Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Radek 25 gru 2007, 15:42
To znaczy m.in trzymać się własnych poglądów i wartości, walczyć o swoje, znać swoją wartość i nie przejmować się tym co mówią inni...
Mówienie sobie że jest się do niczego to właśnie brak szacunku dla siebie
taka autoagresja charakterystyczna dla dzieci i osób z depresją.
per aspera ad astra

przez luthien 25 gru 2007, 15:45
człowiek nerwica szanować siebie, czyli nie myśleć o sobie, że jesteś do niczego i nic w życiu nie osiągniesz, nie znajdziesz dziewczyny itd. Bo jak sam o sobie tak myślisz, to inni tym bardziej. Myśl o swoich dobrych cechach, a nie wyolbrzymiaj tych gorszych. Szanowanie siebie to akceptacja samego siebie takim jakim się jest.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez depresyjny86 25 gru 2007, 15:57
Niby mam 20latek a zachowuje się jak dziecko :(
Wyprowadzic się nie moge.......nie mam pracy no i musiałbym na studia płacić
I jeszcze jedno...dzisiaj myśleże zrobilem jakiś mały kro ku lepszemuale nie weim co z tego będzie bo wszystko zależy ode mnie
Ostatnio edytowano 25 gru 2007, 16:04 przez depresyjny86, łącznie edytowano 1 raz
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez luthien 25 gru 2007, 16:03
Darek ja mam 25, a czasem zachowuję się jak dziecko :mrgreen: tzn. czasem jestem mało poważna, taki ze mnie klown :mrgreen:, ale jak trzeba serio podejść do sprawy, to potrafię być dorosła i odpowiedzialna.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez depresyjny86 25 gru 2007, 16:09
tak jak napisałem zrobiłem krok ku lepszemu.......gadałem z matką <i tak wnioskuje,ale nie z jej wypowiedzi,że może cos da się zrobic z tym siedzeniem w domu ale teraz wszystko zalezy ode mnie....>
Luthien-proble w tym że ja chyba caly zas zachowue sięjak dziecko we mgle,w każdej sytuacji....zwłaszcza jeżeli jestem wśród ludzi.....
:)

przez fiufiu 25 gru 2007, 18:13
anand22 napisał(a):Kiedyś wystarczyło popracować kilka lat, żeby uskładać na własne lokum, a teraz trzeba pracować kilkanaście lub kilkadziesiąt lub wziąć kredyt i być zadłużonym do końca życia.

Ech....co zrobic taki kraj :/
"Oddaję się morzu,
Pozwalam się ponieść fali,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,
Dla Ciebie i dla mnie..."

przez jaaa 25 gru 2007, 19:28
anand ja nie napisalam ze jest latwo bo jest trudno ,ale jakbym wiedziala co mi zycie truje( rodzice) to staralabym sie wyprowadzic,pojsc do pracy usamodzielnic sie,wynajac cos z grupa ludzi ,pokoj jeden nie kosztuje majatek,pelno studentow pracuje samemu studiuje i placi samemu rachunki ,zreszta uwazam ze rodzice sami "powinni" zadbac o to i pomoc tez troche dziecku swojemu a jesli nie chca /nie moga pomoc finansowo to niech chociaz nie utrudniaja zycia i samodzielnosci w podejmowaniu decyzji jak w przypadku czlowieka nerwicy gdy sie mieszka pod jednym dachem

przez jaaa 25 gru 2007, 19:45
prosze anand nie generalizowac tylko :Polacy itd ;)
ja osobiscie nie spotkalam sie z wysmiewaniem chorych czy wysmiewaniem z kogos kto jest tylko gorzej ubrany :roll: ,ale mam swiadomosc ze sa tacy ludzie( pewnie mlodsze pokolenie )- i jest mi zal wtedy ze mozna byc tak .... tu odpowienie slowa

przez fiufiu 25 gru 2007, 19:59
anand22 masz racje, w naszym kraju jest straszna nienawisc do innych. Nikt nas w europie nie lubi i nie szanuje :( Ja sie ogolnie bardzo zastanawiam nad wyjazdem na stale za granice bo w tym kraju nie wiem czy uczciwie cokolwiek osiagne. Co do ludzi uposledzonych i niepelnosprawnych....co za idiota (za lagodne slowo) moze sie smiac z tak nieszczesliwych ludzi :( Jeszcze gorzej jest jak ktos jest czarnoskory to wogole ma juz przechlapane :(, a przeciez to jest taki sam czlowiek jak my.
Caly swiat wie ze Polak to antysemita, rasista, ksenofob i alkoholik. Jak my mozemy osiagnac cos na arenie miedzynarodowej jezeli nasmiewamy sie z innych a tak naprawde to my jestesmy smieszni :(
"Oddaję się morzu,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,

przez Radek 25 gru 2007, 20:06
jaaa napisał(a):ja osobiscie nie spotkalam sie z wysmiewaniem chorych

A wyśmiewanie się z ludzi chorych psychicznie lub nawet z zaburzeniami psychicznymi.
To prawda Polska to zadupie Europy.
per aspera ad astra

przez fiufiu 25 gru 2007, 20:33
jaaa o młodych pokoleniach to wogóle nie ma co gadać. Dzisiejszą młodzież można podzielić na 2 grupy:
- kryminaliści;
- cwaniaki, debeściaki co ze wszystkich i wszystkiego szydzą.

Zgadzam sie jak najbardziej....moi rodzice maja zawsze problem z takimi gowniarzami, bo to zaczepne i agresywne jest. Chodza grupami i mysla ze sa kims, a tak naprawde to chodzace gowno, ktore trzeba sprzatnac - tylko nie ma komu :(
Taki koles ma 15 lat i uwaza sie za megadoroslego, a jak mu mamusia fundusze przytnie to bedzie placz.
Uwazam ze to w duzej mierze wina rodzicow, bo tak naprawde nie maja czasu na wychowywanie swoich dzieci...praca, praca i jeszcze raz praca. Ale co tu sie dziwic skoro zarobki sa tak niskie a ceny wysoki - to trzeba zasuwac i cierpi na tym cala rodzina :(
"Oddaję się morzu,
Niech mnie obmyje.
W obliczu strachu,
Pewnego razu uwierzyłem.
Łzy smoka,

Sortuj wg