Kilka prostych metod na wyjście z depresji i nerwicy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak działaja ćwiczenia antydepresyjne

przez ksenia 27 sie 2007, 21:14
Jak działaja metody, ktore opisałam ....
Każdy człowiek ma taka samą anatomie i take same chormony, które rządzą naszym ogragizmem.
Metody, ktore opisałam powodują, że w organizmie zaczynają się wydzielać tzw "chormony szczęścia" powstaja one w wyniku regularnych ćwiczeń.
Ponieważ w depresji często pojawiają się myśli, których nie chcemy w naszej głowie opisałam metody,które uczą nas jak nie podążać za tymi myślami. Głęboko i powoli oddychając dotleniamy umysł, rozluźniają się mięśnie. Ćwicząc codziennie uczymy się jak się uspokoić ,odprężyć.
Powtarzając formułę "programujemy umysł" w taki sposób aby nauczyć się myśleć o sobie pozytywnie.
Aby zrozumieć jak działają te metody nalezy je zastosować. Ćwicząc codziennie mamy szanse na zdrowie.
Ćwicząc codziennie mamy szanse na odnalezienie siebie.
Ćwicząc codziennie mamy szanse na to aby widzieć rzeczy takimi jakim są.
Ostatnio edytowano 06 wrz 2007, 00:02 przez ksenia, łącznie edytowano 1 raz

przez Jovita 27 sie 2007, 21:55
cwiczenia owszem ale plus w niektorych przypadkach leki i wtedy jest super ;)
a jednak wrocilas.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Zgadzam się

przez ksenia 27 sie 2007, 22:50
Tak .... oczywiście jeśli leki na kogoś dobrze działają to po co z nich rezygnować?
Czasam zastanawiam się w jaki sposób funkcjonuje nasz umysł.... jak to się dzieje, że myslimy, czujemy , marzymy...?? Co sprawia tak naprawdę, że mamy osobowość pewne upodobania?
Dochodze jak narazie do jednego wnosku .... chemia
Chemia czyli różne substancje chemiczne takie jak np DNA, RNA, chormony, enzymy, neuroprzekaźniki... to one są odpowiedzialne za to, kim jesteśmy. Cudownie by było gdybyśmy dokładnie wiedzieli jak przebiegają reakcje chemiczne w muzgu bo wówczas moglibysmy stworzyć leki, które działałyby bardzo precyzyjnie. Obecnie są juz coraz leprze leki ale działają one raczej na chybił trafił. Powód jest oczywisty za mało wiemy na temat funkcjonowania muzgu. Są coprawda badania na ten temat i myślę, że już niedługo uda się naukowcą odczyrtać DNA oraz dokładnie zbadać muzg człowieka. Wówczas będzie już z górki aby wyleczyć liczne choroby nękające ludzkość min depresje i niewice za pomocą śirodków farmacutycznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 27 sie 2007, 23:29
ksenia napisał(a):jak to się dzieje, że myślimy, czujemy , marzymy...?? Co sprawia tak naprawdę, że mamy osobowość pewne upodobania?

ksenia napisał(a):Chemia czyli różne substancje chemiczne takie jak np DNA, RNA, chormony, enzymy, neuroprzekaźniki... to one są odpowiedzialne za to, kim jesteśmy.

Te informacje zapisane są w mózgu i genach i na razie nie wiemy [czyt. naukowcy jak to jest, że zapamiętujemy itp.] jak to wszystko dokładnie działa. Zgodzę się, mózg ludzki jest niezbadany :D

ksenia napisał(a):Obecnie są juz coraz leprze leki ale działają one raczej na chybił trafił.

Leki nie działają na chybił trafił. Leki blokują różne receptory bądź pobudzają te mało aktywne, sprawiają, że wydzielane są różne substancje, w mniejszej lub większej ilości i to reguluje samopoczucie ewentualnie pomaga nam się leczyć. A to, że nie każdemu pomagają to już indywidualna sprawa bo każdy organizm reaguje inaczej bo jest inny. Gdyby leki działały na chybił trafił to łoohoho boję się myśleć co by z nami było. :)

ksenia napisał(a):Powód jest oczywisty za mało wiemy na temat funkcjonowania muzgu.

Nie tylko mózg ma wpływ na nasze choroby psychiczne. Organizm też dużą rolę w tym gra. W końcu nie tylko w mózgu wydzielają się różne substancje, jak hormony itepe.

Tyle mam do powiedzenia w kwestii technicznej.
ExModerator

przez Jaśkowa 27 sie 2007, 23:38
Ksenia straszne błędy ortograficzne :roll: mam lekką traumę w tej kwestii ;) plizzzzzzzzzzzzz włączaj sobie edytora tekstu :oops:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez .Tomek 27 sie 2007, 23:40
Jaśkowa napisał(a):Ksenia straszne błędy ortograficzne Rolling Eyes mam lekką traumę w tej kwestii Wink plizzzzzzzzzzzzz włączaj sobie edytora tekstu Embarassed

Dobra miałem to puścić bez komentarza ale jak już ktoś napisał to się podpiszę pod tym :) Też mam na tym punkcie fobię. ;)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Jaśkowa 27 sie 2007, 23:42
Tomek dzięki bo zawsze mi się obrywa, że się czepiam, ale ja nie wymagam pisania skomplikowanych słów poprawnie mnie też zdarza się błędy robić, ale nie pisząc potoczne słowo ;)
Przyjaciel forum

przez Jaśkowa 27 sie 2007, 23:44
dżejem ja też :) może stąd ta trauma u Ciebie jakoś nie doszukałam się błędów :lol:
Przyjaciel forum

przez .Tomek 27 sie 2007, 23:45
dżejem napisał(a):Dobrze to wiedzieć, bo jestem dysortografem Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ja również, i stąd moja fobia :D zanim coś napiszę 10 razy sprawdzę czy bez błędu :mrgreen: :mrgreen:
ExModerator

przez Jaśkowa 27 sie 2007, 23:47
:mrgreen: :mrgreen: to się ubawiłam
Przyjaciel forum

przez .Tomek 27 sie 2007, 23:51
dżejem napisał(a):Mój najsławniejszy błąd ortograficzny to słowo "rzułty" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdolna jesteś, nie powiem :mrgreen:

btw. spamujemy troszkę zaraz tu wpadnie jakiś modek i zacznie warczeć na nas [bez obrazy to tak żartobliwie :D] :)
ExModerator

Fantastyczne

przez ksenia 28 sie 2007, 00:45
Fantastycznie, że temat, który chciałam poruszyć umarł i naraodził się nowy .... błędy ortograficzne. Edytoru niewłącze bo narazie nie wiem jak. A dyslekcji też sobie nie wyleczę bo też nie wiem jak. Albo się pogodzicie z moją pisownią (dopuki nie włącze edytora), albo nie czytajcie moich postów. Nienawidzę jak się ktoś czepia moich błędów, bo wiem, że je robie ale to co tu piszę jest ważniejsze. Chciałabym, aby ktoś kto czyta moje posty skupił się na tym co prubuje przekazać a nie jak napisałam <LOL>

przez Jaśkowa 28 sie 2007, 01:10
Ksenia ale jak ktoś ma traumę na punkcie błędów to ciężko mu się skupić na tym co piszesz błędy walą po oczach, nie chodzi tu o złośliwość więc nie unoś się a wystarczy pisać w Word'zie i kopiować ;)
Przyjaciel forum

tia

przez ksenia 28 sie 2007, 01:21
pierwej czeba go mieć .... hehe

Sortuj wg