'Wyjście' z nałogu nikotyny

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez blah! 26 kwi 2015, 12:23
No nie wierzę, nawet Candy14 finalnie palenie rzuciła ;). No no, gratulacje ;).
blah!

przez NN4V 26 kwi 2015, 12:25
blah! napisał(a):... zadać sobie pytanie - po co? dlaczego?

Choćby dlatego, że stanowi doskonały pretekst w pracy do odejścia od komputera i przewietrzenia łba na wybiegu - co jest zalecane/wymagane, ale nikomu niepalącemu się nie chce, bo motywacji brak.
Dlatego, że wiele inicjatyw w pracy zrodziło się podczas naszego wspólnego wychodzenia z kumplem na fajkę, rozwiązaliśmy też wiele problemów.
Współpraca układa lepiej, zacieśniając kontakty i zwiekszając przepływ informacji (mówię tu też o jaraniu z moimi niemieckimi kolegami).

To nie są próby racjonalizacji palenia, ale wnioskowanie z rzeczywistych i dostrzegalnych następstw jakie palenie przynosi w moim życiu. Niezależnie czy jest idiotyzmem, czy nie.
Miewałem 3 miesięczne okresy niepalenia. Najbardziej wówczas brakowało mi wyżej wymienionych.
Inną sprawą jest, że szacunek zysków do strat może być niekorzystny, ale dogmaty pseudoautorytetów na mnie osobiście nie działają.
Wymagam uzasadnień.
Stwierdzenie, że palenie jest idotyzmem nie stanowi akceptowalnego uzasadnienia, jeśli idiotyzm nie zostanie wykazany logicznym wnioskowaniem.
No ale na wielu ludzi to działa.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez blah! 26 kwi 2015, 19:15
Ja jednak porzuciłam ideę Desmoxanu bo jak zwykle dopadły mnie wszystkie skutki uboczne więc pozostaje mi jednak się przemęczyć te kilka dni. Zobaczymy jak będzie.
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 26 kwi 2015, 20:08
blah!, właśnie czytam tego Allana Carra. No kuźwa true story po prostu. Ja też dołączam do rzucaczy :D
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez blah! 26 kwi 2015, 20:12
na_leśnik, podoba mi się sposób w jaki "narzuca" myślenie w stosunku do papierosów oraz w trakcie rzucania. Faktem jest, że ludzie często przy rzucania z góry uznają, że to będzie mordęga a jednak warto wmówić sobie, że to żadna mordęga, tylko że człowiek będzie czuł się co raz lepiej a nie co raz gorzej. Niby takie banały ale jednak jak człowiek sobie przyswoi pewien sposób myslenia, to jest o wiele łatwiej. I c oważne, wydaje m isię, że dobrze jest mówić sobie - "rzuciłem palenie" a nie "rzucam właśnie palenie".
blah!

przez jasaw 26 kwi 2015, 20:21
blah!, :great: Teoria na 5 :mrgreen:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez ZOK57 18 cze 2015, 03:16
Albo palisz i nie narzekasz albo nie palisz i nie narzekarz , w obydwóch przypadkach najlepiej nie narzekać bo po co katować psychikę? ja mam 27 lat a palę dzień we dzień 10 lat , obecnie 50 sztuk dziennie i nie katuje psychiki , pozdro dla kumatych! jak bede chcial to sam rzuce ale widocznie nie chce i dobrze mi z tym ps. pluca czusciutkie , robilem przeswietlenie;)
ZOK57

przez ZOK57 18 cze 2015, 03:29
Czy to prawda że im więcej się pije kawy tym bardziej palaczowi chce się palić??
ZOK57

przez ZOK57 18 cze 2015, 03:30
U mnie tak jest .
ZOK57

przez ugh 20 cze 2015, 16:16
Ja nie powiem, że rzuciłam "nikotynę" ale od miesiąca używam tylko e-papierosa (0.6 ml) i to też nie za dużo - takie 30ml wystarcza mi na miesiąc czasu. Także jestem na dobrej drodze, żeby całkowicie rzucić nałóg nikotynowy. Chociaż z drugiej strony, czytałam tez artykuły mówiąze o dobrych motywach działania nikotyny (nie papierosów) także mam mieszane uczucia co do tego.
W każdym bądź razie, rzucenie typowych fajek było mega dobrym krokiem bo od razu lepiej się oddycha, nie ma tego specyficznego kaszlu "gróźlika" i spływającej do płuc ropy. I oczywiście wydolność oddechowa się mocno poprawiła. Początkowo brakowało mi tej typowej fajki ale po pewnym czasie to mija.
ugh

przez ZOK57 21 cze 2015, 03:20
ugh:) brawo! 3 mam kciuki:-)
ZOK57

przez ZOK57 21 cze 2015, 07:01
ugh ile paliłeś sztuk dziennie i jak długo? ja około 10 lat palę 2 paczki mocnych papierosów dziennie , mam nerwicę natręctw komulsywnie sięgam po papierocha;/ nie potrafię nad nałogiem w żaden sposób zapanować , obecnie wypalam 50 sztuk..
ZOK57

przez ZOK57 21 cze 2015, 07:02
od tych 10 lat czyli od około 17 roku życia nie miałem 24 h przerwy , moja najdłuższa przerwa to 19 h po rekonstrukcji kolana a po 1 operacji czyli po acl to nawet w pokoju zapaliłem;/
ZOK57

przez ZOK57 21 cze 2015, 07:03
na sali operacyjnej oczywiśćie..
ZOK57

Sortuj wg