Obrazy gdy zamykam oczy

Inne zaburzenia.

Obrazy gdy zamykam oczy

przez wrona124 12 sty 2012, 21:44
Nie wiem czy też może ktoś coś takiego ma, ale czasami gdy zamykam oczy pojawiają mi się niewiarygodnie kształtne oraz barwne obrazy (to na pewno nie jest sen, bo cały czas wiem co się dzieje w okół). Jest to bardzo dziwne, bo jeszcze niedawno te obrazy nie były w takiej czystej formie. Dzisiaj np. gdy klasa oglądała film na Polskim, ja leżałem na ławce zamknąłem oczy i przez pewien czas widziałem telewizor, a w nim lecący film, który oglądałem. Bardzo często pojawiają mi się twarze osób, których kompletnie nie znam. Czasami są to jakieś sytuacje. Wcześniej to olewałem, ale od pewnego momentu zacząłem się tym bardziej interesować gdy to 'coś' przybrało prawie, że jakość HD. Może to śmiesznie brzmi, ale naprawdę gdy oglądam to wszystko czuję, że to coś niemożliwego, a dreszcze przechodzą mi po całym ciele. Zauważyłem kilkakrotnie gdy paliłem marihuanę, że te obrazy już inaczej się ukazują. Na pewno bardziej dynamicznie. Np. gdy myślę o jakimś moście, ten most przeobraża się w jakąś powiązaną z tym rzecz i to w prawie natychmiastowym czasie, potem tamta rzecz przeobraża się w kolejną i tak to może trwać i trwać. Co o tym myślicie ? Czym może być to spowodowane ? Co to w ogóle jest ?

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Lord Kapucyn 12 sty 2012, 21:52
Skoro palisz maryśkę to nie jest nadzwyczajnego. To tzw. CEV'y, czyli Closed-eye visualizations (wizje/halucynacje przy zamkniętych oczach).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Closed-eye_visualizations
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Obrazy gdy zamykam oczy

przez wrona124 12 sty 2012, 21:56
Nie pale jej regularnie, może raz na 2 miesiące, ale dzięki wielkie. Może mieć to jakieś negatywne skutki ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Nel 12 sty 2012, 22:05
droga reda Mad_Scientist, a jesli ma sie cos takiego bez żadnych wspomagaczy?
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Lord Kapucyn 12 sty 2012, 22:06
"Obrazy przy zamkniętych oczach mogą się pojawiać zarówno podczas różnych chorób psychicznych, jak i gorączce, ale wywoływane są najczęściej przez substancje psychoaktywne, a zwłaszcza przez psychodeliki i dysocjanty."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Obrazy gdy zamykam oczy

przez *Monika* 12 sty 2012, 22:06
wrona124, Rzuć tę marychę. No, chyba, że te obrazy się Tobie podobają i nie odczuwasz z ich powodu lęku i dyskomfortu to jaraj dalej.
Obrazek
Główny Moderator

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Nel 12 sty 2012, 22:39
Mad_Scientist, przeczytałam to samo na wiki....widocznie to choroba psychiczna, ha trudno
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Mental Cat 13 sty 2012, 00:11
pff. Skoro leżysz na ławce i zamykasz oczy to mogą(*) być hipnagogi. Potrafisz szybko zasnąć przy tym? Albo masz niesamowitą wyobraźnię. Facet z Twoimi zdolnościami możesz zostać wybitnym oneironautą i nie tylko. :blabla:
Zostań nieśmiertelnym wierszem
Bądź nieśmiertelnym wierszem

Obrazy gdy zamykam oczy

przez piotrekd04 13 sty 2012, 02:05
jeśli to by miało miejsce gdy zasypiasz mogłyby to być omamy hipnagogiczne, które są zupełnie normalnie i nie świadczą o chorobie.... w innych przypadkach prawdopodobnie trzeba traktować to jako objaw ;/

Obrazy gdy zamykam oczy

przez girl anachronism 13 sty 2012, 02:13
BłękitnaAbstrakcja, ja w stanie hipo ledwo mogę zasnąć, bo obrazy przybierają formę migających neonów o zmieniających się kształtach i w mega intensywnych kolorach, normalnie Tokio nocą ;) Aż razi w oczy :smile:
wild hearts can't be broken.

F31

Obrazy gdy zamykam oczy

przez Nel 13 sty 2012, 08:23
girl anachronism, ale ja nie mam chad,wiec nie mam hipo,poza tym nie jest to zwiazane z zasypianiem. Dobra w sumie niewazne.

Nel

Sortuj wg