Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez wovacuum 25 paź 2009, 16:27
mam i zaraz wrzucè :smile:
wovacuum

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 16:34
zapikekanki z makaronem to i ja uwielbiam hehe
oj a z fecetem to mam kłopot heh i dziwic sie ze raz w tygodniu cos dla niego robie hehe jak zanim cos wykombinuje co moze mu zasmakowac to masakra normalnie jakaś...!!! ale te parówki do piwa hmmm spróbowac nie zaszkodzi... :) a jak nie beda smakowaly to zrobie mu kanapki haha bo kanapki to on je az mu sie uszy trzęsa - niby taka zwykła rzecz.... :P
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez wovacuum 25 paź 2009, 16:39
risotto z warzywkami

potrzebne:
30 dkg groszku mrozonego
papryka jak nie ma to nie szkodzi
1 cebula
2 zàbki czosnku
200 gram ryzu basmati albo jakiegos tam
2 i 1/2 szklanki bulionu
1:2 szklanki wina czerwonego jak nie ma nie szkodzi :D
6 lyzek oliwy
1 lyzka masla 3 lyzki tartego sera parmeza albo inny
sol i pieprz

cebulè posiekac i czosnek w garnku rozgrzac oliwè i wrzucic cebulè czosnek i ryz;smazyc mieszajàc,wlewac bulon wino i gotowac na wolnym ogniu
przez 15 minut wrzucic groszek gotowac az ryz wchlonie bulion doprawic solà i pieprzem dodac maslo i parmezan dokladnie zamieszac
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Razorbladerka_ 25 paź 2009, 16:46
ciekawy ten przepis na risotto podoba mi sie :)
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez magdalenabmw 25 paź 2009, 16:47
Wovka - dziękuję kochanie :*
magdalenabmw

przez wovacuum 25 paź 2009, 16:55
a proszè laski,ja narobilam sobie smaka na tà faszerowanà paprykè od linki i zrobiè w tygodniu :D a te parowki sà ekstra :D
wovacuum

przez magdalenabmw 25 paź 2009, 17:31
A w tym Rafaello to po co te wafle? Kruszyc i co, do masy tej dodac?
magdalenabmw

przez MOCca 25 paź 2009, 21:15
Mój szpinaczek
Pół mrożonej i sprasowanej szpinakowej ciapy, na patelke wrzuć, podgrzewaj aż wody odejdą a szpinak będzie suchy :) Dadaj wyciśnięty ząbek czosnku, szczypte soli. Zmniejszyć ogień bo czas na śmietankę 18% trzy płaskie łychy, dorzucić pokrojony jeden trójkąt serka pleśniowego, wszystko mieszać do momentu połączenia się składników. Teraz czas na doprawianie. Po szczypcie, wegety, pieprzu czarnego, papryki ostrej i papryki cayenne. Te szczyty to takie większe raczej to szpinak i trzeba przełamać smaczek :) Makaron powinien gotować się w tym samym czasie, żeby sosik nie zastygl ;)

Makaron rurki najlepiej, ugotowany nie rozgotowany na cedzaka, nie przelewać wodą, dodać do sosu, wtedy lepiej się miesza i smakuje :)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez magdalenabmw 25 paź 2009, 22:16
Wiecie co, miałam zrobic Rafaello ale mi sie odechcialo i zrobilam nóżki kurczaka z kombiwaru, warzywa w przyrawie orientalnej z patelnii, do tego grube frytki podpieczone i sos czosnkowy.
Na koniec zrobilam telefonem zdjecie aby tu wrzucic, a moj facet zgubil przejsciowke do laptopa i nie mam jak tego zrobic :evil:
magdalenabmw

przez wovacuum 25 paź 2009, 22:20
no to zrobilas melanz :D
wovacuum

przez magdalenabmw 25 paź 2009, 22:22
Ale jaki pyszny :mrgreen: ...i piękny :evil:
magdalenabmw

przez fobia 25 paź 2009, 22:50
a ja teraz wzielam kajecik i spisuje Wasze przepisy :P teraz to bedzie ze mnie kucharka 8)

przez wovacuum 25 paź 2009, 23:02
no na pewno fobia :D ja tez sobie spisalam :D jutro wieczorem wrzucam ryby w koncu nie samà nerwicà czlowiek zyje :D
wovacuum

przez magdalenabmw 25 paź 2009, 23:04
Ale nerwica chociaz nie tuczy ;)
magdalenabmw

Sortuj wg