Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Siddhi 21 paź 2012, 17:03
Można też nauczyć się czerpać radość w byciu samotnym. To tylko kwestia interpretacji, czy uważasz się za frajera, ponieważ jesteś sam/a, czy nie. Mi samotność odpowiada, nauczyłem się, kiedyś myślałem takimi kategoriami jak wy, że życie w samotności to życie przegrane, nie jest powiedziane, że ten stan będzie trwał zawsze, z drugiej strony nie mam na razie nie przeciwko temu.
Siddhi

Samotność

przez Lubov 21 paź 2012, 17:07
Siddhi - myślę, że po prostu trzeba odwagi do Twojego podejścia. Bezpieczniej założyć, że na penwo lepiej mi będzie z kimś, kto mnie bedzie głaskał i kochał i sprawi, że się rozwinę. Bezpieczniej - bo zakłada, że to nie moja wina, że się nie rozwijam, tylko wina tego, że nikt mnie nie chce. A jak się zdecydujesz na myślenie o sobie - sam za siebie odpowiadam, za to jak się czuję i widzę, za to co robię i nawet jak z kimś się zwiążę, nadal będę w całości odpowiedzialny za swój rozwój, decyzje i wybory... Wtedy musisz się sprężyć, popracować. Przykro mi, mam nadzieję, że mnie tu nie wyklniecie, ale... Wygodniej się poużalać.

Samotność

przez bittersweet 21 paź 2012, 17:15
Lubov napisał(a): A jak się zdecydujesz na myślenie o sobie - sam za siebie odpowiadam, za to jak się czuję i widzę, za to co robię i nawet jak z kimś się zwiążę, nadal będę w całości odpowiedzialny za swój rozwój, decyzje i wybory...

W związku jest jeszcze trudniej, nie tylko myśli się o sobie, ale jeszcze musisz brać pod uwagę uczucia tej drugiej osoby... niby każdy odpowiada za siebie, ale tak naprawde trzeba isć na kompromis, przecież z kimś nie ma się takiej wolności jaką ma się będąc samemu...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Lubov 21 paź 2012, 17:27
Tak, Cudaku. To druga strona medalu.

Samotność

przez bittersweet 21 paź 2012, 17:29
Lubov, przestań zgadzać sie ze mną :P

Samotność

przez Bonus 21 paź 2012, 17:51
Nie każdemu odpowiada związek i to jeszcze poważny, bo to oczywiste, że będąc w związku, trzeba też liczyć się z tą drugą osobą, dbać o uczucia, o własne zdanie, o wolność drugiej osoby, a jest przecież dużo egoistów, myślących o sobie, a tacy tym bardziej nie nadają się do "bycia z kimś". Teraz to przeważnie, jeśli już ktoś chce związku, to takiego luźnego, bez zobowiązań i na chwilę. Co innego luźny związek, bez zobowiązań, a co innego poważny związek i dojrzałośc do takiego związku.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Lubov 21 paź 2012, 18:04
Cudak - powiedz coś z czym nie da się zgodzić. Tylko dopilnuj, żebym to akurat zauważyła, bo sporo postów mi umyka na razie ;]

Poza tym, taka już ze mnie nudna i asekuracyjna baba, że się ze wszystkimi i we wszystkim zgadzam. ;]

Samotność

przez Bonus 21 paź 2012, 18:41
Lubov - nie przejmuj się, jakoś to będzie. Związek zawsze jest trudny, bo jest w nim wiele wyrzeczeń, kompromisów i na to trzeba być gotowym, a nie zawsze się jest.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez omeeena 21 paź 2012, 18:42
PYTAŁAM WCZORAJ O TUTEJSZY CZAT!!! CZY KTOŚ Z NIEGO KORZYSTA??? Kilka razy weszłam i puuuuuusto.
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

Samotność

przez tahela 21 paź 2012, 18:50
samotnie i tak , pomimo ludzi
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Samotność

przez Transfuse 21 paź 2012, 20:24
omeeena, też kiedyś wchodziłem i nikogo nie było. Usłyszałem też odpowiedz od kogoś, że czat tutaj jest niepotrzebny. Są wątki typu dzienne wrony/nocne draki.

tahela, w samotności źle, z kimś też źle, czy Wy też tak macie ?
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Samotność

przez carlosbueno 21 paź 2012, 20:51
ja się źle czuje z własnym umysłem i nieważne jest czy ktoś obok mnie jest czy nie. Z kim może i jest raźniej ale też trzeba czasem udawać że się jest normalnym i się dostosowywać.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez bittersweet 21 paź 2012, 20:57
Lubov napisał(a):Cudak - powiedz coś z czym nie da się zgodzić. Tylko dopilnuj, żebym to akurat zauważyła, bo sporo postów mi umyka na razie ;]

Spox, jak zacznę wypisywac jakies farmazony np po alko, to Ci wyśle PW :mrgreen:

Z kimś jest nawet gorzej... bo jeśli z kimś kogo lubię, czuje się samotna, to kiedy będzie dobrze ?

Samotność

przez Transfuse 21 paź 2012, 21:03
cudak,
Z kimś jest nawet gorzej... bo jeśli z kimś kogo lubię, czuje się samotna, to kiedy będzie dobrze ?
Może z kimś kogo kochasz ? Wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować.
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Sortuj wg