Dlaczego ludzie przypisują mi kompleksy których nie mam?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Dlaczego ludzie przypisują mi kompleksy których nie mam?

przez iryss 10 gru 2009, 19:04
Mysle że ten ktoś jak był mały nie widziała jak jego ojciec darzy szacunkiem jego matke i teraz prosze...Takim osobą to mozna wspułczuć
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez bunny_wrrr 10 gru 2009, 22:11
jesli chodzi o facetow to moze np podobasz im sie a jesli np wiedza ze nie maja u ciebie szans wiec chca w ten sposob umniejszyc twoja wartosc by sie pocieszyc :mrgreen:
ludzie mowia przykre rzeczy z wieeelu powodow z ktorych szczerosc bywa jedna z ostatnich
a komentowanie cech ktore trudno jest zmienic (jesli w ogole) jest dla mnie zupelnie bez sensu nawet jesli ma na celu tylko szczere wyrazenie swojego zdania bo jak ktos sie ugryzie w jezyk to nic mu sie przeciez nie stanie :roll:
sa rozne mozliwe sposoby reagowania na krytyke - ta niekonstruktywna tez
mozesz poczytac o asertywnosci inteligencji spolecznej itd
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez magdalenabmw 10 gru 2009, 22:15
Dziękuję za konstruktywną odpowiedz :smile: Kurcze, może masz rację z tymi facetami. Ten kolega co ostatnio mi na imprezie tak powiedział potem do mnie podszedł i mówi- 'Wiesz co kobietko, powiedział bym ci coś ale pogadamy kiedyś na osobności...' i osobliwie spojrzał w stronę mojego faceta stojącego kilka metrów obok nas. Od razu nie skojarzyłam bo on nigdy do mnie 'nie ten'...ale może.Może masz Ty rację... Nie może mieć, a moze chce, no to musi mi pojechać a co sie będzie...
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 10 gru 2009, 23:41
Jak jedziecie po facecie to dodam, ze i kobiety maja swoje powody. W mojej robocie (koedukacyjna zaloga, prawie 100 osob, zdecydowana przewaga kobiet, 1:4) na stolowce slyszy sie czasem takie wywody, a zwlaszcza za plecami "zainteresowanych", ze az szkoda slow. Generalnie staraja sie byc cicho, niby jakas dyskrecja, ale ta stolowka ma taka akustyke ze i tak wszystko slychac. Najczesciej komentowane jest ubranie fryzury, butki, itd. ja nawet nie powtorze jakimi slowami bo rumienie sie na sama mysl. Rownie czesto komentarze dotycza kompetencji i kwalifikacji w pracy, przy czym komentuje sie nawzajem kilka "klanów", "obozów", nie wiem jak to nazwac - "kółek wzajemnej adoracji" no wiecie o co chodzi. A ja mysle, ze w taki wlasnie sposob ujawnia sie ludzka slabosc, niezaleznie od plci, stanowiska, wyksztalcenia itd. najlatwiej sie jest poczuc silnym/silna gdy sie wskaze kogos slabszego i przekona do tego otoczenie. Oczywiscie taki ktos ma potem przekichane, ale reszta gawiedzi sie cieszy bo wyszli na silniejszych. Niestety takie mechanizmy spoleczne odziedziczylismy po przodkach, ktorzy w swoim stadzie musieli walczyc o jadlo i cieple spanie. Mysle, ze wilu z nas swoja "aspolecznosc" znajduje wlasnie w braku akceptacji dla takich sądów skorupkowych i dlatego jestesmy postrzegani jako odmiency. Nic, tylko sie cieszyc, nie?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez *Monika* 11 gru 2009, 01:40
Magdo!

A ja Tobie powiem tak: ten facet poprostu zazdroscil Twojemu facetowi,ze ma taka laske. Bo nie ukrywam ......jestes piekna kobieta czy sliczna dziewczyna...jak wolisz. Widzialam Cie, jestes jak dziewczyna z zurnala.I nie mowie tego Tobie tylko dlatego,zeby sie podlizac.Wyrazam swoje zdanie na temat Twojego wygladu. A do tego jestes jeszcze bardzo uzdolniona-dusza artystyczna no i powiem,ze nalezysz do tzw. ludzi głębszych :-), jestes inteligentna, wrazliwa, delikatna, masz takt.
Nie chce wszystkich wrzucac do jednego worka brzydko mowiac, ale zazdrosc jest powodem takich zachowan u ludzi.
Niczego Tobie nie brakuje! Jestes przesliczna:-)
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 11 gru 2009, 14:14
No to burak :oops: :oops: :oops: :oops: Burak z długim nosem, który lubi, a co :mrgreen:
Dzięki Moniko :smile: Mam nadzieję że taka jest prawda, a nie np to że koledzy podskórnie mnie nie lubią i dlatego tak mówią. Zawsze lepiej być skrzywionym w swojej fizyczności niż w osobowości i podejściu do innych ludzi. pozdrawiam !
magdalenabmw

przez polakita 15 gru 2009, 12:56
magdalenabmw, jesteś osobą dość pewną siebie, szczerą, wygarniającą innym co myśli i robisz wrażenie że nie masz kompleksów. Może ludziom trudno jest to zaakceptować że oni tacy niedoskonali, a ty się czujesz pewna siebie, i dlatego na siłę szukają u ciebie kompleksów?
polakita

przez magdalenabmw 15 gru 2009, 14:28
No być może, tylko wkurzające jest jak odpowiadam -ale mi TO nie przeszkadza, a ktoś sie zaczyna śmiać z niedowierzaniem - już, akurat..

:evil:
magdalenabmw

przez mjp 17 gru 2009, 20:49
No być może, tylko wkurzające jest jak odpowiadam -ale mi TO nie przeszkadza, a ktoś sie zaczyna śmiać z niedowierzaniem - już, akurat..

To jest jeszcze i tak lajt. Gorzej kiedy naprawdę masz kompleksy a ktoś Ci się w twarz śmieje. Jest to naprawdę niezręczna sytuacja.
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

przez magdalenabmw 17 gru 2009, 21:35
mjp napisał(a):

To jest jeszcze i tak lajt. Gorzej kiedy naprawdę masz kompleksy a ktoś Ci się w twarz śmieje. Jest to naprawdę niezręczna sytuacja.

Napewno, tylko nawet jeśli dana część ciała o której ten ktoś mi mówi nie jest moim kompleksem to i tak po takim zdaniu zaczynam sie zastanawiać - kurde, może faktycznie?....
Tym bardziej że ja z tym nosem miałam problem całe dzieciństwo i teraz, kiedy wreszcie go lubię wkurza mnie tym bardziej jak ktoś gada o nim na zasadzie 'ta, jasne, lubisz ha ha ha'... No, lubie, ale pare lat mi zajeło aby zrozumieć pewne rzeczy...
magdalenabmw

Sortuj wg