum intro ludzie narzekali, że ciągle do nich gadają tabuny ludzi. Prawie nigdy się z czymś takim nie spotykam.

Dla mnie główne problemy to uprzedzenia pracodawców wobec osób które nie są takimi cwaniaczkami kombinatorami i potrzebują czasu na reakcję czy przemyślenie jakiejś wypowiedzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 11 wrz 2013, 11:58
Autodestrukcja napisał(a): ale pociąg ku nowosciom bardziej zalezy od dopaminy... a czy to wlasnie hormony wiaza sie z intro/extrawersją? hmm

W tym coś jest na rzeczy, pamiętam że po lekach czułam się bardziej otwarta na świat zewnetrzny, trochę tłumiły introwersję.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez khaleesi 11 wrz 2013, 12:25
ja od dziecka zawsze byłam zamknięta w sobie, niemal wyalienowana pośród innych rówieśników. Nawet leki nie są w stanie zmienić mojej osobowości i zmiany zachowania w stosunku do innych ludzi. lekarze radzą bym zaakceptowała taki stan rzeczy.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez rotten soul 11 wrz 2013, 12:27
Masked_Man,
To, ze intro nie moze nic ze soba zrobic to tylko biadolenie

Nie bardzo wiem co miałeś na myśli pisząc to ogólnikowe zdanie. Jeśli chodziło Ci w tym "nie moze nic ze soba zrobic" o zmianę charakteru to faktycznie nic nie może z tym zrobić.
Zalapalem zajebista znajomosc i chce wiecej takich.

Mnie by nawet jedna wystarczyła, bo jakbym ją znalazł to dalszych bym nie szukał.

carlosbueno,
No ale oni mieli np bardzo wysoką samoocenę, uważali się za najmądrzejszych na świecie i kwestionowali wszystko co inni powiedzieli.

Bardzo nietypowe cechy jak na introwertyków. Bardzo. Może to byli po prostu samotnicy z wielką pasją. Nie każdy samotnik to introwertyk przecież.
To ja chyba nie jestem intro,

Też mi się tak wydaje. Może masz pewne cechy, ale nie wydaje mi się byś nim był.

Sorrow,
że naturalnym stanem jest spotykanie się w małych grupkach z preferencja wobec grup powiązanych z zainteresowaniami a nie całkowite osamotnienie.

U mnie obecnie naturalnym stanem jest całkowita izolacja. Kontakt z ludźmi mam tylko w pracy, a i tak od jakiegoś czasu minimalizuję rozmowy chodząc non stop ze słuchawkami na uszach.
Na forum intro ludzie narzekali, że ciągle do nich gadają tabuny ludzi. Prawie nigdy się z czymś takim nie spotykam.

Do mnie zagadują, może nie tabuny, ale zdarza się dość często. Dopiero jak mnie trochę poznają i zauważą, że chęci do pogawędek z nimi nie przejawiam, to wtedy odpuszczają.
Dla mnie główne problemy to uprzedzenia pracodawców wobec osób które nie są takimi cwaniaczkami kombinatorami i potrzebują czasu na reakcję czy przemyślenie jakiejś wypowiedzi.

Nie wiem czy miałeś na myśli rozmowy kwalifikacyjne, a jeśli tak to ja z góry opracowuję odpowiedzi na pytania, które na pewno padną i problem z głowy. Po prostu je recytuję z uśmiechem na pysku.

ladywind,
Nic chyba bardziej niż stymulanty wywołujące euforię, nie powodują wzrosty dopaminy, a mimo od bardzo wielu lat nawet w takim stanie lubiłem przebywać samemu niż z ludźmi.
rotten soul

przez khaleesi 11 wrz 2013, 12:32
Sorrow,
że naturalnym stanem jest spotykanie się w małych grupkach z preferencja wobec grup powiązanych z zainteresowaniami a nie całkowite osamotnienie.

[/quote]
Dla mnie naturalne jest całkowite wyalienowanie. Chyba by mnie musieli podstępem zwabić
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez ladywind 11 wrz 2013, 12:35
Jestem ciekawa noweku leku, jaki mi przepisał lekarz, po opisie moich objawów stwierdził, że przyczyną może być brak dopaminy.
Możliwe, że jak podniesie mi jej poziom, stane się mniej introwertyczna, tzn. intro zostanie napewno, ale nie bedzie już tak skrajny jak dotychczas. Choćby to miało być sztuczne po lekach , to i tak zdecydowanie wole taki stan niż bycie zagmatwanym nieustannie w swoim "świecie".
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Sorrow 11 wrz 2013, 13:13
khaleesi napisał(a):Sorrow,

Dla mnie naturalne jest całkowite wyalienowanie. Chyba by mnie musieli podstępem zwabić[/quote]
Może masz jakieś zaburzenia? Albo jakieś zjebane otoczenie?

rotten soul napisał(a):Sorrow,

U mnie obecnie naturalnym stanem jest całkowita izolacja. Kontakt z ludźmi mam tylko w pracy, a i tak od jakiegoś czasu minimalizuję rozmowy chodząc non stop ze słuchawkami na uszach.

Ja generalnie się izolowałem w szkole/pracy jak byłem w depresji albo po prostu mnie męczyła niewłaściwość czegoś co istnieje a inni to akceptują i uznają za normalne (więc są wrogami ideologicznymi).

rotten soul napisał(a):carlosbueno,
No ale oni mieli np bardzo wysoką samoocenę, uważali się za najmądrzejszych na świecie i kwestionowali wszystko co inni powiedzieli.

Bardzo nietypowe cechy jak na introwertyków. Bardzo. Może to byli po prostu samotnicy z wielką pasją. Nie każdy samotnik to introwertyk przecież.

Czemu nietypowe? Akurat ISTJ to chyba najbardziej "zcyborgizowany" typ osobowości, więc Twoje doświadczenia nie przenoszą się na wszystkie inne typy. Jest 8 typów introwertyków i każdy jest inny.

rotten soul napisał(a):

Nie wiem czy miałeś na myśli rozmowy kwalifikacyjne, a jeśli tak to ja z góry opracowuję odpowiedzi na pytania, które na pewno padną i problem z głowy. Po prostu je recytuję z uśmiechem na pysku.

Ja generalnie mam :stoneface: . Prawie nigdy się nie uśmiecham, chyba, że spotkam jakiegoś bliskiego znajomego albo ktoś powie coś śmiesznego.
Często mam tak, że sobie coś przygotuję to potem tego nie potrafię powiedzieć jak przychodzi co do czego.
Zresztą jakieś specyficzne pytania miałem tylko na rozmowach z pracy typu call center, czy aktywista Greenpeace'u, jak byłem zdesperowany by znaleźć jakąkolwiek pracę. Tam jednak zwykle dają jakieś dziwne pytania żeby sprawdzić czy człowiek jest w stanie szybko wymyślić odpowiedź.
No i nie mam pojęcia co mówić jak pytają "jakby Pan nas przekonał, żeby Pana zatrudnić".
Ze zwykłych prac fizycznych to zwykle w ogóle nawet nie odpowiadają na zgłoszenie albo dzwoni się i nie ma normalnej rozmowy kwalifikacyjnej tylko zostawia się CV, zamieni parę słów i też nigdy już więcej człowiek od nich nic nie słyszy.

przez mark123 11 wrz 2013, 13:16
Nie wiem, czy dopamina wpływa na bycie introwertykiem/ekstrawertykiem czy nie. U mnie podejrzewam, że może występować lekki nadmiar dopaminy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez ladywind 11 wrz 2013, 13:23
Sorrow napisał(a):
khaleesi napisał(a):Sorrow,

Dla mnie naturalne jest całkowite wyalienowanie. Chyba by mnie musieli podstępem zwabić

Może masz jakieś zaburzenia? Albo jakieś zjebane otoczenie?[/quote]

Napewno zaburzenie, zdrowy introwertyk tak się nie alienuje.

Sorrow napisał(a):
rotten soul napisał(a):Sorrow,

Ja generalnie się izolowałem w szkole/pracy jak byłem w depresji albo po prostu mnie męczyła niewłaściwość czegoś co istnieje a inni to akceptują i uznają za normalne (więc są wrogami ideologicznymi).

rotten soul napisał(a):carlosbueno,

Czemu nietypowe? Akurat ISTJ to chyba najbardziej "zcyborgizowany" typ osobowości, więc Twoje doświadczenia nie przenoszą się na wszystkie inne typy. Jest 8 typów introwertyków i każdy jest inny.

Tu masz całkowitą rację. Są zdrowi introwertycy, nawet skrajni, którzy nie mając zaburzen, żyją sobie całkiem normalnie i nie widzą w tym swoim intro nic złego, nawet nie wiedzą o tym do jakiego typu należą, bo nie czują takiej potrzeby. Ilu introwertyków, tyle różnych osobowości. Tak samo jak w przypadku ekstrawertyków.

przez khaleesi 11 wrz 2013, 13:24
Sorrow, taka po prostu osobowość . Od dziecka tak mam. Dwie koleżanki przez wszystkie etapy życia, przedszkole, szkoła itd...
ladywind, dziękuje za diagnozę ale jest to naturalne dla lekarzy NN nie maczało tu palce.
Ostatnio edytowano 11 wrz 2013, 13:36 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez ladywind 11 wrz 2013, 13:36
khaleesi, diagnozowanie pozostawmy dla lekarzy, a przypuszczenia,swoje własne spostrzezenia luźne rozmowy - forum.

przez khaleesi 11 wrz 2013, 13:38
ladywind, ale ja wiem, że to częśc mojej osobowości i lekarz ma takie samo zdanie. Dlaczego od razu mam sobie wmawiać co raczej z uwagi na NN nie jest wskazane, ze coś od razu ze mną nie halo :bezradny:
Mistrz Avatara

Sortuj wg