CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Angua 23 lis 2015, 19:10
Ja zawsze lubiłam jesień, Teraz sobie z nią nie radzę. Nie wiem nawet czy to wina jesieni. Jakoś tak sobie wegetuję od dłuższego czasu. Było już kilka dni, kiedy było naprawdę dobrze i znowu dołek. Dobrze, że jest się tu komu wygadać :)
Angua

przez filip133 23 lis 2015, 22:38
Wygadanie zawsze pomaga, no przynajmniej mi...
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Ḍryāgan 23 lis 2015, 22:47
Jak się okazuje mnie też wygadanie się pomaga. W sumie dlatego wróciłem... bo ze sobą nie da się pogadać
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 24 lis 2015, 19:31
Zawsze warto rozmawiać ;)

przez dr. Psycho Trepens 24 lis 2015, 20:03
dłużej już nie wytrzymam, wspomnienia zamęczają mnie do końca.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Carica Milica 25 lis 2015, 21:01
Chyba powoli, malutkimi kroczkami wychodzę z depresji. Od soboty żadnych czarnych, złych myśli. Może jeszcze nie widzę wszędzie pszczółek, kwiatuszków i słoneczka, ale zmiany nadchodzą. :)
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Po śmierci nie ma przyjemności.
Lit 750 mg, rysperydon 0,5 mg, paroksetyna 10 mg, klonazepam 2-4 mg(okazjonalnie),kofeina trzy dawki dziennie.

przez WolfMan 25 lis 2015, 22:16
Carica Milica, Tak trzymaj ;)
Zawsze z tarczą nie na tarczy ;-)

przez joaszka 25 lis 2015, 22:59
Carica Milica napisał(a):Chyba powoli, malutkimi kroczkami wychodzę z depresji. Od soboty żadnych czarnych, złych myśli. Może jeszcze nie widzę wszędzie pszczółek, kwiatuszków i słoneczka, ale zmiany nadchodzą. :)

Trzymam kciuki. Nie daj się!

Ja w ostatnich dniach poczułam, że zacznam powoli staczać się w dół. Postanowiłam temu zaradzić, jakoś na szybko zareagować i wierząc w moc endorfin kupiłam karnet na siłkę. Poszłam dzis wieczorem, przy okazji zrobiłam sobie analizę skladu ciała.
I jestem załamana.
Na depakinie utyłam 12 kg.
12 kilo.
Ja prdl.
:why:
joaszka

przez Tańczący z lękami 26 lis 2015, 20:17
dawno nie pisałem, bo przez cały miesiąc czułem się dobrze, ale żeby nie przesładzać od tygodnia mam zjazd i swojego smutnego wkurwa. Nie jest tak nasilony jak bywał jeszcze rok temu, ale niestety znów się pojawił, co mnie trochę martwi. Dziś np miałem ochotę wygarnąć szefowej co o niej myślę. Jeszcze jeden impuls więcej i poszedłbym prosto do chaty a tak jeszcze pracuję. Nigdy nie pracowałem w 1 miejscu dłużej niż 2 lata a często jedynie po kilka miesięcy- to skutek tej pierdolniętej choroby...Nie narzekam jednak, bo ciągle trzymam się na powierzchni i od wielu miesięcy nie miałem myśli samobójczych. Jest całkiem znośnie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Carica Milica 27 lis 2015, 21:18
Dzięki ludki za dobre słowa. Chu*owo się czułam od dwóch miesięcy i głupotą było rzucenie się na głęboką wodę tj. wyjazd na Erasmusa, kiedy diagnozę dostałam pół roku temu, zmiany leków i ich dawek. Czuję, że mnie przerosły pewne sprawy i mogłam sobie odpuścić, ale mój upór mi nie pozwolił. Ale jest zdecydowanie na plusie. Spontaniczny wypad do Słowenii chyba nie jest oznaką hipomanii, c`nie? :D Jakby ktoś chciał kartę, breloczek, czy jakieś inne gówienko, to niech da znać.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Po śmierci nie ma przyjemności.
Lit 750 mg, rysperydon 0,5 mg, paroksetyna 10 mg, klonazepam 2-4 mg(okazjonalnie),kofeina trzy dawki dziennie.

przez Angua 27 lis 2015, 21:26
U mnie spadek w dół. Znowu. Już nie wiem kiedy się z tego bagna wygrzebię...
Angua

przez WolfMan 27 lis 2015, 23:38
Carica Milica, Jako że zbieram zapałki,chciałbym zapałki ;)

przez maargooo 01 gru 2015, 01:36
marwil napisał(a):Apetyt nie ma wiele do rzeczy.
Wiele leków zmienia metabolizm.

Ja sobie radzę z tyciem poprzez nieprzyjmowanie leków.
Żadnych.

Hello ;) Dobrze mówisz z tym, że to nie apetyt tylko najczęściej zmiany metabolizmu... ale ojjjj Marwil żeby tak od razu kusić Zdiagnozowaną na "nie branie żadnych leków", nooo odważnie ;)

Ja przez lata choroby brałam ich naprawdę sporo i właściwie na żadnym do tej pory nie miałam zbyt dużych wahań wagi, więc błąd robią Ci, którzy zaraz po wykupieniu nowego leku studiują dokładnie ulotkę i na siłę doszukują się u siebie skutków ubocznych (ja zaprzestałam tej praktyki).

Każdy organizm reaguje inaczej, nie nakręcajcie się wzajemnie! To tak jak z mlekiem- jeden wypije 3 łyki i ma sr*czkę, a drugi 2 jabłka przepije litrem mleka i nawet nie puści bąka... :o

przez maargooo 01 gru 2015, 01:49
A co do mnie, to długo mnie tunie było, bo wiele się w życiu dzieje, nie miałam kiedy nadrobić lektury ;)
Aktualnie od ok.1,5 tygodnia wyraźnie nad kreską z dość stanowczym zarysem hipomaniakalnym, na szczęście kontroluję się by nie nabroić... :great:
Na początku października poziom Kortyzolu miałam tak wysoki, że na 2 tygodnie trafiłam do szpitala na dermatologię- nagła, trudna choroba skóry wywołana przewlekłym stresem..., było grubo, ciężkie antybiotyki, hektolitry bolesnych kroplówek, zapalenia żył wywołane nietolerancją wenflonów i w "gratisie" 2 niewiarygodnie dotkliwe interwencje chirurgiczne bez możliwości znieczulenia... i wiele innych szpitalnych atrakcji... Musiałam na cały pobyt odstawić mój jedyny lek na ChAD, z pełną świadomością, że wpadnę w którąś skrajność. Jednak choroba ciała, a nie umysłu miała wyjątkowo tym razem większy priorytet, dlatego wtedy kweta poszła w odstawkę. Teraz doszłam już prawie do siebie, ale żebym przypadkiem nie poczuła się"zbyt zdrowa", leżę zasmarkana z gorączką...

A co u Was??? Jak "starzy, wątkowi wyjadacze"? Pozdrawiam Wszystkich znanych i nieznanych 8)
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

Sortuj wg