Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez agnieszka.m 13 kwi 2010, 18:59
magdalenabmw napisał(a):Jakie to zadziwiające, że jak pisałam o szopce w niedzielę już, to zostałam zjedzona :roll:
Pobrali kredyty i muszą spłacić... dobre. Bieda aż piszczy...
Ja dziś w tv słyszałam, że mają dostać jednorazową pomoc w wysokości 40tys i oczywiście to dopiero początek.
Naturalnie nie mam nic przeciwko pomocy, ale pamiętam że jak byłam w Kamieniu Pom. na kilka godzin po tej tragedii z pożarem to przyjechał tam premier Tusk i mówił coś, że im nowy ośrodek wybuduje. Coś tam wybudowali (mieszkają Ci ludzie nadal na tej samej ziemi, gdzie rok temu zginęli ich bliscy), dalej mieszkają obok nich ci menele którzy niechcący podpalili ten dom, nikt już o nich nie pamięta, o jakiejkolwiek pomocy finansowej też chyba mogli zapomnieć... Takie słodkie słówka to tylko dla telewizji były.

Smutne jest to, że jak wydarzyła się tragedia i ucierpieli znani ludzie i ich rodziny to pomoc od razu jest i na pewno tak szybko nikt o nich nie zapomni, ale jak tragedia przydarzyła się ubogim ludziom, to władza o nich zapomniała po miesiącu (a oni na pewno nie dostali wysokich emerytur po zmarłych bliskich)... :-| Wszystko na pokaz........

Magda nie masz racji (akurat temat pogorzelców z kamienia bardzo mnie interesuje, moja bliska znajoma jest z tej miejscowości) - w Kamieniu Pomorskim gmina szybko wybudowała dom dla wszystkich pogorzelców - dwa bloki. Teraz w 35 mieszkaniach zamieszkali ci, którzy w pożarze stracili swój cały dobytek. Ci ludzie żyją teraz w takich warunkach, o jakich kiedyś (przed pożarem) mogli jedynie marzyć - mają nowe mieszkania z kuchniami i łazienkami, wczęśniej zamieszkiwali w pracowniczych pokojach bez łazienek.

Jednakże w obliczu tak strasznej tragedii i żałoby narodowej mówienie o tym, kto dostał mniej, a kto pewnie dostanie więcej jest co najmniej nie na miejscu...

Ja osobiście do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć - bez przerwy płaczę i w duchu przeżywam tą ogromną tragedię setek polskich rodzin. Tak mi ich wszystkich żal... Polska w dniu 10 kwietnia straciła tak wiele...takiej tragedii jeszcze świat (w warunkach pokoju) nie widział...
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 19:01 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie :)
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez paradoksy 13 kwi 2010, 19:00
magdalenabmw napisał(a):Jedyne co ich łączy to to, że po ich śmierci naród się zjednoczył..... na tydzień. Wg mnie porównanie Papieża do Kaczyńskiego jest nie na miejscu. I tyle.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mojego ostatniego posta. ;)
Tożsamość narodowa to m.in. świadomość narodowa, czyli poczucie przynależności z konkretnym narodem, poczucie więzi z nim na tle kulturowym, etnicznym, a także historycznym.
Obydwa te wydarzenia miały wielki wpływ na Polaków, ponieważ jako Naród jesteśmy jakoby jednością. Tożsamość narodowa ma także to do siebie, że poczucie jej szczególnie objawia się w sytuacjach niestandardowych, kryzysowych.
A nie ukrywajmy, że sobotnie wydarzenie oraz śmierć Papieża były/są takimi sytuacjami.
paradoksy

przez fobia 13 kwi 2010, 19:04
Na TVN mówią,że juz podjęto decyzję - Wawel :!: :why: Masakra jakaś :!: Ponoć Dziwisz wyszedł z tą inicjatywą a rodzina się zgodziła ! :roll: :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 13 kwi 2010, 19:06
fobia napisał(a):Na TVN mówią,że juz podjęto decyzję - Wawel :!: :why: Masakra jakaś :!: Ponoć Dziwisz wyszedł z tą inicjatywą a rodzina się zgodziła ! :roll: :?

http://www.tvn24.pl/-1,1652029,0,1,pogr ... omosc.html

W zasadzie to powiedzcie mi, co ten Wawel zmienia?
Właściwie to nic chyba? To jedynie miejsce spoczynku.
paradoksy

przez Gods Top 10 13 kwi 2010, 19:07
magdalenabmw, jeszcze tydzień nie minął od śmierci Prezydenta, więc tego nikt nie wie czy zjednoczenie narodu potrwa "tylko" tyle. :roll:
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 19:09 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez montechristo 13 kwi 2010, 19:08
paradoksy napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):Jedyne co ich łączy to to, że po ich śmierci naród się zjednoczył..... na tydzień. Wg mnie porównanie Papieża do Kaczyńskiego jest nie na miejscu. I tyle.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mojego ostatniego posta. ;)
Tożsamość narodowa to m.in. świadomość narodowa, czyli poczucie przynależności z konkretnym narodem, poczucie więzi z nim na tle kulturowym, etnicznym, a także historycznym.
Obydwa te wydarzenia miały wielki wpływ na Polaków, ponieważ jako Naród jesteśmy jakoby jednością. Tożsamość narodowa ma także to do siebie, że poczucie jej szczególnie objawia się w sytuacjach niestandardowych, kryzysowych.
A nie ukrywajmy, że sobotnie wydarzenie oraz śmierć Papieża były/są takimi sytuacjami.

My jako Polacy właśnie mamy tą cechę. Jednoczenia się - tak było jak walczyliśmy w czasie wojny z niemieckim wermachtem, potem z apartem bezpieczeństwa PZPR i i ich bandą aparatczyków a teraz jednoczymy się gdy dwóch wielkich polaków umiera JP2 i nasz Prezydent.
Ja nie zgadzam się z magdą że to tylko będzie trwało tydzień. Ja myślę że młode pokolenie będzie doceniało idee głoszone zarówno przez JP2 jak i Prezydenta o nieutraceniu tożsamości narodowej, wyznawanych wartości a przedewszystkim pamięcie historycznej. Myśle że ta ofiara również została złożona na ręce Pana Boga żeby pamięć o KATYNIU i o chaniebnym wymorodwaniu naszej inteligencji a potem tuszowanie tego przez komunistyczne rządy do 1989 roku - że nie została złożona nadaremno

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 19:10
Co do tych odszkodowań, to ja widzę różnicę. Nie chodzi o to ,że tamto byli ludzie biedni, a Ci znani i sytuowani. Ale bądź co bądź Oni zginęli na "służbie" więc chyba inaczej się do tego podchodzi.
Moderator

przez fobia 13 kwi 2010, 19:10
paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

przez paradoksy 13 kwi 2010, 19:13
fobia napisał(a):paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

hmm, "nic" to pojęcie trochę względne ;)
Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie. Nie rozumiem tego powszechnego oburzenia.
Miejsce pochówku naprawdę niewiele zmienia. :roll:
paradoksy

przez linka 13 kwi 2010, 19:13
Myślę, że Wałęsa w takim razie powinien mieć tak zagwarantowane miejsce....za to czego dokonał dla Polski.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez fobia 13 kwi 2010, 19:14
linka, To samo mówiłam z moją mamą, że Wałęsa chociaż dokonał wielkich rzeczy...

[Dodane po edycji:]

paradoksy, to dlaczego nie zostanie pochowany na cmentarzu skoro niczego to nie zmienia?

przez paradoksy 13 kwi 2010, 19:18
fobia napisał(a):paradoksy, to dlaczego nie zostanie pochowany na cmentarzu skoro niczego to nie zmienia?

Bo jego rodzina tak zadecydowała.
A dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję? tego nie wiemy i prawdopodobnie się nigdy nie dowiemy. Nie ma co spekulować.

edit:
takie coś mnie rozwala :roll:
http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 162&ref=nf
paradoksy

przez linka 13 kwi 2010, 19:20
paradoksy napisał(a):Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii.....

Swoją drogą dziwię się rodzinie......córka mieszka w Sopocie, matka i brat w Warszawie..........że zgodzili się na to....ja w takiej chwili chyba miałabym gdzieś wynoszenie zmarłych na piedestał i wolała ich mieć blisko siebie......

Co do FB nie komentuję, bo musiałabym jechać no kopalni żeby znaleźć się na poziomie tych ludzi.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez al_bundy123 13 kwi 2010, 19:31
linka napisał(a):
paradoksy napisał(a):Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii.....

Swoją drogą dziwię się rodzinie......córka mieszka w Sopocie, matka i brat w Warszawie..........że zgodzili się na to....ja w takiej chwili chyba miałabym gdzieś wynoszenie zmarłych na piedestał i wolała ich mieć blisko siebie......

Co do FB nie komentuję, bo musiałabym jechać no kopalni żeby znaleźć się na poziomie tych ludzi.....

Dokładnie tak jest. I myślę że naród dałby odpowiedź na pytanie czy śp. Lech Kaczyński był mężem stanu z prawdziwego zdarzenia podczas nadchodzących wyborów. Na Wawelu spoczywają naprawdę wybitne osobistości i nie ma tam żadnego prezydenta co już byłoby olbrzymim precedensem. Miejsce pochówku Prezydentów jest w Warszawie ewentualnie tam gdzie zażyczy sobie rodzina zmarłego ale w żadnym wypadku nie daje to prawa do decydowania o miejscu na Wawelu.
Pozdrawiam
G
al_bundy123

Sortuj wg