CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Siding Spring 15 lis 2013, 17:52
Przeciez to psychika wiaze wszystko w kupe (:P). Dlatego niektorzy traca rece w wypadku a potem ciagle czuja jakby je mieli..rozumiesz co moza zdzialac psychika? Silna zdrowa psycha to klucz do wszystkiego.

przez -ista 15 lis 2013, 18:21
A czym że jest psychika ? Czym że jest świadomość ? Czym że jest owy "człowieczy duch" ? W pełni zdeterminowaną funkcją organu zwanego mózgiem ? Nauki takie jak fizyka, psychologia, neurobiologia, codziennie dostarczają nam ku temu nowych poszlak. A może jednak jest jakimś nieopisywalnym bytem mistycznym ? I jak mają się do tego pojęcia takie jak "JA", "chcę", "dobro", "zło", "wolna wola" ? Czy ja jako "JA" w ogóle istnieję ? Czy moralność, sumienie, jest jedynie rozbudowanym instynktem u przedstawicieli Homo Sapiens ? Nie wiemy nic. W dupie jesteśmy i gówno widzimy :P Nihilizm, relatywizm, determinizm absolutny ... Czy jak się zastrzelę to moja decyzja też będzie wynikiem skomplikowanego i nieuświadomionego przeze ... (no własnie, przez kogo, skoro ja, jako "ja" nie istnieję ?) ... mnie ciągu przyczynowo-skutkowego ? A może by tak rzucić monetą ? :P

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego, tylko karmić zmysły ... " lalalalalalala :D

Ch*j w dupę filozofom, ch*j w dupę egzystencjalistom, ch*j w dupę mistykom, ch*j w dupę naukowcom i Wam też - ch*j Wam w dupę :D
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 18:30 przez -ista, łącznie edytowano 1 raz

przez Siding Spring 15 lis 2013, 18:29
Zapytaj sie tych w gorze. Oni wiedzieli po co nas tworzyli i jak funkcjonuje taki byt jakim jest czlowiek. Mozesz zadac bezposrednie pytanie patrzac w niebo. Myslisz , ze wszystkie świecace obiekty na niebie to gwiazdy? Przypatrz sie dobrze szczegolnie tym obiektom ktore świeca bardzo wyraznie pomimo, ze nie ma na niebie nic wiecej. Moze otrzymaja Twoje pytania i bedziesz tym nielicznym , ktore otrzyma odpowiedz 8) . Pewnie myslisz, ze jestem nawiedzony? W takim razie czym sie roznie od katolikow i innych wyznawcow badz co badz licznych religii:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 15 lis 2013, 18:58
-ista napisał(a):Dobrze obrazują to dysproporcje w liczbie samobójstw popałnianych przez ludzi ciężko chorujących "fizycznie", a ludzi chorujących na tle "psychicznym". Paradoksalnie osoby dotknięte różnymi nieuleczalnym chorobami "ciała", z którymi częstokroć wiązał się silny ból fizyczny, mimo wszystko popełniały je wielokrotnie rzadziej od jednostek chorujących na tle nerwowym. Zestawienie owych statystyk mówi nam bardzo wiele o skali cierpienia wywołanego rozmaitymi chorobami i zaburzeniami psychicznymi.

BRAWO. Celnie rzecz ująłeś
...nie mam podpisu...

przez -ista 15 lis 2013, 21:29
INTEL 1, Stary, a Ty kiedy spierdalasz do Meksyku ? :D Zamiast mi przyklaskiwać, lepiej zastanawiaj się co zrobić, żeby w przyszłości nie opierdalać kutachów pod celą :P Aha, i pamiętaj - żadnych rozwiązań ostatecznych z tirami !!! Wyjazd za granicę w sumie nie wydaje się najgorszym rozwiązaniem ;)

-- 15 lis 2013, 21:55 --

Chociaż nie, Ty w końcu ze "zorganizowanej grupy przestępczej" będziesz, to jak im pokażesz papiery, to w tym pierdlu człowiek będziesz ;) To nie Ty im, a oni Tobie będą opierdalać :D

-- 15 lis 2013, 22:13 --

Także ten, "Run, Forest, run !!!" :D Ostatecznie jednak łatwiej wyhuśtać się na wolności niż w więzieniu ;)

przez INTEL 1 15 lis 2013, 22:20
Mam plan na każdą ewentualność i w żadnym z nich nie ma miejsca na puchę, ani tym bardziej na jakiekolwiek kutachy w mojej czy czyjejś dupie :-)
TIR czy huśtawka wchodzą w rachubę, ale najpierw rozliczenie.
...nie mam podpisu...

przez -ista 15 lis 2013, 22:45
Ty, ale jak już się rozliczysz i będziesz przystępował do realizacji "ostatecznego rozwiązania", to żeby było z pierdolnięciem i żeby nie zabrakło fajerwerków ;) Wiesz, przykładowo obładowany trotylem wbiegasz do siedziby Gazety Wyborczej albo TVNu :D Na tych półtusków z Wiejskiej to nawet szkoda materiałow wybuchowych :P Czuj motyw, może po fakcie zostaniesz w kręgach narodowców wielkim bohaterem :D A za kilka/kilkanaście lat, jak już odzyskamy niepodległość, to w Wolnej Polsce może i nazwą Twoim imieniem i nazwiskiem jakieś rondo, czy ulicę ;)

przez JOSE 2 16 lis 2013, 01:24
Ista żeby to nie była twoja ostateczna lista cieciu. Jak śmiesz obrażać Roberta??? Po co ty kaczucho wszedłaś na to forum?

Nienawidzę idiotów podszywających się pod prawdziwe choroby psychiczne i piszących głupstwa, aby tylko zaistnieć gdzieś tam. Robert dalej Cię podziwiam i niekiedy obserwuję co piszesz. Nie odpisuj temu idiocie.
Pozdrawiam ciągle na haju (raz w tygodniu) Jose2.
Dawniej Rambo.

przez Asmo 16 lis 2013, 01:28
U mnie bardzo fatalny dzien. Dwa kiepskie wydarzenia i nastroj pizdo-podobny. Wszystko staje sie problemem ciezkim w realizacji. Nic mi sie juz nie chce i przestaje rajcowac. Do tego dzis mi doszly objawy jak przy nerwicy przez ktora przechodzilem 3 lata temu. Mam nadzieje ze mi nie wjedzie bo dwa gowna to za duzo. Dobrze ze mam zomiren bo bym dzis wykitowal i dobrze ze wizyta w poniedzialek. Musze wszystko powiedziec. Do tego wzrok mi sie tak spierdolil po abilify ze tv z 4m nie idzie ogladac. Chce odstawic bo te zle widzenie pogarsza zycie, nie wspomne o samochodzie, jezdze jak kret.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez -ista 16 lis 2013, 02:15
JOSE 2, Obrażać Roberta ? Wiesz, ja intela szanuję jak mało kogo na tym nieszczęsnym łez padole i oczywiście życzę mu jak najlepiej. I własnie dlatego, że darzę zioma ogromną sympatią, pozwoliłem sobie pisać posty w takiej, a nie innej konwencji.

Widzisz Jose, Wy wszyscy tylko byście poklepywali intela po ramieniu i mydlili mu oczy, że wszystko zakończy się wesołym oberkiem. Ale ja, jak i intel mamy akurat dość podobne podejście do tego typu spraw. Gdy nieuchronny los, rychła śmierć zacznie spoglądać nam prosto w oczy, najprawdopodobniej przywitamy ją szaleńczym, złowieszczym rechotem :D Przeżyliśmy już w życiu tyle, że odrobina realizmu i osobliwego poczucia humoru nie robi na nas większego wrażenia ;) Zresztą pierdolenia w tej "sweetaśnej" formie, jaka powszechnie obowiązuje na tym forum, byłaby wręcz obrazą dla całokształtu jego forumowej twórczości :P

Robert najpewniej poprawnie zinterpretował moje intencje, a Ty, Ty Jose, jak już sam wcześniej wspomniałeś, jesteś na haju ;)

Nienawidzę idiotów podszywających się pod prawdziwe choroby psychiczne i piszących głupstwa, aby tylko zaistnieć gdzieś tam.

Jasne, bo oczywiście nie mam nic lepszego do roboty :P Zamiast "żyć" w pełnym znaczeniu tego słowa, wolę produkować się na jakimś podrzędnym forum dla świrów, co nie ? :D
Ostatnio edytowano 16 lis 2013, 02:27 przez -ista, łącznie edytowano 1 raz

przez JOSE 2 16 lis 2013, 02:26
Uśmiechnąłem się po twym poście. Może nie chcę pamiętać jak to było, gdy wskakiwałem w samochód, aby znaleźć azyl w psychiatryku?
Niestety tak było. W wieku ok.30-tu lat moim marzeniem była śmierć, pomimo dwójki dzieci. Teraz jestem szczęśliwym i naprawdę kochającym i dzieci i jeszcze bardziej wnuki dziadkiem. Życie układa mi się coraz lepiej. Tego wam kochani życzę, aby pomimo tylu przeciwności które każdy z nas zna, przynajmniej końcówka życia była przyjemna.
Pozdrawia nieznośny i po wysłuchaniu kilku utworów A. jose.

Nie wiem czy mogę, ale uwielbiam go http://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI
Ostatnio edytowano 01 gru 2013, 04:01 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu
Dawniej Rambo.

przez INTEL 1 16 lis 2013, 09:59
A wiesz Jose, że ostatnio zastanawiałem się gdzie się podziewasz?
Fajnie,że pielęgnujesz swoje weekendowe szaleństwo. To zapewne rytuał pozwalający przetrwać każdy kolejny tydzień. Odzywaj się częściej.
Ista. Doskonale rozumiem Twoje wpisy. Taki nie obarczony zbędnym dramatyzmem ton jest mi bliski.. Ja potrzebuję tylko zrozumienia. Litości nienawidzę. Nie mam zamiaru się litować nad swoim losem. Jedyne co czuję w związku z nim to tylko ożywcze wku.rwienie i dystans. Wkur.wienie, które pozwala mi trwać i dystans pozwalający nie zwariować..... tylko że wariatem przecież już i tak jestem :D Przez chwilę moje cudowne paranoje pozwalały mi podejrzewać ,że jesteś milicjantem prowokującym mnie do obnażenia swoich planów :D . Ale tak łatwo ze mną nie ma, hehehehe. Potrafię pisać na dużym poziomie ogólności pozwalającym czytać między wierszami. Ale taki sposób czytania polega na osobistej interpretacji i na tej podstawie nikt mi zarzutów nie postawi ( chyba ) :D
Asmo Ku.rewsko Tobą miota. Nic Ci nie mogę doradzić. Sam przechodziłem i nadal przechodzę ( ale już na znośniejszym poziomie "medium" a nie "hard core") podobne szaleńcze huśtawki. Do tego przez kilka lat musiałem znosić skutki uboczne nietrafionych leków , które stanowiły turbodoładowanie objawów choroby. Trzymaj się
Jack Pisz odwołanie do ZUS. Oni działają tak jak PZU gdzie miałem kumpla. Z zasady praktycznie losowo odrzucają określoną część wniosków lub celowo zaniżają wypłaty. Doskonale wiedzą że tylko nieliczni podejmą walkę i podniosą rękawicę. I to im się opłaca. Ale bardzo często widząc , że ktoś jest zdecydowany na wojnę odpuszczają. Po co mają się szarpać skoro za chwilę trafi się ktoś , kto odpuści bez szarpaniny? Dla nich to jest zwykły biznes ze wskaźnikami zarobków ktore muszą stale zwyżkować nad wydatkami. I imają się wszelkich, najbardziej nawet skur.wysyńskich metod aby zyski osiągnąc...

Też byłem i jestem przekonany , że jeżeli amputacja nawet całej kończyny zagwarantowała by mi pełnię władz umysłowych nie zastanawiał bym sie dłużej niż kilka minut, potrzebnych na zapytanie się żony czy będzie się chciała dymać z kolesiem bez ręki na przykład. A nawet jeśli by nie chciała to zapewne sa takie laski , których jarają inwalidzi i tak czy siak na amputację bym się zdecydowal :D
...nie mam podpisu...

przez malgosia7602 16 lis 2013, 14:45
:D :D :D
Widzę, że humory co niektórym dopisują. Tak trzymać! "Twardym trzeba być, a nie miętkim " :)
Jose, miło że znów jesteś i tak dobrze sobie radzisz.
Pozdrowienia

A w szpitalu nudy. Lekarze mają wyj.bane Obchód raz w tygodniu plus codzienne "włożenie łba" do sali z zapytaniem: "czy potrzeba czegoś z natury medycznej?"
Cóż...zmienił się ordynator (dwa lata temu wybitny specjalista od chad), a wraz z nim zasady panujące na oddziale. Każdy ma wszystko w dupie.
Dziś zwiększyli mi dawkę lamo, póki co jest ok.
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez INTEL 1 16 lis 2013, 14:49
Ile bierzesz tej lamo teraz?
Musisz uzbroić się w cierpliwość. U mnie pierwsze epizodyczne "przebłyski" wystąpiły po kilku tygodniach. lecz potem były coraz częstsze i coraz dłuższe. Dawały wytchnienie.
Masz oddzial otwarty czy zamknięty?
...nie mam podpisu...

Sortuj wg