CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 20 kwi 2012, 23:46
Lady Em. napisał(a):_Jack_, alo alo, też mam kłopoty z pamięcią. Zauważyła to moja mama i nauczyciele... :roll:
sens, nie, maturę mam za rok, ale nie chodziłam w tym roku szkolnym 3 miesiące do szkoły i mam indywidualne, nie chcę zawalić roku...
Mam myśli s. prawie codziennie, tylko czasem są momenty że jest w miarę ale ogólnie nie jest za ciekawie :? najgorsze jest to że nie mogę sama przewidzieć mojego zachowania... Bywa tak że nie panuję nad swoim zachowaniem. To okropne i niebezpieczne.
Czasem mam chęć wziąć całe mnóstwo tabletek. Nawet zdarzało mi się kilkakrotnie sporo przedawkować, to był impuls, i tylko raz skończyło się w szpitalu na toksykologii. A powinno za każdym razem, bo nie było tego mało.
Nawet moja psychiatra jest silnie zaniepokojona, a rodzice chowają przede mną leki. Ale... dla chcącego nic trudnego... :?

masz mysli s przy manii? najgorsze jest to że się nie panuje nad swoim zachowaniem
jak to jest z tymi zachowaniami impulsywnymi w CHAD?
bo ja niestety też mam tendecje....
pmyślałam że to nie przyczyna CHADu...
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Lady Em. 21 kwi 2012, 11:01
sens, nie mam myśli s. przy manii. Ja po prostu jestem, jak to określiła psychiatra, lekomanką. Uwielbiam łykać tabletki mimo że jest to bardzo niebezpieczne. A kiedy nadchodzi okres manii wszystko się nasila... No cóż, nie jestem w stanie przewidzieć czy czegoś sobie nie zrobię. Nie chcę żeby rodzice chowali przede mną leki, ale czasem muszą.
Zachowania impulsywne u mnie są bardzo nieprzewidywalne i najczęściej niebezpieczne, totalnie nieprzemyślane. Kiedy mam manię albo hipomanię musi być ktoś przy mnie żebym nie zrobiła jakiejś głupoty. :roll: I są one naprawdę przeróżne, od łykania tabletek do zdradzenia mojego chłopaka... :? Rok temu kiedy byłam na imprezie miałam właśnie manię. Nie wiem, totalnie nie myślałam nad konsekwencjami i w ogóle co robię, a alkohol jeszcze to wzmocnił. Dodam że nie leczyłam się wtedy jeszcze. No i niestety stało się... Nie wiem, to był impuls, którego potem mocno żałowałam, i nadal żałuję. Utraciłam totalnie kontrolę, a wypiłam tylko jedno piwo! I tak niestety często mam, a zawsze w manii. Nie panuję nad sobą, nie myślę. Robię rzeczy których potem żałuję. :oops:

-- 21 kwi 2012, 10:04 --

Aaa, no i jeszcze wdawanie się wtedy w awantury.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez Widmo 21 kwi 2012, 14:24
->Lady Em.
Z CHAD w parze idzie czesto borderline
http://bpd.szybkanauka.net/
choc to taki smietnik dla psychiatrow i psychologow, kiedy nie wiedza co jest grane.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lady Em. 21 kwi 2012, 16:20
Widmo, wiem. Rozmawialam już z psychiatra o borderline, ona stwierdziła ze wszystko wskazuje na CHAD a nie borderline własnie. Powołuje się na jej doświadczenie i zdaje się na nią ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez pannaAlicja 21 kwi 2012, 17:57
Lady Em., jak długie masz manie?
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez Widmo 21 kwi 2012, 19:54
Lady Em. napisał(a):Widmo, wiem. Rozmawialam już z psychiatra o borderline, ona stwierdziła ze wszystko wskazuje na CHAD a nie borderline własnie. Powołuje się na jej doświadczenie i zdaje się na nią ;)

Wlasnie kolejny raz wszedlem na forum bo mnie ruszylo ze czasami (tym razem ja) za bardzo bawimy sie w lekarzy.
Dobrze, ze masz zaufanie do swojej lekarz. To bardzo wazne trafic na kogos bystrego a do tego jeszcze potrafiącego dac wsparcie mentalne.
Dodam jeszcze, ze bardzo wazne aby sie caly czas o sobie i chorobie uczyc. Poglebiac samoswiadomosc.
Ale i trzeba uwazac aby nie poplynac za daleko. To ja mam chorobe i mimo, ze zmienia ona moja psychike to i tak jestem ja a dopiero pozniej chad.

przez Lady Em. 21 kwi 2012, 21:39
pannaAlicja, krótkie, od kilku godzin do tygodnia. Mam tą specyficzną odmianę CHAD w której zmiany faz są bardzo częste. I to okropnie męczy.
Widmo, własnie ;) ma już duże doświadczenie, 20 lat leczy pacjentów, wiec uważam ze to ona ma większe pojęcie co mi jest i to ona powinna u mnie diagnozować. Fakt ze CHAD odkrylam w sobie ja sama, a ona potwierdziła ta diagnozę. A zaczęło się tak niewinnie od nerwicy lękowej... ;)
No ale niestety, jestem chora i teraz trzeba tylko nauczyć się z tym żyć... ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez S jak... 21 kwi 2012, 21:44
Jak myślicie-gdy np ma się pewność że tym razem jak coś postanowicie to zrobicie a potem kicha -to co to właściwie jest? Lenistwo?
Mam jutro jechać co Wa-wy i jakoś tak strasznie mi się odechciało tak jak zawsze od roku ( od kiedy jestem na lekach)
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Lady Em. 21 kwi 2012, 21:48
S jak..., CHAD często uniemożliwia doprowadzenie pewnych spraw do końca, w związku ze zmianami faz. W manii chcesz coś zrobić, a w depresji totalnie to olewasz i już tego nie robisz. To nie lenistwo, niestety. ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez sens 21 kwi 2012, 23:02
S jak jakie leki bierzesz?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez intel 21 kwi 2012, 23:16
Lady Em. napisał(a):S jak..., CHAD często uniemożliwia doprowadzenie pewnych spraw do końca, w związku ze zmianami faz. W manii chcesz coś zrobić, a w depresji totalnie to olewasz i już tego nie robisz. To nie lenistwo, niestety. ;)

Dokładnie
Ostatnio w hipo wysłałem z kilkanaście CV w odpowiedzi na ogłoszenia o zaje.bistych pracach, wręcz stworzonych dla mnie ( hehehehe) , a potem kiedy z powodu zaje.bistości tychże CV rozdzwonił się telefon nawet nie byłem w stanie odebrać. Nawrót depresji. NIC nie da się zaplanować i doprowadzić do końca w tej syfiastej chorobie.....
intel

przez sens 21 kwi 2012, 23:36
ale na ile to jestv choroba a na ile naturalne opory?
jak to odróżmić?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez *Monika* 21 kwi 2012, 23:59
kalina.kalina napisał(a):Orientujecie się może, czy zaburzenia takie jak anoreksja/bulimia/zaburzenia lękowe/nerwice (np.natręctw) są wtórne wobec CHADu? Chodzi mi o to, czy powstają one np. na skutek pewnych negatywnych emocji pojawiających się w okresach depresji...?

Masz stwierdzoną CHorobę Afektywną Dwubiegunową?
Może być też tak, że wskutek anoreksji/bulimii/zaburzeń lękowych powstały znaczne wahania nastroju.
Może też być odwrotnie. Jedno nieleczone zaburzenie "ciągnie" za sobą drugie.
Obrazek
Główny Moderator

przez JOSE 2 22 kwi 2012, 11:57
Ciężko to odróżnić. My czadowcy reagujemy inaczej od zdrowych ludzi. U mnie depresja (jej początek), widoczna jest na twarzy. Wydaje mi się, że mam ją popuchniętą.
Wyglądam, jakbym nie spał przynajmniej kilka dni. To moje odczucie.
Dawniej Rambo.

Sortuj wg