Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 30 lip 2013, 19:51
inbvo, widzisz ? ;) nie wolno sie zamartwiac na zapas.
Saraid

Samotność

przez Uciekinier 30 lip 2013, 22:00
socorro napisał(a):
THJ_nw, nawet sobie nie wyobrazasz jak bardzo Cie rozumiem. tez tak czuje, ze nie chce teraz kogos na chwile, po to, aby przez jakis czas poczuc sie lepiej, nałykać się tej miłości, czułości, tych ciepłych uczuć, którymi może nasz obdarować druga osoba. mam wrażenie, że nie mam już na to siły, że skoro już mam mieć kogoś - to mieć tak NAPRAWDĘ.

problem w tym, że nigdy nie wiesz, czy ta osoba będzie właśnie tą najlepsza, tą ,,dla Ciebie,, 8)

no i sprawy teraz maja sie tak, ze chyba na chwile obecna nie bylabym w stanie kogoś pokochać. zwyczajnie wypalilam sie, cieple uczucia we mnie ,,wyschnely,,. mysle, ze kiedys to sie zmieni, jak poznam ta wlasciwa osobe. i wiem, ze ta osoba bedzie musiala mnie zaakceptowac taka jaka jestem, z calym zestawem moich zalet no i jeszcze wiekszym zbiorem wad 8) moze to zaczyna podchodzic pod jakies bajkowe myślenie, ale mysle ze to calkiem normalne i wiekszosc ma podobne nadzieje.

Czekanie sprawia, że gorzknieje cała słodycz w nas. Dlatego czasem ulega się tej jednej chwili, gdzie mamy szansę na zbliżenie, bo przecież ile można znosić samotność.. ale potem i tak się żałuje, że jednak nie jest się cierpliwym i ulega, choć tak bardzo mało takich sytuacji. Również nie chcę już żadnych innych bliższych kontaktów, w których nie musiałbym się wyjątkowo starać, znajomości, które nic nie dają, oprócz późniejszej pustki spowodowanej wyrzutami sumienia.. Mam dość dostosowywania się do kogoś, nie mówienia o wszystkim, a co jest bardzo ważne i wartościowe dla mnie.. Tak bardzo mi brakuje też wartościowych znajomych ..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Samotność

przez rotten soul 30 lip 2013, 22:24
[quote='THJ_nw"]Czekanie sprawia, że gorzknieje cała słodycz w nas.[/quote]
Świetnie ujęte i niestety prawdziwe. A cała upływająca słodycz uzupełniana jest cynizmem, żalem i mizantropią. Przynajmniej u mnie. Aż boję pomyśleć jakim stanę się człowiekiem, za parę lat, jeśli nic się nie zmieni. Napawa mnie to ogromnym strachem.
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Pieprz 30 lip 2013, 22:25
Świetnie ujęte i niestety prawdziwe.

no, świetnych teoretyków nam nie brakuje
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Samotność

przez Candy14 30 lip 2013, 22:29

Rogucki ma wyjatkowo trafne teksty..przynajmniej do mnie trafiaja
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez rotten soul 30 lip 2013, 22:41
Mushroom,
no, świetnych teoretyków nam nie brakuje

Nie zrozumiałem. Wyjaśnisz mi?

Candy14,
Wygląda na to, że do mnie również.
rotten soul

Samotność

przez inbvo 30 lip 2013, 22:42
Candy14 napisał(a):

Rogucki ma wyjatkowo trafne teksty..przynajmniej do mnie trafiaja

najlepszy i najbardziej prawdziwy fragment:
...I nawet stoczyć się na samo dno
Czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez siostrawiatru 30 lip 2013, 22:46
Kestrel napisał(a):Chciałbym przywyknąć,wyzbyć się potrzeby,czy być na tyle silny by nie potrzebować innych

By być samowystarczalnym. By być silnym. Nie okazywać słabości.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Samotność

przez jasaw 30 lip 2013, 22:51
Kestrel, siostrawiatru, przecież to można osiągnąć, bo tak wiele zależy od nas samych, mimo wszystko...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Samotność

przez Saraid 30 lip 2013, 22:55
jasaw, ma racje mimo wszytko od nas samych najwięcej chociaz jest bardzo trudne ,ale warto powalczyc o siebie kazdego dnia zasługujemy na to.
Saraid

Samotność

przez siostrawiatru 30 lip 2013, 22:58
Saraid, ja na nic nie zasługuję. Muszę cierpieć bo takie to moje życie już się ułożyło. Tak musi być.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Samotność

przez Saraid 30 lip 2013, 23:00
siostrawiatru, brednie piszesz kochana zasługujesz na wszytko co najlepsze !jak będzie zależy też od Ciebie.
Saraid

Samotność

przez inbvo 30 lip 2013, 23:00
siostrawiatru napisał(a):Saraid, ja na nic nie zasługuję. Muszę cierpieć bo takie to moje życie już się ułożyło. Tak musi być.
to jest straszne co piszesz. nie uwierzę że to prawda.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Samotność

przez siostrawiatru 30 lip 2013, 23:01
Saraid napisał(a):siostrawiatru, brednie piszesz kochana zasługujesz na wszytko co najlepsze !jak będzie zależy też od Ciebie.

Wiem, użalam się nad sobą.

Sortuj wg