Dziewczyna kradnie mi pieniądze

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Hababkuq 14 gru 2012, 10:23
Witam

Jestem z dziewczyną od półtora roku i mam podejrzenie, że kradnie mi pieniądze.
Od początku znajomości miałem kontakt z czarną stroną rynku przez co "nie liczyłem" pieniędzy ponieważ nawet nie wiedziałem ile zarabiam. Sprawa wyglądała tak, że podjeżdżaliśmy autem pod sklep i szedłem kupić coś do przekąszenia/ picia, a po powrocie w portfelu (który był w samochodowym schowku) brakowało mi ok 100zł ale jak już mówiłem niczego nie byłem pewny.
Sytuacja zaczęła się zmieniać gdy podjąłem uczciwą pracę za pieniądze z którymi się liczyłem, które były i nadal są dla mnie ważne i ciężko zapracowane.
Wypłacam z banku np. 1000zł chowam je do portfela który leży na biurku i co kilka dni wyciągam stówkę. Niby normalne ale wkładam 1000 zł, a wyciągam 8x po 100 zł :) Padło hasło- ktoś kradnie... Tylko kto- mama?- nieee, tato?- nieee... hmmm dziewczyna?-???
Wczoraj była identyczna sytuacja. Wyciągam z banku 1000 zł w 10 banknotach po 100zł tylko tym razem dałem pod pudełko z chusteczkami. Przed wizytą wszystko leży- jest ok. Ona przyjeżdża buzi, buzi, oglądamy coś na pc, jemy wspólnie obiad itp. jednak gdy sprawdzałem coś na komputerze (byłem tyłem do pudełka) zaczęła wysmarkiwać nosek. Wyszedłem do ubikacji i na chwile do rodziców, odprowadziłem ją na przystanek. Wracam patrzę i leży 9x100zł.
Do pokoju mają dostęp 4 osoby, ale byliśmy tylko we dwójkę. Rodziców nie oskarżam o kradzież, wolał bym oddać im wszystko niż peplać takie głupoty.
Jeszcze jej nie złapałem za rękę ale chcę to uczynić jak najszybciej.

Jak mam się zachować? Co jej powiedzieć? Czy przestanie kraść?
Absolutnie nie wiem co robić.
Ostatnio edytowano 14 gru 2012, 10:25 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

przez Candy14 14 gru 2012, 12:10
Wyplacaj po 100 zl co jakis czas a nie wszystko na raz. Za reke nie zlapales wiec trudno jakies wnioski wyciagnac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez agusiaww 14 gru 2012, 12:23
Moze ona mysli, ze jej sie nalezy, bo jest z Toba w zwiazku. Albo kradnie, bo ma taka a nie inna nature. Najlepiej to z nia szczerze porozmawiaj, powiedz, tak jak nam napisales, zobacz reakcje. Ale tak czy inaczej jest nieuczciwa, jezeli nawet by chciala zebys dal jej na swoje potrzeby powinna powiedziec, a nie brac za plecami.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 14 gru 2012, 12:53
Hababkuq, wg mnie lepszym wyjściem było by "złapanie za rękę", żeby było czarne na białym, że to ona, tak jak mówi Candy14, a dopiero później przeprowadzić ewentualną rozmowę. Zarządać wyjaśnień. Moim zdaniem nie powinno się oskarżać bez niezbitych dowodów.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Hababkuq 14 gru 2012, 12:57
@Candy14
Wypłacanie po 100zł w ogóle nie jest rozwiązaniem. Sam miałem kontakt z sporymi sumami i zawsze jedno założenie: jak nie moje to nie biorę. Jaka jest różnica w kradzieży 100zł lub 5zł. Złodziej to złodziej tylko inna szkodliwość czynu.

@agusiaww
Mam podobne zdanie, gdyby powiedziała to bym jej kupił co tylko dusza zapragnie.
Rozmowę zacznę tylko wtedy gdy zdobędę dowód.

Co powiecie o zamontowaniu miniKamery nad portfelem, albo o znakowaniu pieniędzy proszkiem uv?
Jeśli będę już miał materiał wideo to w jaki sposób jej go przedstawić?
Gdy kradzieże wyjdą na jaw pomimo tego, że nie będziemy już razem nie chcę aby czuła się gorsza, odrzucona. Nie chcę żeby popełniła jakieś głupstwo (wiadomo co siedzi w głowie nastolatki).

przez depresyjny86 14 gru 2012, 14:13
Przeprowadż śledztwo metodą dedukcji.
:)

przez nieboszczyk 14 gru 2012, 14:32
czy dałeś swojej dziewczynie wszystkie swoje dokumenty,kartę bankomatową i PIN do swojego konta?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Hababkuq 14 gru 2012, 14:32
@człowiek nerwica
Nie jest łatwo powiedzieć dziewczynie którą kochasz i na której naprawdę Ci zależy: Koniec z nami bo kradniesz.
Tym bardziej nie mając dowodów "znaczących", silnych.

Rozum, sumienie i wyuczone wartości posługują się algorytmem:
schowane pieniądze> dziewczyna w pokoju> wyjście właściciela> powrót właściciela> dziewczyna z pokoju> przeliczenie i brak= kradzież,
ale serce przyporządkowuje sobie zupełnie inne priorytety.

edit.
@nieboszczyk
Nie. Nie ma dostępu do konta. Nawet gdyby znała pin (w co wątpię) o każdej wypłacie jestem informowany smsem.

przez nieboszczyk 14 gru 2012, 14:50
Hababkuq napisał(a):
edit.
@nieboszczyk
Nie. Nie ma dostępu do konta. Nawet gdyby znała pin (w co wątpię) o każdej wypłacie jestem informowany smsem.

to co ty masz za konto skoro stan rachunku masz w komórce?to nie jest PKO BP?
będąc z dziewczyną mieszkałeś u rodziców czy mieszkaliście sami we dwoje?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez majaks 14 gru 2012, 14:55
Hababkuq, może po prostu z nią porozmawiaj, od razu zakładasz że musicie się rozstać? Może ma z tym problem, potrzebuje pomocy? Piszesz, że kochasz ale od razu chcesz zostawiać. Moim zdaniem z dowodami czy bez po prostu trzeba pogadać, powiedzieć o swoich podejrzeniach a nie bawić się w jakieś nagrania, dziećmi już chyba nie jesteście??

przez Hababkuq 14 gru 2012, 14:55
@nieboszczyk

bzwbk- o każdym ruchu na koncie mam informacje sms. Wypłata/wpłata ile/od kogo, gdzie, która karta/konto, data, godzina.

Mieszkamy osobno. Ja u swoich rodziców, a ona u swoich.
Koło z kradzieżami całkowicie się zamyka gdy przychodzi ona na np. 4 godziny i jesteśmy tylko w dwójkę.

edit.
@majaks

nie chce żyć pod jednym dachem z osobą która mnie okrada.
Jeśli ktoś Cię okradł raz może okraść i drugi, a jak okradł drugi raz to będzie okradał cały czas.
Takie są fakty.
Szkoda tracić jeszcze sporo życia dla półtorarocznego związku. Trudno.
Ostatnio edytowano 14 gru 2012, 15:01 przez Hababkuq, łącznie edytowano 1 raz

przez nieboszczyk 14 gru 2012, 14:57
to ci podbiera kabonę jak już wypłacisz z kieszeni za plecami?bo raczej tylko tak można

przez agusiaww 14 gru 2012, 14:57
A jakich Ty chcesz jeszcze dowodów? Dla mnie ten ostatni przesadzil sprawe, ale zrobisz jak uwazasz. Wg mnie to nie ma na co czekac, tylko trzeba sie zachowac dojrzale i jasno postawic sprawe.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Hababkuq 14 gru 2012, 15:06
Jutro dodam jeszcze kilka banknotów do tych co już będą w portfelu i będę liczył co "x" czasu. Jeśli po wizycie zniknie...

Sortuj wg