Czy mieszkanie z chłopakiem przed ślubem niszczy miłość?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez nwckg 02 kwi 2014, 17:55
Czytałam artykuły o tym, że jeśli pary zamieszkają ze sobą przed ślubem,to jest większe ryzyko rozwodu, wypalenia uczucia.
Czy możecie się ze mną podzielić swoją opinią, najlepiej na podstawie własnych/ czyichś doswiadczen? :)

przez Arhol 02 kwi 2014, 17:57
Bullshit,ślub to papierek,zbędna impreza i pokazówa,jeśli związek ma się rozpieprzyć,to się rozpieprzy zarówno przed,jak i po ślubie,może nawet lepiej pomieszkać razem wcześniej i się poznać,niźli ładować w śluby.
Choć,w dzisiejszych czasach branie rozwodu nie jest niczym niezwykłym.

Doświadczenie nie moje,osób postronnych.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez uzytkownik 02 kwi 2014, 18:18
Ślub to przereklamowana ceremonia. Wg mnie całe życie można lecieć na "kocią łapę" jeśli się kocha. Nie trzeba niczego sobie udowadniać.
Może to zabrzmi dość zimno, ale uważam, że kasę, która miałaby być przeznaczona na wesele lepiej wydać/zainwestować w mieszkanie, własną działalność, itd.

Chyba, że ktoś ma już wszystko a ślub uważa za konieczność. Co człowiek, to swoje zdanie ;)
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nwckg 02 kwi 2014, 18:20
No ja właśnie mam takie samo zdanie na ten temat. Mieszkanie razem jest dobre, bo jestesmy wstanie stwierdzic, czy wytrzymamy ze soba non stop, dzielimy sie obowiazkami i poznajemy sie lepiej.
Ja mieszkam z chłopakiem na stancji, bo studiujemy. On wolal mieszkac ze mna niz z kolegami, a ja nie mialam tez z kim innym i tak wyszlo, ze mieszkamy razem. W nast roku też chcemy mieszkać razem + moje kolezanki. Wydaje mi się , ze to dobre rozwiązanie. Ale ja jestem młoda i głupia i moge nie miec racji, wyczytam coś i zaraz mnie napadają lęki, dlatego prosze o rade :)

przez Aranjani 02 kwi 2014, 18:28
Jeżeli uczucie ma się wypalić to nie ma znaczenia czy mieszkacie ze sobą przed ślubem czy nie, czy jestescie małżeństwem czy nie. Tak samo są rozstania jak i rozwody ;)
Aranjani

przez Rebelia 02 kwi 2014, 18:49
Ja bym olała te artykuły. Dla mnie mieszkanie ze sobą przed zawieraniem formalnych związków jest jak najbardziej ok.

przez Reiben 02 kwi 2014, 19:05
Jak pierdzi to może zniszczyć.
Reiben

przez elo 02 kwi 2014, 19:10
a te wypociny to ktorych cwaniakow byly - z onetu czy wupe.... a moze bravo?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez kasiowa 02 kwi 2014, 21:31
Ja powiedziałabym, że to wręcz wskazane. Często jest tak,że para kocha się nad życie, motylki, ptaszki i tęcza, ale czar pryska, kiedy pojawia się codzienność. Wtedy poznajemy osobę z drugiej strony, widzimy ją rano, wieczorem, w sytuacjach, które do tej pory nie miały miejsca, podczas dobrych i złych dni, bez możliwości "pożegnania się i powrotu do domu,gdzie będzie spokój", nie uciekniemy od tego.
Uczucie nie ma tu nic do rzeczy, trzeba je pielęgnować tak na początku jak i po 20-stu latach, bo bez tego w każdej chwili może się wypalić.

(na podstawie własnego doświadczenia - mieszkałam z chłopakiem, jak i innych :) )

przez carlosbueno 02 kwi 2014, 21:51
nwckg napisał(a):Czytałam artykuły o tym, że jeśli pary zamieszkają ze sobą przed ślubem,to jest większe ryzyko rozwodu, wypalenia uczucia.
Czy możecie się ze mną podzielić swoją opinią, najlepiej na podstawie własnych/ czyichś doswiadczen? :)

To była pewnie artykuły z mediów katolickich jak mniemam, bo one mają na tym punkcie hopla. Ja tam doświadczeń własnych nie mam, ale na zdrowy rozsądek lepiej jednak wypróbować się przed ślubem.
Największy Forumowy Maruda

przez agusiaww 02 kwi 2014, 21:54
Kasiowa właśnie. Jak sie razem mieszka, to uczucie sie nie tyle wypala co znika z predkoscia światła, tak tak wszyscy pierdzimy... :mrgreen: I to odkrycie gdy znika mit, ze facet nie jest rycerzem z bajki a shrekiem :mrgreen: Jak z nim wytrzymasz a on z Toba to na pewno miłosc. Jak nie...to trzeba probować dalej.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Lenka30 02 kwi 2014, 22:01
Miłości to nic nie zniszczy, miłość może tylko rosnąć, rozwijać się, umacniać...:-)
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez nwckg 02 kwi 2014, 22:15
kasiowa napisał(a):Ja powiedziałabym, że to wręcz wskazane. Często jest tak,że para kocha się nad życie, motylki, ptaszki i tęcza, ale czar pryska, kiedy pojawia się codzienność. Wtedy poznajemy osobę z drugiej strony, widzimy ją rano, wieczorem, w sytuacjach, które do tej pory nie miały miejsca, podczas dobrych i złych dni, bez możliwości "pożegnania się i powrotu do domu,gdzie będzie spokój", nie uciekniemy od tego.
Uczucie nie ma tu nic do rzeczy, trzeba je pielęgnować tak na początku jak i po 20-stu latach, bo bez tego w każdej chwili może się wypalić.

(na podstawie własnego doświadczenia - mieszkałam z chłopakiem, jak i innych :) )

No właśnie u nas mieszkanie razem zbliżyło nas do siebie. On zna wszystkie moje problemy, ja znam jego. Wiem, że moge na nim polegać w chorobie i cierpliwie wysłucha co mnie dręczy, nawet moje myśli związane z nn, które sa tak głupie, że go podziwiam, że wytrzymuje ze mną. jednak mimo to chce ze mna mieszkac zapol roku, nie z kolegami. Wiadomo, jest gorzej jak się pokłocimy, bo jednak chciałoby sie wtedy trzasnac drzwiami i wyjsc do swojego domu. Ale nic nie zastąpi przytulania się przed snem i takiego nawet wspolnego nudzenia się.

stworzylam ten temat miedzy innymi dlatego,ze wiekszosc moich kolezanek dziwi mi sie , ze chce mieszkac z chlopakiem i ze one by nie chcialy.

przez Candy14 02 kwi 2014, 22:23
Nie wyobrazam sobie brania slubu bez mieszkania razem. Nie pozwolilabym corce na taka decyzje gdyby nie poznala partnera w codziennych sytuacjach
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg