Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Dana 13 lut 2006, 22:37
żeby chociaż można było odczytać, co "nabazgrał" dobrotliwy mnich..., możesz "przełożyć" tę receptę na "nasze"? ;))

przez Tygryska 13 lut 2006, 23:07
No własnie nie do końca da się rozczytac.
Uwielbiam Supraśl (sam pobyt tam działa na mnie leczniczo :D ) i może bym tam zamówiła jak się znowu wybiorę.

przez baraqs 14 lut 2006, 21:28
Tak Ojciec Gabriel, ma trochę ciężki charakter pisma :lol:
Cóż, jak już pisałem przyjmuje w środy, przez cały dzień osoby, które mają jakiś problem zdrowotny.
Warto, naprawdę warto skorzystać z jego pomocy, gdyż nie zawsze dzisiejsza medycyna potrafi być skuteczna, a to są "tylko" zioła", więc obaw raczej mieć nie powinniście, przed zażywaniem tego.

ps.Pani z apteki napewno by odczytała jakie są tutaj napisane ziola, a sklep z tymi ziołami znajduje się w Białymstoku przy ulicy.Wasilkowskiej, oraz zapewne w każdym mieście.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez N.N... 14 lut 2006, 22:24
baraqs mog łbys to przepisac jakos normalnie.Nie mam drukarki niestety :(

przez baraqs 14 lut 2006, 22:49
Zrobimy tak...
Pojadę ja do Supraśla, i poproszę Ojca Gabriela, czy może jakoś po ludzku to przepisać, ewentualnie podjadę do tego sklepu zielarskiego, w którym kupowałem zioła, i poproszę o przepisanie tego.
Ale chwilowo nie jadę w tamtą stronę, więc to moze kilka dni potrwać.

przez N.N... 14 lut 2006, 22:51
OK poczekam lub poczekamy....

przez Ben 14 lut 2006, 23:02
Witam.

Prawie wszystko rozszyfrowalem - nie wiem tylko jakie jest 4-te ziolo :cry:

1/ ziele rdestu ptasiego
2/ ziele melisy
3/ ziele srebrnika
4/ - tego nie wiem, nie moge rozczytac :cry:
5/ ziele serdecznika
6/ ziele dziurawca
7/ lisc miety, pokrzywy, podbialu
8/ kwiat glogu (2)
9/ korzen lukrecji
10/ porost islandzki
11/ szyszki chmielu (2)
12/ korzen kozlka (3)
Ostatnio edytowano 14 lut 2006, 23:15 przez Ben, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Ben.
Ben

przez bibi 14 lut 2006, 23:09
tez nad tym myslałam. i myślę że to krwawnik
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez baraqs 14 lut 2006, 23:30
Ten punkt czwarty to jest się krwawnik.
Recepta jest taka, bierzemy:
1/ część (50g) ziela rdestu ptasiego
2/ część (50g) ziela melisy
3/ część (50g) ziela srebrnika
4/ część (50g) krwawnika pospolitego
5/ część (50g) ziela serdecznika
6/ część (50g) ziela dziurawca
7/ część (50g) lisc miety+ pokrzywy+ podbialu
8/ dwie części czyli 100g kwiat glogu
9/ część (50g) korzen lukrecji
10/ część (50g) porost islandzki
11/ dwie części czyli 100g szyszki chmielu
12/ trzy części czyli 150g korzenia kozłka

Zioła wymieszać ze sobą, i parzyć według receptury, czyli :
2-3 łyżki stołowe (czubate) wsypać do naczynia, zalać 3 szklankami wrzącej wody, przykryć na 50 minut, przecedzić, i pić 3 razy dziennie po 1/3, lub pół szklanki, 20 minut przed posiłkiem.

Gwarantuję, że po 3-4 tygodniach pojawią się efekty, czasami może się to pojawić później, ale chyba tylko w najgorszym stanie choroby.
Cudowne jest to, że przebija to o głowę inne leki, i dla mnie pomogło a 5 tygodniowy (wcześniejszy) mój pobyt w szpitalu, nawet w połowie nie był tak pomocny.
Zioła zalecane na depresję, i nerwicę.

życzę zdrowia

przez N.N... 14 lut 2006, 23:35
Dziekuje bardzo baraqs.... :D

przez kdach 15 lut 2006, 01:24
Mam tylko jedna uwage - do okreslenia "tylko ziola". Pamietajmy ze to czesto takze leki, nie tylko suplementy. Wazna wiec jest kompetencja przepisujacego specyfiki.
A ze pomagaja...coz wiemy to od setek lat - teoretycznie-bo praktycznie nie pamietamy o nich czesto.

W kazdym badz razie ciesze sie ze daje dobre efekty owa mieszanka :)
Oby dzialala jak najlepiej :)

Czy Ci Ojcowie maja moze jakis kontakt mailowy?
Pozdrowki :)

przez kdach 15 lut 2006, 12:43
Ech przeczytalam ulotke od seroxatu... po raz kolejny przeszly mnie ciarki. Pomysle...byc moze wezme. Ale jak wezme to nei bede znow mieszac z ziolami. Ech.

Zazwyczaj zawierzalam medycynie akademickiej.

Choc sama bede ciagnac specjalizacje w katedrze roslin leczniczych, wiec moze najwyzszy czas sprobowac ziolek.

Po wiekszosci z nich (dobrze stosowanych i leczniczych) nie wystepuje depersonalizacja i inne cuda jak pisza w ulotce serotaxu np :/. Tak sobie mysle, ze niestety nie zastepuja w roznych przypadkach leczenia farmakologicznego-syntetycznego, ale moze tym razem sie uda? Czasem sa zadziwiajaco skuteczne badz co badz :) Skoro Tobie sie udalo? To moze i mi.
Tylko musze jeszcze sklad przestudiowac dokladnie. Zadziwil mnie ten srebrnik, dlatego chcialam pomejlowac z ojcami :) Bo srebrnik (pieciornik) to tak zwiazek z nerwica -> zaprzestanie biegunek nerwicowych, no i ma duzo garbnikow... a rdest to tez tak jakos nie do konca wiem po co :) Ale jeszcze zajrze do farmakopei jak bede na uczelni :)
Generalnie reszta skladu wyglada sensownie :)
I co do dlugosci trwania kuracji. Mnie uczono ze powyzej pol roku to niet. Ale w mieszance...byc moze. Nie wiem, popytam po feriach. Ale ze mnie nieuk ;p W kazdym badz razie wesze nosem jakas nadzieje :)

przez kdach 16 lut 2006, 12:30
Do poprzedniego postu
Pogadalam przy okazji wizyty z zatokami z fajna lekarka rejonowa na temat seroxatu. Przekonala mnie. Sama podczas sesji brala wiec moze i ja nie padne :D

przez baraqs 16 lut 2006, 17:49
kdach napisał(a):Mam tylko jedna uwage - do okreslenia "tylko ziola". Pamietajmy ze to czesto takze leki, nie tylko suplementy. Wazna wiec jest kompetencja przepisujacego specyfiki.
A ze pomagaja...coz wiemy to od setek lat - teoretycznie-bo praktycznie nie pamietamy o nich czesto.

W kazdym badz razie ciesze sie ze daje dobre efekty owa mieszanka :)
Oby dzialala jak najlepiej :)

Czy Ci Ojcowie maja moze jakis kontakt mailowy?
Pozdrowki :)

To są tylko zioła, a zioła nie zabijają i nie szkodzą, tak jak benzodiazepiny i inne tego typu paskudztwa.
Co do kompetencji Ojca Gabriela, to wątpię, czy jest jakaś osoba bardziej od niego kompetentna, czy znajdziemy w Polsce choćby garstkę takich ludzi ?
To są zioła, to nie jad żmiji, i kurze łapki, zanurzone na noc, w krwi laparta, przygotowane w noc świętojańską :lol:
Proponuję zadzwonić do Monasteru w Supraślu, lub jak już powiedziałem skonsultować to z lekarzem (tylko czy aby kompetentnym ?), ewentualnie poradzić się zielarki.
Ja stanowczo twierdzę, że pomagają, i dlatego czekam na opinie, kiedy i komu, po jakim czasie zaczęły pomagać

Sortuj wg