Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Re: mysli samobojcze!

przez po_prostu_ja 20 sty 2010, 19:43
ewap99 napisał(a):minie pomagają moje zainteresowania i przyjaciele tórzy nieraz daja mi odczuc ze po prostu czasem sie o mnie boją

Mnie praktycznie wszystko przestalo cieszyc i nie moge znalezc zadnego punktu zaczepienia by zyc dalej. Chyba zyje tylko dzieki rodzicom.

przez ewap99 20 sty 2010, 19:53
To dobrze ze ich masz...bo ja nie mam mam siebie i przyjaciół trzymam sie tego co mam
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez po_prostu_ja 20 sty 2010, 19:54
ewap99 napisał(a):To dobrze ze ich masz...bo ja nie mam mam siebie i przyjaciół trzymam sie tego co mam

Wiesz pomimo to czuje sie wewnetrznie bardzo samotny bo wydaje mi sie ze nie do konca wiedza co sie ze mna dzieje. Dlatego napisalem na tym forum bo osobom ktore przezywaja bol psychiczny nie do zniesienia latwiej to zrozumiec. No i moze uda mi sie kogos chociaz pocieszyc.

[Dodane po edycji:]

Edyto21 skoro postanowilas podjac staz to moze jestes na dobrej drodze aby dojsc do dobrego stanu psychicznego. Na pewno jestes wartosciowa osoba wiec wierze ze Ci sie uda. Pamietaj tez ze nie tylko Ty cierpisz, moze to Ci przyniesie jakas ulge. Na pewno wszystko bedzie dobrze, zycze powodzenia :-)

Edyto21, skoro postanowilas podjac staz to znaczy ze moze wszystko jest na dobrej drodze i niedlugo bedzie lepiej. Nie od razu przezwyciezysz swoje trudne dni ale na pewno jestes wartosciowym czlowiekiem wiec dasz sobie rade. Pamietaj tez ze nie tylko Ty cierpisz, moze to Ci przyniesie jakas ulge. Na pewno wszystko bedzie dobrze, zycze powodzenia :-)

Przepraszam ale cos mi sie pokrecilo z edytowaniem postow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joanna5 20 sty 2010, 21:18
mysli samobojcze pojawiaja sie w depresji,ktora jest wynikiem braku milosci,najpierw prochy a potem gruntowna psychoterapia,joanna5

przez Bylejaka 21 sty 2010, 01:21
joanna5 napisał(a):mysli samobojcze pojawiaja sie w depresji,ktora jest wynikiem braku milosci,najpierw prochy a potem gruntowna psychoterapia,joanna5

Nie koniecznie z braku miłości. Z braku poczucia własnego ja, z braku pieniedzy, przezyc z dziecinstwa. Jest wiele powodów albo ich brak.
Niewiem co sie ze mną stało, niewiem co się ze mną dzieje...!!
Jak ktoś ma duszę i ciało, podobno ma jeszczę nadzieję.
Wśród tłumu wyprana z rozumu.
To życie jest moje czy czyjeś...??

przez ewap99 21 sty 2010, 09:02
Tu Joanna ma rację większośc przezyc z dzieciństwa bierze sie z braku miłości ,alkoholizmu rodziców a powodów depresji może być naprawdę wiele myśli samobójcze są jednym z jej objawów

przez Majster 21 sty 2010, 09:24
ewap99 napisał(a):Tu Joanna ma rację większośc przezyc z dzieciństwa bierze sie z braku miłości ,alkoholizmu rodziców a powodów depresji może być naprawdę wiele myśli samobójcze są jednym z jej objawów
Podloze depresji moze tkwic w dziecinstwie, ale wcale nie musi. Takie uwarunkowanie srodowiskowe tworzy jedynie pewne predyspozycje do depresji ale jej samej nie indukuje. Tu tkwi blad w powyzszym rozumowaniu. Przyczyny depresji egzogennej (reaktywnej) najczesciej lokuja sie w popapranych ukladach z otoczeniem: brak pracy, toksyczny partner, mobing w pracy, utrata kogos bliskiego, ciezkie choroby somatyczne. Koszmarne dziecinstwo nie warunkuje depresji jako choroby, jedynie znacznie zwieksza ryzyko jej "zlapania". Natomiast endogenna moze byc uwarunkowana genetycznie oraz na pewno w jakims stopniu srodowiskowo, np. chory rodzic, dziadek, ktos z kim dziecko stale przebywa i kto jest wazny w procesie wychowawczym przekazywania wzorcow reakcji i zachowan.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ewap99 21 sty 2010, 10:43
Jedno czego nie wiadomo to to dlaczego jedni są bardziej a drudzy mniej skłonni czyżby jakieś predyspozycje?

Re: myśli samobójcze

przez Anja01 22 sty 2010, 17:46
A mi się dziś w nocy śniło, że muszę popełnić samobójstwo i płakałam i mówiłam, że nie chcę umierać. Więc czuję się bardzo pocieszona :)
Wojownik Światła, nadal w mroku

Jeg har makt til og drepe og a gi liv, odelegge og fornye. Hvem er jeg? Jeg er kjaerlighet

Re: Depresja, myśli samobójcze. Co robić?

przez zachar 22 sty 2010, 19:20
Jestem najżałośniejszą i najgorszą istotą na świecie. Chcę umrzeć..
zachar

przez rober6666 22 sty 2010, 20:00
no co ty??? a ja???
żałuj że mnie nie widziałeś jak byłem w stanie zdychającej zalęknionej niezdolnej do wyjścia z łóżka debilowatej roślinki...
może wtedy uznałbys że z Toba jeszcze nie tak źle....
Doskonale Cie rozumiem
ale próbuj coś z tym zrobic
malymi krokami
leczysz się?
zabic sie zawsze możesz
jak nie dzis to jutro-to nie ucieknie i to jedyny pewnik w naszym popapranym chorym życiu
...ale może pewnego dnia okaże sie że dobrze że przetrwałeś??? że jest lepiej? nie przekonasz sie jak nie spróbujesz WSZYTKICH mozliwych sposobów.
jak ktoś Ci powie że pomoglo mu sikanie pod wiatr-sikaj pod wiatr-nie zaszkodzi a może pomoże?
ja probowalem wszystkiego łącznie z psychiatrykami, terapiami i wszystkimi mozliwymi prochami ktore mnie zabijały....ale wiedziałem że jeszcze wytrzymam bo jak nie to zawsze moge z soba skończyć. ta myśl na szczęście nie zrealizowana dawała mi poczucie siły i pewności ,że mój los jest jednak w moich rękach a nie choroby.
Tzrymaj się
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez edyta21 23 sty 2010, 10:48
dziękuje wam za wszystkie posty, to naprawde dla mnie ważne 1 dnia w pracy. i już bylo ok mam noiwe cele w życiu,
teraz chce mieć prace, czy chociażby staż, a przedewszystkim chce schudnąć -postanowione już mam, cel, ale wiem ze musze brac tabletki, mam nadzieje, ze sie od nich nietyje i ze wszystko wróci do normy. ci co napisali, ze z braku milosci maja tez racje, powiem wam milosc trzyma przy zyciu, a takze odbiera- jest roznie, u mnie sie czesto klóca rodzice.
teraz bym chciala byc piekna i to jakos powoduje ze mi sie chce zyc, zeod teraz bedzie mi latwiej zyc, zobaczymy. glodzic sie nie bede, bo to tez powoduje stres, pozniej postarAM SIE BYC ROZSADNA I LICZE PRZEDE WSZYSTKIM NMA WAS. duzo mi co niektorzy pomogli, poczulam sie ze nie jestem sama, ale czasem mam lepsze dni, a czasem gorsze -chyba jak kazdy, ale mi juz sie w ogole niechcialo zyc. mysle ze otoczenie tez duzo- ja sie ludzi balam juz mniej, bede brala tabletki dopoki nsie nie wylecze i mi juz bedzie dobrze, a kto wie? swoja 2. polowke tez kiedys poznam, moze to nie jest teraz najwazniejsze, najwazniejszym moim celem jest moja mama, rodzice, siostra i zeby schudnac poczuje sie moze lepiej i zmienie swoj wyglad przede wszystkim :) pozdrawiam moje gg 5893200 -jesli ktos chce ze mna popisac zapraszam, tylko niech sie podpisze :)

przaepraszam za bledy i za niepoprawnosc z powodu szybkiego pisania 8)
Ostatnio edytowano 24 sty 2010, 17:57 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: czesc bledow poprawiono.

przez *Monika* 23 sty 2010, 11:56
edyto21

Wszystko się zmienia. Dlatego ważne jest podejście do zmian. My nerwicowcy boim się nowego. Ale,zeby wyzdrowiec trzeba opuscić to co stare. Podejmowanie nowych wyzwań jest dla nas nielada wyczynemWtedy rosnie nasz wiara w nasze mozliwosci ....to podnosi naszą samoocenę na pozytywną. A do błędu każdy ma prawo.Pamietaj o tym. Jesteśmy tylko ludźmi!
Cieszę się,ze w koncu zrozumiałaś. Chudnij z glową ;-) Małymi kroczkami do celu!
Pozdrawiam.
Obrazek
Główny Moderator

przez zdesperowany1 23 sty 2010, 19:27
ja chyba jednak musze wrocic do seroxatu bo moze i humor niezly po fluanxolu ale tak jakos za bardzo po nim nosi..No chyba ze go z paro polacze...
zdesperowany1

Sortuj wg