"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez izaa 26 sty 2014, 11:26
Kto ci takich rzeczy nagadał? :) Można iść na magisterke, przeprowadza sie rozmowę z rekrutantem. No chyba że chciałabyś iśc na kierunek medyczny. Lub całkiem niezwiązany z twoimi studiami. Ludzie nawet z uniwersytetów przechodzą na politechnikę i odwrotnie, nie nadrabiając róznicy programowej.

przez SmutnaTęcza 26 sty 2014, 11:30
izaa, nie można, bo nie znam języka...

przez izaa 26 sty 2014, 11:36
Nie wiem jakie masz zamiary, ale nie na każdej uczelni jest rekrutacja w języku angielskim.
Powinnaś sie skupic by skonczyć ten licencjat. Potem są różne drogi mozliwosci. Można iść na zaoczne, pójść do pracy itd... Wszystko dla ludzi.
U mnie ludzi uczyli sie i płakali. Zdali licencjat i poszli w innym dla nich kierunku. Może nie wymarzonym ale nie narzekają. Nie można sie poddawać :)
Miałam na roku kolesia który co roku poprawiał maturę, by sie dostać na medycynę. W sumie 3 razy. Nienawidził tej uczelni, ale nie tracił pogody ducha, i miał zbóje, poprawki ale licencjat obronił. Poszedł na płatną medycyne <poprawić maturę to nie taka prosta rzecz>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ( Dean )^2 26 sty 2014, 11:39
Pie*dolę, nie uczę się, niech mnie obleją i wyrzucą. Zresztą i tak tylko skończone głąby i nieudacznicy życiowi idą na taki kierunek, jaki "studiuję". :evil:
'

Jak pamiętam to studiujesz filologie polską nie...?Dziewczyna o którą tak bęczę,ta z kursu tańca też to studiuje na 4 roku i na pewno nie jest głąbem ani nieudacznikiem życiowym.....wiec nie gadaj tak :pirate:
Najgorszy jest wiatr.

przez SmutnaTęcza 26 sty 2014, 11:41
izaa, a kto powiedział, że chcę iść na anglistykę? Obrazek Innej uczelni też nie chcę, nie leżę na pieniądzach i nie stać mnie na wyjazd do innego miasta. Zaocznych też nie chcę, poza tym mojego wymarzonego kierunku nie ma w trybie zaocznym NIGDZIE w kraju.

PS Uważam, że nie powinno być czegoś takiego jak medycyna zaoczna (czy tam płatna)...

-- 26 sty 2014, 10:42 --

( Dean )^2, zobaczymy, jak będzie szukała pracy. ;) U mnie może z 3 osoby ze wszystkich absolwentów pracują w zawodzie.

przez izaa 26 sty 2014, 11:44
Ja nie mówie że na anglistykę, ale na cześci kierunkach przy rekrutacji na mgr liczy sie rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim.
Nie trzeba leżeć na pieniądzach by wyjechać do innego miasta. Ale trzeba być odważnym i ryzykować. Np jechać w wakacje za granice i zarobic na ten start. Nie każdego stać na ten krok i ja to rozumiem.
Ale skończ ten kierunek, nie zamartwiaj sie przyszłością, bo nic z tego nie wyniknie :). Odraczaj tą ruminację.

przez elo 26 sty 2014, 11:46
ja tam nie widze sensu sie meczyc wyjeb sie na studia i skup sie na tym co lubisz

i nie sluchaj tych super rad u gory bo tylko wpadniesz w bledne kolo
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez izaa 26 sty 2014, 11:52
Najlepiej jest sie poddać przy mecie. Najlepiej. Bo stres zjada. Ja rozumiem gdyby była na I czy II roku. To można rezygnować. Jak zda licencjat to sobie udowodni, że potrafi mimo trudności dojść do celu.
Jak sie teraz podda, to zapewniam- wcale nie poczuje sie lepiej. Każdy psychoterapeuta kazałby jej walczyć. Dla udowodnienia że potrafi. Po pierwsze udowodni sobie że umie skończyć to co zaczęła, po drugie otrzyma jakis papier i będzie mogła zastanowić sie co dalej. A tak? Zmarnowane 2,5 roku.
Różni są ludzie i widze z perspektywy innych ludzi, że takie poddanie sie nie wyszło im na dobre. NIKOMU.

przez SmutnaTęcza 26 sty 2014, 11:53
izaa, na tym kierunku jest akurat tylko w innym języku, zresztą angielski jest przereklamowany i głupkowato brzmi.
A ja się będę upierać, że trzeba mieć kupę kasy - studia w innym mieście to nie tylko opłacenie stancji. A za granicę nie mam gdzie wyjechać, bo nikogo nie znam. Tak samo jak języków obcych.

przez elo 26 sty 2014, 11:58
zadne zmarnowanie a walka o marzenia
zreszta czym sa te 3 lata w porownaniu do calego zycia
ja rozumiem ze znasz ludzi ktorzy studowali cos co ich nie interesuje po to zeby pozniej moc pracowac w robocie ktorej nienawidza bo ktos im wmowil ze tak trzeba ale na litosc boska nie kazcoe tej dwudziestojednolatce powtarzac tego schematu
to jest ten moment kiedy trzeba sie odwazyc i zrobic cos wbrew temu co mowia ludzie
aurorka nie daj se wyprac mozgu tylko obierz cel i do niego daz za wszelka cene
masz moje wsparcie
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez izaa 26 sty 2014, 11:59
Ja rok temu byłam też zestresowana. Aaaaaaaaa po cholere studiuje, pracy nie będzie i wogóle. Stwierdziłam- dosyć, ide do psychoterapeuty, bo problemy sie nie skonczą. Kazała mi wziąźć dupe w troki i skonczyć co zaczęłam, przedstawiła metody do odraczania tych mysli. I nie było zmiłuj. Pracowałam i studiowałam. I jestem dumna że sie nie poddałam.
Jeżeli jesteś na tyle odważna i zdeterminowana możesz przystąpić do poprawy matury. Ale zapewniam cie, że ukończenie tych studiow da ci satysfakcję.

przez pinda 26 sty 2014, 12:01
Aurora92, po tym co i w jaki sposob piszesz, nawet nie jest mi ciebie szkoda.
burning down the house!

przez SmutnaTęcza 26 sty 2014, 12:01
elo, ale mnie by się ta praca podobała, dlatego chcę to studiować. :evil: A polonistyki szczerze nienawidzę!

izaa, maturę będę poprawiać już drugi raz. I wiem, że ukończenie obecnych studiów wcale nie sprawi mi satysfakcji. Sprawi mi ją odpowiedni wynik z matury, a potem moje nazwisko na liście przyjętych.

-- 26 sty 2014, 11:01 --

pinda, a co to ma do tego?

przez elo 26 sty 2014, 12:04
izaa napisał(a):Ja rok temu byłam też zestresowana. Aaaaaaaaa po cholere studiuje, pracy nie będzie i wogóle. Stwierdziłam- dosyć, ide do psychoterapeuty, bo problemy sie nie skonczą. Kazała mi wziąźć dupe w troki i skonczyć co zaczęłam, przedstawiła metody do odraczania tych mysli. I nie było zmiłuj. Pracowałam i studiowałam. I jestem dumna że sie nie poddałam.
Jeżeli jesteś na tyle odważna i zdeterminowana możesz przystąpić do poprawy matury. Ale zapewniam cie, że ukończenie tych studiow da ci satysfakcję.

to ze ty ukonczylas studia ktore nie byly tymi wymarzonymi nie oznacza ze ona ma zrobic to samo
jestem pewna ze rzucenie tego to najlepsza decyzja jaka moze podiac
tylko do tego trzeba miec jaja zeby zerwac z obenym zyciem i zaczac cos od nowa TYLKO TYM RAZEM COS CO NAS USZCZESLIWI W PRZYSZLOSCI
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600