5HTP + Inozytol + cholina

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez twig 22 kwi 2016, 15:20
qwazar napisał(a):Czy dieta bezmięsna jest związana z Twoją chorobą?

Nie, nie jest związana. ;)

przez warning 23 kwi 2016, 00:03
Pan1karz napisał(a):
Na GABA w tym sklepie najszybciej i skutecznie zadziała Comfortil Max (jest dostępny; Relatonic Max aktualnie nie mają). W Twoim przypadku, gdzie jest znaczny problem z tym neuroprzekaźnikiem, zacząłbym właśnie od tego suplementu. Działa od pierwszych dawek. Powinnaś poczuć 'spowolnienie' po nim, większy spokój. Pamiętam, że podczas mojej suplementacji Comfortilem wszystkie 'wzbudzacze' jak np. L-Dopa z EGCG czy nawet kawa słabiej pobudzały. Można powiedzieć, że jest to taka benzodiazepina wersja light.

Pozwólcie, że podłączę się do wątku. Czy Comfortil Max może pomóc na bezsenność na wenlafaksynie? Po jakim czasie od przyjęcia odczuwalne jest to mityczne rozluźnienie? Można go brać doraźnie?

przez Pan1karz 23 kwi 2016, 00:44
twig napisał(a):Pan1karz - oczywiście żart :)
Zgłosiłam się również do swiss herbal o propozycję suplementacji w stosunku do moich wyników, podobno mają przesłać do końca tygodnia - na pewno się tym podzielę.
Comfortil max, to było pierwsze o czym pomyślałam. Zależy mi także, aby nic mnie nie przymulało, bo jednak musze trzymać fason na treningach. Czy o takim "spowolnieniu" mówimy? W sytuacjach kryzysowych biore Lexotan(bromazepam) i jestem po nim takim flakiem, że nawet kamienia nie podniosę (po 4,5mg nie ma mowy o treningu).

Swoją drogą dopiero teraz odkrywam, co tak naprawdę stymulują leki. Bromazepam przykładowo nasila działanie GABA - pewnie dlatego zawsze tak dobrze na mnie działał. Tym bardziej mam chęci do działania, jeśli jednak można próbować bez leków na receptę. ;)

Mój wynik z testu Bravermanna:
Dopamina:
natura: 34%
niedobór: 48%

Acetylocholina:
natura:28%
niedobór: 36%

GABA:
natura: 40%
niedobór: 73%

Serotonina:
natura: 22%
niedobór: 56%

Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że Twoją dominującą naturą jest natura GABA. Ponadto wyniki sugerują zakłócenie Twojej naturalnej równowagi i możliwość występowania życiowego niedoboru serotoniny. Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: umiarkowany dla dopaminy, acetylocholiny, serotoniny oraz znaczny dla GABA

Będę go na pewno cyklicznie powtarzać w trakcie suplementacji. Może chciałabym zbyt wiele naraz (pozbyć się lęków, zwiększyć siłę, poprawić pamięć i koncentrację), ale wygląda na to, że muszę wyczilować i jechać po kolei. :) Na pierwszym miejscu oczywiście lęki, bo z tym życie to udręka.

BTW - myślę nad wcześnejszym odstawieniem 5-HTP, od paru dni obserwowałam lekkie "lagi" w mózgu - kiedyś czytałam o tym, jako o wyładowaniach, które pojawiły się u mnie przy odstawianiu paroksetyny, trochę mnie to zmartwiło.

Z kontaktem mailowym bywa tam ciężko. Lepiej moim zdaniem przedzwonić.

Comfortil nie powinien aż tak przymulić, że bedziesz tylko leżeć bez siły i ochoty na cokolwiek. Działa bardziej na zasadzie wyciszenia, tj. powinien stłumić zarówno lęki jak i nadmierną ekscytację.
Pamiętam, że u mnie pierwsze 3-4 dni musiałem się przyzwyczaić do tego wyhamowania, ale potem już było ok. Brałem 2 kapsułki dziennie. W dzień treningowy zawsze możesz wziąć dawkę po treningu.

Jeśli Bromazepam dobrze na Ciebie działał, jestem w 99% przekonany że będziesz zadowolona z Comfortilu.

Analizując wynik testu, z neuroprzekaźnikami wzbudzającymi (DA. ACh) nie jest tak źle, choć DA pewnie trochę przeszkadza. W pierwszym rzucie zająłbym się także serotoniną.
Pisałaś, że bierzesz 5-HTP. Solo czy z EGCG? Jest to o tyle istotne, żeby (w skrócie) serotonina trafiła do mózgu. Dobrze byłoby robić cykle, bo 5-HTP to jednak bezpośredni prekursor serotoniny.
Magnez (ZMA) i B-kompleks to moim zdaniem dobry pomysł tutaj.

Wszystkiego na raz bym nie robił. Nie od razu Rzym zbudowano :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pan1karz 25 kwi 2016, 00:23
warning napisał(a):Pozwólcie, że podłączę się do wątku. Czy Comfortil Max może pomóc na bezsenność na wenlafaksynie? Po jakim czasie od przyjęcia odczuwalne jest to mityczne rozluźnienie? Można go brać doraźnie?

Teoretycznie pewnie pomoże, są 2x 'ale':
1) w SHI odradzają łączenie suplementów z lekami, robisz to na własną odpowiedzialność lub po konsultacji z lekarzem. Ja konsultowałem z lekarzem środki, co do których nie byłem pewien (jak np. Rhodiola)
2) z mojego doświadczenia preparat ten lepiej sprawdza się przy stosowaniu w ciągu dnia

Zaczyna działać po 30-60 minut.

Myśle, że można brać doraźnie.

przez twig 25 kwi 2016, 08:17
qwazar napisał(a):
twig napisał(a): (od 8 lat nie jem mięsa - ale poziom B12 książkowy).

Czy dieta bezmięsna jest związana z Twoją chorobą?

Nie jest z tym związana. ;)

Pan1karz napisał(a):
Z kontaktem mailowym bywa tam ciężko. Lepiej moim zdaniem przedzwonić.

Comfortil nie powinien aż tak przymulić, że bedziesz tylko leżeć bez siły i ochoty na cokolwiek. Działa bardziej na zasadzie wyciszenia, tj. powinien stłumić zarówno lęki jak i nadmierną ekscytację.
Pamiętam, że u mnie pierwsze 3-4 dni musiałem się przyzwyczaić do tego wyhamowania, ale potem już było ok. Brałem 2 kapsułki dziennie. W dzień treningowy zawsze możesz wziąć dawkę po treningu.

Jeśli Bromazepam dobrze na Ciebie działał, jestem w 99% przekonany że będziesz zadowolona z Comfortilu.

Analizując wynik testu, z neuroprzekaźnikami wzbudzającymi (DA. ACh) nie jest tak źle, choć DA pewnie trochę przeszkadza. W pierwszym rzucie zająłbym się także serotoniną.
Pisałaś, że bierzesz 5-HTP. Solo czy z EGCG? Jest to o tyle istotne, żeby (w skrócie) serotonina trafiła do mózgu. Dobrze byłoby robić cykle, bo 5-HTP to jednak bezpośredni prekursor serotoniny.
Magnez (ZMA) i B-kompleks to moim zdaniem dobry pomysł tutaj.

Wszystkiego na raz bym nie robił. Nie od razu Rzym zbudowano :)

Udało się dostać szczegółowe informacje, jestem wręcz mile zaskoczona złożonością odpowiedzi od nich. Aktualnie ułożyłam (na podstawie ich propozycji)

D+K2
B-kompleks
Omega3 (ewentualnie zastąpie kolejne tabletki większą ilością oleju lnianego)

BCAA z L-glutaminą
ZMA

Comfortil max
Serotine

Póki co to na 6 tygodni. Zobaczymy, jak będzie działać i w trakcie będę myśleć nad zmianą/kontynuacją. Przy serotine zalecana jest przerwa 2 tygodnie, także na pewno się do tego zastosuję. Co do 5-HTP, kupiłam ze swansona jeszcze nie wiedząc do końca, co i jak, także jest to czyste 5-HTP.

przez warning 25 kwi 2016, 11:03
Pan1karz napisał(a):
warning napisał(a):Pozwólcie, że podłączę się do wątku. Czy Comfortil Max może pomóc na bezsenność na wenlafaksynie? Po jakim czasie od przyjęcia odczuwalne jest to mityczne rozluźnienie? Można go brać doraźnie?

Teoretycznie pewnie pomoże, są 2x 'ale':
1) w SHI odradzają łączenie suplementów z lekami, robisz to na własną odpowiedzialność lub po konsultacji z lekarzem. Ja konsultowałem z lekarzem środki, co do których nie byłem pewien (jak np. Rhodiola)
2) z mojego doświadczenia preparat ten lepiej sprawdza się przy stosowaniu w ciągu dnia

Zaczyna działać po 30-60 minut.

Myśle, że można brać doraźnie.

Dziękuję. Jeśli coś innego z oferty producenta, o którym piszemy, pomogłoby na bezsenność, to też proszę o sugestie.

przez Pan1karz 26 kwi 2016, 00:37
twig, o to fajnie że znaleźli czas. Różnie z tym bywa u nich.
Ciekawy zestawik. Sam zaproponowałbym Serotine, ale widziałem że masz 5-HTP. Ten od nich preparat jest o tyle dobrze skomponowany, że masz dodatkowo L-Teaninę i EGCG (które jest praktycznie niezbędne przy 5-HTP i bardzo pomocne przy L-Teaninie).
Z tego co kojarzę to Comfortil i Serotine są przeznaczone do cykli 6 tygodni stosowania, 2 tygodnie przerwy.
Jestem ciekaw wyniku po takim cyklu. Ile uda się 'zbić' niedobór GABA.

warning, w sklepie mają taką kategorię http://pl.swissherbal.eu/sklep/?product_cat=sen
Nie polecam Ci 5-HTP & EGCG ani Serotine z powodu wenlafaksyny, choć są to dobre usypiacze. Fenibut (ewentualnie + Rhodiola) podobno dobrze działa, nie próbowałem. Moim zdaniem to mocny kaliber i można się rozregulować jak będziesz brać zbyt często, unikałbym.
Ashwagandha i L-Teanina raczej będą bezpieczne i skuteczne o ile chcesz sie bawić w torebki z miarką. Z kapsułek jednak Comfortil wydaje się najbezpieczniejszy przy SNRI - moja subiektywna opinia.

przez warning 26 kwi 2016, 19:22
Pan1karz napisał(a):warning, w sklepie mają taką kategorię http://pl.swissherbal.eu/sklep/?product_cat=sen
Nie polecam Ci 5-HTP & EGCG ani Serotine z powodu wenlafaksyny, choć są to dobre usypiacze. Fenibut (ewentualnie + Rhodiola) podobno dobrze działa, nie próbowałem. Moim zdaniem to mocny kaliber i można się rozregulować jak będziesz brać zbyt często, unikałbym.
Ashwagandha i L-Teanina raczej będą bezpieczne i skuteczne o ile chcesz sie bawić w torebki z miarką. Z kapsułek jednak Comfortil wydaje się najbezpieczniejszy przy SNRI - moja subiektywna opinia.

Dziękuję bardzo Pan1karzu.

przez twig 29 kwi 2016, 08:20
czy to możliwe, że branie czystego 5-HTP pogarsza sprawę? dwa razy zapomniałam wziąć wieczorem i dwa razy na drugi dzień czułam się ok. Generalnie, jak biorę, to mam wrażenie, że jest tylko coraz gorzej, ataki są częstsze itp.

Czekam jeszcze niestety na paczkę z SHI ze wspomagaczami gaba i serotoniny, powinna być dopiero po majówce.

przez Ricah 29 kwi 2016, 12:56
Tak. Glowny mechanizm SSRI polega na downregulacji receptorow, co zmniejsza hamujacy wplyw receptorow 5-HT1a na GABA. Samo pobudzenie ich (rec 5-HT1a, np. poprzez zwiekszenie poziomu serotoniny stosujac jej prekursory) moze zwiekszac hamujacy wplyw na GABA, a tym samym zwiekszac poziomy dopaminy, prowadzac do lękow czy bycia poddenerwowanym.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez twig 29 kwi 2016, 14:05
Ricah napisał(a):Tak. Glowny mechanizm SSRI polega na downregulacji receptorow, co zmniejsza hamujacy wplyw receptorow 5-HT1a na GABA. Samo pobudzenie ich (rec 5-HT1a, np. poprzez zwiekszenie poziomu serotoniny stosujac jej prekursory) moze zwiekszac hamujacy wplyw na GABA, a tym samym zwiekszac poziomy dopaminy, prowadzac do lękow czy bycia poddenerwowanym.

czyli wszystko jasne... ja jeszcze raczkuje w tym temacie :) Już któryś raz zauważyłam polepszenie nastroju, kiedy nie wzięłam 5-HTP na noc. Najwidoczniej GABA jest u mnie kluczowe. Nie wiem w takim razie, czy powinnam jednocześnie regulować GABA i serotoninę, czy jednak dołączyć serotoninę później.

przez Pan1karz 29 kwi 2016, 15:05
Ja uważam, że problem przede wszystkim polega na tym, że bierzesz 5-HTP bez EGCG.
Serotonina krąży po obwodzie, nie dostaje się do mózgu.
Poza tym wyczerpuje naturalne zasoby organizmu do przekształcenia tego suplementu w serotoninę, a tym samym możliwość przerobienia L-Dopy w dopaminę - własne zasoby, np. z pożywienia. Chodzi mi tutaj o proces AAAD, dekarboksylaza aromatycznych L-aminokwasów.
Dla porównania jak przyjdzie Ci paczka z SHI, spróbuj wziąć przed spaniem samo Serotine i zobacz jaka będzie różnica.
Dlatego odpowiadając na Twoje pytanie: tak, branie czystego 5-HTP pogarsza sprawę moim zdaniem.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, subiektywnie - nie powinno być z tym problemu.
Comfortil bierz sobie w ciągu dnia, a Serotine przed spaniem.

przez twig 04 maja 2016, 09:13
Serotine narazie stoi w kącie. Od piątku biorę comfortil (2 dziennie) i widzę małą poprawę, ale nie wiem czy to on działa, czy majówka. :) Zrobię test do końca tego tygodnia, później dołączę serotine. W piątek wieczorem wzięłam serotine i sobotę rano czułam się średnio, także może coś jest na rzeczy (albo to siła umysłu;) ).

przez Pan1karz 04 maja 2016, 12:41
Oj, to faktycznie lepiej odstawić Serotine, może nawet na trochę dłużej. Widocznie nie jest Ci to aktualnie potrzebne. Być może lepiej zadziała po wyregulowaniu GABA.
Skoro dobrze reagujesz na Comfortil, warto skupić się na GABA. Majówka i lepsza pogoda też swoje robi :smile:

Jak to bierzesz? 2 na raz czy 2 razy po jednej?

Sortuj wg