CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 07 kwi 2015, 01:51
Ludzie nie piszcie takich rzeczy mijających się z prawdą, lub nie uogólniajcie - cytując dr. Widmo:

bo nawet jak antydepy zadziałają to bez stabilizatrów nastroju nie będzie reemisji i dłuższej poprawy

Jak to genialne stwierdzenie ma się do moich remisji wyłącznie bez żadnych antydepresantów i stabilizatorów

Za manię odpowiadają wyższe poziomy noraadrenaliny i dopaminy więc o serotoninkę bym się nie martwił

To wytłumacz mi łopatologicznie, dlaczego SSRI (taka np. paroksetyna) wywołuje manię u chorych na chad?

lit nie jest pierwiastkiem niezbędnym, który trzeba uzupełniać

Oczywiście, że jest niezbędny - poczytaj o niedoborach litu. No może w żarciu i mineralce jest go dość.

Pisanie o takich sprawach z taką pewnością jest niedorzeczne, gdyż mechanizm działania wszelkich leków i substancji działających na mózg jest, jak twierdzą sami psychiatrzy nie do końca znany i zbadany.

Jedzenie suplementów - haha - słynny kwas omega3 (śledzik na depresję). Szafraceum i Ulgix zagryźć Apapem Noc i zapić zbawiennym Redbullem z tauryną. Wybaczcie ale to temat do pudelka.

Znam tylko jeden suplement o potwierdzonym działaniu na psychę (np. Lękohuki po przepiciu) - magnez. Lecz choroby psychicznej żaden nie wyleczy.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Nicholas1981 07 kwi 2015, 07:05
marwil, jesteś wielki! Ja już od dawna twierdzę, że każdy z nas trochę inaczej przeżywa chorobę i trochę inaczej ją ogarnia. Inaczej też reaguje na leki lub ich brak. Wniosek? Najlepiej dogłębnie poznać swoje reakcje i próbować opanować na tej podstawie ten cholerny ChAD. Nie zawsze antydepresanty są konieczne do opanowania depresji, ani stabilizatory, aby znaleźć się w błogim stanie remisji.
Nicholas1981

przez nerwicanacałego 07 kwi 2015, 09:18
Brałem jakiś czas temu psychotropy i powiem że działają.

-- 07 kwi 2015, 08:21 --

Nicholas1981 napisał(a):marwil, jesteś wielki! Ja już od dawna twierdzę, że każdy z nas trochę inaczej przeżywa chorobę i trochę inaczej ją ogarnia. Inaczej też reaguje na leki lub ich brak. Wniosek? Najlepiej dogłębnie poznać swoje reakcje i próbować opanować na tej podstawie ten cholerny ChAD. Nie zawsze antydepresanty są konieczne do opanowania depresji, ani stabilizatory, aby znaleźć się w błogim stanie remisji.

jesteśmy tylko ludzmi

-- 07 kwi 2015, 08:28 --

Tańczący z lękami napisał(a):ja również mam coraz mniej złudzeń co do skuteczności suplementów, które od dawna dość regularnie biorę. Efekt, jeśli jest to niewielki, ale jak już pisałem kilka stron wcześniej tonący brzytwy się chwyta i nie zamierzam jej póki co puścić.
Co do tauryny nigdy jej nie brałem, choć wydaje mi się ciekawa, bo działa na układ GABA z tego co kojarzę. Ma jednak jedną wadę, która mnie skutecznie zniechęciła- tauryna obniża transmisję serotoniny. Chociaż, może to nie żadna wada a zaleta...? :smile:

Ja brałem psychotropy przez miesiąć,dwa.Jak to mawia muj znajomy-jak sobie poscielisz tak sie wyspisz.
Ale powiem że te psychotropy naprawdę pomogły mi kiedy odczuwałaem silna depresję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 07 kwi 2015, 09:39
Siema
Jeżeli chodzi o suplementację.
W innym temacie wrzuciłem kompilację wiedzy, ktorą kiedyś zrobiłem sobie na własne potrzeby.
W necie można znaleźć tyle śmieci, że znalezienie czegoś w miarę rozsądnego w materii suplementacji graniczy z cudem.
Jeżeli ktoś z Was chce zapoznać się z opracowaniem- polecam

post1994783.html#p1994783 ( str. 2)

Wnioski wyciągajcie sami.
Trzeba przyznać, że brzmi to wszystko bardzo obiecująco.
Niestety sprawdziłem i dla mnie to kompletne bzdury....
...nie mam podpisu...

przez Wolfx 07 kwi 2015, 09:45
Siema
Niezłe opracowanie Robert poczytam sobie,chociaż tez jestem człowiekiem realistą.
Nie wciągam niepotrzebnych rzeczy-magnez, czasem miłorząb japoński chociaż nie odczuwam jakiegoś działania tego wychwalanego miłorzębu-u mnie jak placebo,może komuś innemu pomaga.
Wolfx

przez INTEL 1 07 kwi 2015, 09:52
Swoje zdanie na temat wszelakich suplementacji i nowinek przedstawiłem kilka postów wyżej.
Lecz jak ktoś chce ten temat zgłębić to ma niejako na tacy podaną w opracowaniu ( streszczeniu i skompilowaniu właściwie) wiedzę.
Czy cokolwiek wartą?
Kto nie spróbuje to się nie przekona.
Jak tam?
Fruwasz ?
...nie mam podpisu...

przez Wolfx 07 kwi 2015, 10:05
Robert miękkie lądowanie po olanzapinie 5mg,w piątek idę do mojej pani Eli zobaczymy ,bo jest o czym z nią pogadać.
Miałem parę małych przygód ;) ale wtedy człowiek wie że żyje ;)
Waga po Olanzapinie nieżle skacze,z ciekawostek nie zamierzam też łykać Depakine jako stabilizatora przed ,,odpałami,, spróbuję utrzymać się na samej Lamotryginie,a jak będzie zwyżka nastroju to znowu ugaszę pożar Olanzą.
Nie wiem czy dobrze kombinuję-zobaczymy.
Wolfx

przez slow_down 07 kwi 2015, 21:29
Dziś do lamotryginy i wenlafaksyny dostałem abilify. Skutki uboczne okropne. Może jakoś przetrwam.
slow_down

przez marwil 07 kwi 2015, 22:24
Wniosek? Najlepiej dogłębnie poznać swoje reakcje i próbować opanować na tej podstawie ten cholerny ChAD.

To jest genialne stwierdzenie. Nie ma reguł.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Cannabis777 08 kwi 2015, 14:18
Chad nie taki straszy jak go malują :smile: Nic nie zastąpi motywacji,chęci i walki.Można bez leków zapierdalać jak maszyna.Wstajesz i walczysz.Już o 15 odpoczywam sobie bo wszystko ogarnięte jak automat.Trzeba zaakceptować swoje ułomności i upośledzenia od choroby i to że jest trudniej ale za to zwycięstwo jest podwójnie większe i zadowolenie z tego.Chad to głównie myśli i można mimo tego wszystko robić tak jak zdrowi.Można się czuć zle ale zapierdalać jak meserszmit nawet w stanie mieszanym.Z Chad można normalnie żyć i to nie głupi slogan.Ale jak się w to nie uwierzy to najlepszy lek nie pomoże.Polecam odstawić leki które powoduję całą gamę przykrych skutków ubocznych,ewentualnie wspomagać się suplementami i aminokwasami dodającymi energii i programować podświadomość na sukces i na zmianę życia.Jedni mogą z Chad normalnie żyć i być zadowoleni że są nawet lepsi od zdrowych bo więcej rozumieją a nawet lepiej funkcjonują.Chad choroba jak każda inna a nie zesłanie na wieczne zdychanie.Czasem to wszystko mogą leki hamować i trzeba odstawić żeby to zrozumieć.Zamiast się martwić że się ma po roku brania prochów 30kg więcej można bez leków schudnąć do sylwetki jakiej się chcę,można odstawić leki i mieć pamięć lepszą od zdrowych,można zamiast po kilku latach brania leków mieć wypadające zęby myć codziennie chodzić do dentysty i dbac lepiej o nie jak zdrowi...Trzeba chyba tylko chcieć,mieć motywację i zaprogramować się na normalne życie i na sukces.Cieszę się że właśnie zaczynam to rozumieć.

przez INTEL 1 08 kwi 2015, 14:24
Prosimy o więcej rewelacji... :D
...nie mam podpisu...

przez *Wiola* 08 kwi 2015, 14:26
INTEL 1 napisał(a):Prosimy o więcej rewelacji... :D

Nie doczekacie się , przynajmniej nie pod tym nickiem ;)
Moderator

przez Depakiniarz 08 kwi 2015, 15:57
A mnie straszy dziś reklama na nerwicy dotyczaca kredytu, "wez chwilówkę", jako chadowiec już pędzę :D

-- 08 kwi 2015, 15:15 --

A tak poza tym zrobiłem mirrora swojego bloga. 360 stron mojego bełkotu, ładnie odpoczywa na partycji E na dysku. Mam trzy miesiące L4 więc wezmę się za jego obróbkę i zaniosę do wydawcy. Najwyżej się nie uda:)

przez Bode Miller 08 kwi 2015, 18:06
Ostatnie dwie noce nienajlepiej spałem. Sen był nieco spłycony. Ewidentnie jest to jakiś skutek uboczny Wellbutrinu. Miałem jednak tego świadomość ,że taki problem przy tym leku może się pojawić.Jakoś to zniosę. Zauważyłem też pozytywną zmianę. Poprawiła się nieco potencja. Nie jest może to libido 20-latka ,ale zaczynam trochę reagować na bodźce i tutaj jest punkt dla marwila :). Pyton nie jest już tak znieczulony jak na SSRI czy wenli. Sprawdziłem to wczoraj, ale szczegóły zostawiam dla siebie. Tak poza tym samopoczucie bez zmian. Ciężko czegoś oczekiwać po 6 dniach leczenia. Cały czas odczuwam depresyjne objawy. Chciałbym już od nich odpocząć. Ciągnie się to już wszystko 4 lata.
Bode Miller

Sortuj wg