"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez CruelAKF 24 paź 2014, 00:14
Niete, tak, wszystko fajnie, ale nie kiedy wszystko zaczyna się pieprzyć na raz. Moi rodzice rozwiedli się w 2010 roku i teraz, nagle, miesiąc po ukończeniu przeze mnie 18 lat, tata postanowił nam zabrać mieszkanie. O, tak, o, lokum było na dziadków no to czas na kogoś przepisać, więc na tatę - teraz on nim zarządza. Równa się to oczywiście dużym kłopotom mieszkaniowym z naszej strony + miałam z tatą zawsze dobry kontakt, więc czuję się, jakby wbił mi nóż w plecy. Dodatkowo nazywa mnie roszczeniową córką, bo zapytałam, czemu mieszkanie nie mogło zostać zapisane na mnie (pierwszy raz tak naprawdę coś takiego zasugerowałam, nawet tego do końca nie chcąc, bardziej chcąc uspokoić mamę, że też próbuję działać, a jeśli chodzi o kasę, to nigdy jej za bardzo od rodziców nie ciągnęłam, wolałam kupić sobie książkę lub płytę z kieszonkowego, którym oszczędnie gospodarowałam, niż co chwilę nowe buty itd.). Ale jestem złą, roszczeniową i niegrzeczną córką. Do tego w międzyczasie nowy facet mamy dostał udaru mózgu, co skończyło się miesiącem w szpitalu, afazją (częściowo wyleczoną) no i skazaniem na zycie niepełnosprawnego. Jeśli chodzi o moje oceny to dupy nie urywają, ale jakoś w kontekście ostatnich 2 miesięcy nie ma to dla mnie dużego znaczenia. W dodatku 14 miesięcy (z czego może ze 4 pierwsze były dobre) toksycznego związku (on chce, ja nie, on chce seksu, ja nie, ale żeby go nie ranić, na pewne kroki mu pozwalam), który Bogu dzięki udało mi się ostatecznie zakończyć kilka dni temu.

Staram się być ogromnym oparciem dla mamy, pomagam jej teraz ze wszystkim jak tylko mogę. Przy niej nigdy nie okazuję słabości, nie tak jak jeszcze pół roku temu, kiedy po wielu próbach wyleczenia rozmowami, postanowiono mnie leczyć na depresję farmakologicznie (do czego nigdy nie doszło, wyleczyły mnie nowe przyjaźnie i nowa pasja). Kiedy jednak zostaję sam na sam z myślami, jest mi trochę ciężko. Moi przyjaciele kują do matury, a ja zastanawiam się nad dachem nad głową. Takie tam, wiem, inni mają gorzej. :-|
Existence - well what does it matter
I exist on the best terms I can
The past is now part of my future
The present is well out of hand...

przez Decevante 24 paź 2014, 15:39
Jestem zawiedziona i załamana. Tak źle się czuję. Ludzie są okropni. Ich cieszy mój ból...

przez eura28 24 paź 2014, 16:12
miałam dziś pierwsze kolokwium i poszło mi beznadziejnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niete 24 paź 2014, 16:17
eura28, ucz się na poprawę. Wiesz przynajmniej co będzie i głowa do góry. Szkoda czasu na rozpaczanie.
Niete

przez Targaryen 25 paź 2014, 11:14
Nie mam sie komu wyżalić :( a właściwie mam tylko jedną taką osobe i nie chce nadużywać jej wyrozumiałości

przez Petek 25 paź 2014, 18:17
We wtorek zaczynam psychoterapie i szczerze nie wiem czy iść bo się wstydzę opowiadac o swoim życiu :(
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Arhol 25 paź 2014, 18:18
Petek napisał(a):We wtorek zaczynam psychoterapie i szczerze nie wiem czy iść bo się wstydzę opowiadac o swoim życiu :(

Idź.
i spokojnie,ostatnia rzecz której możesz spodziewać się u terapeuty/tki to wyśmianie,wykpienie czy ocenianie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Bukowski 25 paź 2014, 18:47
ludzie poratujcie mój rozum!
Bukowski

przez ( Dean )^2 25 paź 2014, 21:29
Mam zakola i strasznie mi wstyd z tego powodu....za parę lat wyłysieje...nawet teraz nie mogę sobie żadnej dziewczyny znaleźć a co dopiero gdy będę łysy.Na prawde zawsze mam pod górę..
Najgorszy jest wiatr.

przez Meg1985 25 paź 2014, 21:42
( Dean )^2 napisał(a):Mam zakola i strasznie mi wstyd z tego powodu....za parę lat wyłysieje...nawet teraz nie mogę sobie żadnej dziewczyny znaleźć a co dopiero gdy będę łysy.Na prawde zawsze mam pod górę..

Co Ty gadasz, nie stresuj się takimi rzeczami. Jeśli faktycznie wyłysiejesz, to zawsze możesz się wtedy całkowicie ogolić. Niektórzy mężczyźni wyglądają bardzo atrakcyjnie, mimo, że są łysi. Możesz sobie kombinować z różnymi fryzurami, choćby, doczepić do włosów z tyłu głowy ( tam z reguły włosy są zachowane) dredy, warkocze, lub co tam sobie chcesz. Znam chłopaka, który właśnie niestety od dawna już łysieje, ale włosy z tyłu ma i doczepia sobie właśnie dredy. Są jeszcze peruki, na prawdę jest mnóstwo możliwości. Nie można się lamać z takiego powodu. Trzeba się pogodzić z takim stanem rzeczy i to zaakceptować. Bo nic za bardzo nie jesteś w stanie zrobić, jeśli wchodzi w grę genetyczne obciążenie. Także głowa do góry. Mężczyźni, którzy łysieją, mają zwiększony poziom testosteronu we krwi, czyli są " bardziej męscy" :)))
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez ( Dean )^2 25 paź 2014, 22:26
Na razie mam nieduże zakola,zrobiły mi się jak mialem 19 lat ale mój ojciec jest łysy więc lepiej juz nie będzie....
Ech..nie wiem raczej myśle o przeszczepie jeśli kiedykolwiek uda mi się uzbierać tyle pieniędzy w co wątpie...
choćby, doczepić do włosów z tyłu głowy ( tam z reguły włosy są zachowane) dredy, warkocze, lub co tam sobie chcesz. Znam chłopaka, który właśnie niestety od dawna już łysieje, ale włosy z tyłu ma i doczepia sobie właśnie dredy.

Nie no chyba żartujesz,dredy do łysiny??!! Nie no ogoliłbym się i jakoś bym z tym żył ale wiem że za każdym razem gdyby dziewczyna mnie odrzuciła tłumaczyłbym sobie to tym że jestem łysy.
Najgorszy jest wiatr.

przez asl 25 paź 2014, 22:51
łysi są sexi :great:
asl

przez jakostak 26 paź 2014, 00:03
( Dean )^2 napisał(a):Na razie mam nieduże zakola,zrobiły mi się jak mialem 19 lat ale mój ojciec jest łysy więc lepiej juz nie będzie....
Ech..nie wiem raczej myśle o przeszczepie jeśli kiedykolwiek uda mi się uzbierać tyle pieniędzy w co wątpie...
choćby, doczepić do włosów z tyłu głowy ( tam z reguły włosy są zachowane) dredy, warkocze, lub co tam sobie chcesz. Znam chłopaka, który właśnie niestety od dawna już łysieje, ale włosy z tyłu ma i doczepia sobie właśnie dredy.

Nie no chyba żartujesz,dredy do łysiny??!! Nie no ogoliłbym się i jakoś bym z tym żył ale wiem że za każdym razem gdyby dziewczyna mnie odrzuciła tłumaczyłbym sobie to tym że jestem łysy.

To już nie czasy, kiedy modna była bujna czupryna a łysina to był wstyd. Czasy się zmieniły i wiele kobiet woli łysych, nie ma nic przeciwko temu, a już na pewno nie odrzucają z tego powodu ;-) Dla was to taki kompleks jak dla kobiet mały biust a jednak płaskie nie narzekają na brak zainteresowania :)

przez madeline1111 26 paź 2014, 00:12
Messiah, co z Twoim rozumem?

Sortuj wg