Nałogowe wyciskanie twarzy

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez wiejskifilozof 30 paź 2015, 20:39
Myślałem,że to tylko w reklamach było.A tu widzę,poważny problem.Kiedyś mnie za to,ostro skrzyczano.

przez ottak 31 paź 2015, 18:55
Jakich reklamach?

W zasadzie u mnie też problem się zmniejsza, gdy wszystko się układa, czyli mam lepszy nastrój, wtedy łatwiej mi się powstrzymać. Faktycznie chyba najgorzej jest w chwilach, gdy mam jakieś problemy, chyba wtedy chcę sobie udowodnić, że mam kontrolę i zaczynam twarz "oczyszczać". Oczywiście w efekcie końcowym czuję się jeszcze gorzej, bo jak widać nie umiem nawet powstrzymać się od zamieniania swojej twarzy w krwawą plamę. Nie mam kontroli nad tym.

przez black swan 07 lis 2015, 01:02
Powiem wam co mi pomaga: żele do punktowego użycia na wypryski. Najlepszy jest ten z Barwy Siarkowej (czy jakoś tak), który zastyga w taką gumę peel-of na skórze. Po prostu zamiast wyciskać zaczynam nakrapiać każdą niedoskonałość i nierówność na skórze żelami - do nierozdrapanych używam tego siarkowego, a do rozdrapanych (bo niestety się jeszcze zdarzają) używam manuki z Ziaji. Jest to tak samo wciągające jak wyciskanie i można robić to tak samo dokładnie. I jak już się skończy, to czuć podobną ulgę, jak po wyciskaniu.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg