CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Monika* 02 mar 2011, 21:39
Badziak, Masz rację, Magda BMW powinna przemyśleć uwagi. One są naprawdę konstruktywne.

dominika92, proszę Cię, gdzie Ty tu widzisz złośliwość?
Obrazek
Główny Moderator

przez Rambo123 02 mar 2011, 21:43
Moniczko chętnie. Egipt znam dobrze. Nurkowałem na rafach z wnukiem. Teraz za chiny bym tego nie zrobił z powodu rekinów. Wtedy też w żartach mówili nam o rekinach.
Niestety ja w tym roku nie będę miał urlopu. Dopiero od pierwszego pracuję. Kasiu a wiesz kto prowadził by nam psychoterapię? Moniczka.!!!!!

Ja przestałem brać antydepresanty. Jestem na depakinie. Dla mnie to placebo. Zobaczę w którą stronę wychyli się wahadło. Mam w pogotowiu jeszcze Ketrel, aby kontrolować moje hipo.
Ech życie.

przez dogomaniaczka 02 mar 2011, 21:44
Ka_Po, oczywiście, tak dla zasady :mrgreen:
dogomaniaczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rambo123 02 mar 2011, 21:50
Chyba, że byłbym w manii :yeah: :yeah: :yeah: Niestety jeszcze nigdy nie byłem. :why: :why: :why:
Ech życie.

przez *Monika* 02 mar 2011, 22:48
Ka_Po, Rambo123, Aparaci! :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez Dust 03 mar 2011, 14:58
Nie macie dosc swoich problemow ze dodajecie sobie nastepne spinajac sie o drobnostki?Prosze wrzuccie na luz,bo nikomu to nie sluzy.Przechodzimy rozne dziwne stany w naszym zyciu i powinnismy brac na to poprawke.Jestesmy tutaj po to aby sobie w jakis sposob pomoc wiec robmy to i nie komplikujmy sobie spraw bardziej niz to ma miejsce w chwili obecnej.Sam sie niekiedy wkurwiam i powiem pare slow za duzo ale gdy ochlone lub zmieni sie faza staram sie zalagodzic wszelkie konflikty i nieporozumienia.

Ja sobie daje ostatni sezon jezeli wogole wytrzymam.Sypie sie po prostu wszystko a panstwowa sluzba zdrowia w moim miescie praktycznie nie istnieje.Mam nawet problemy z dostaniem lekow nie mowiac juz o regularnych wizytach i korektach w lekach,bo w tej chwili jest to niewykonalne.

Mam sajgon w glowie w dodatku problemy ze zdrowiem fizycznym.Nie wiem od czego zaczac "naprawe" swojego organizmu,bo kasa na wizyty prywatne jest mocno ograniczona.Tolerancja na benzo rosnie.

BTW jak u Was z benzo?

Amon - na jakiej dawce aktualnie jestes?Mozesz mi napisac na PW?
Dust

przez Waplo 03 mar 2011, 16:27
Słuchajcie, czy ktoś z Was pisał z Mawfreenem na pw. Ja pisałem ale się nie odzywa. Jest młody i jest to chyba jego pierwsza silna depresja. Rambo dał dobry pomysł ale temat mógł się dla Mawfreena zagubić pomiędzy dużą ilością postów Dziewczyn. Najgorzej jest przeważnie za pierwszym razem kiedy to człowiek nie wie co zrobić i jest przestraszony i zagubiony w sytuacji która wygląda na beznadziejną.
Czy można dotrzeć w jakiś inny sposób i wyciągnąć Go z matni ?
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Rambo123 04 mar 2011, 21:49
Niepotrzebnie dziewczyny kontynuowały sprzeczkę. Ja mu doradziłem, ale w gąszczu niepotrzebnych postów nawet Dominiki, mógł nie przeczytać wiadomości.
W niektórych wypadkach może to być kwestią życia. Dlatego doradziłem, aby w tym temacie zlikwidować niepotrzebne posty, które ZAŚMIECIŁY temat.
Jestem mocno zbulwersowany. Czadowcy to grupa chorych najczęściej popełniająca samobójstwo.Wstyd mi za Was.
Ech życie.

przez Dust 05 mar 2011, 01:35
Czy ktos z Was orientuje sie czy zazywanie stabilizatora moze wplywac na wchłanianie lewotyroksyny (hormonow tarczycy)?
Lecze sie na niedoczynnosc i robilem ostatnio badania.Czulem sie zle i zrobilem profilaktycznie badanie krwi.Wszystko by bylo ok ale ci idioci z przychodni zgubili je i znalazly sie dopiero po miesiacu!
Jak sie okazuje wyszly fatalnie i nawet gdy kiedys nie bralem hormonow (10 lat temu) nie mialem tak chujowych wynikow.Tak jakby lek wogole nie dzialal co rozjebalo calkowicie rownowage hormonalna w moim organizmie.W poniedzialek ide do ogolnego po skierowanie w celu powtorzenia badania (mam nadzieje ze tym razem nie zgubią).Jak nie to zrobie prywatnie,bo nie mam juz nerwow.
Z wynikami do endokrynologa ale chyba bede musial do kraka uderzyc.U mnie w miescie prywatne przychodnie przepelnione i czeka sie do 3 tygodni na wizyte (o nfz mozna zapomniec).
Zna ktos dobrego specjaliste z Krakowa lub okolic (endokrynolog)?

-- Pn mar 07, 2011 11:31 am --

Widze ze nikt nie zna odp na moje pytanie :( .
Moze zaloze konto na forum bipolar bo bardzo malo nas tutaj.
Dust

przez *Monika* 07 mar 2011, 20:32
Amon_Rah, Amonku, gdzie Ty w ogóle bywasz? Nigdzie Cię nie ma!
Zapomniałeś o nas.................................................. :roll: :-|
Obrazek
Główny Moderator

przez Miniaa 07 mar 2011, 23:29
Każdy dzień z tą chorobą jest inny. Wczoraj podniecałam się zielonym światełkiem w tramwaju, poszłam na zakupy i przyniosłam chyba z 15kg zakupów, cieszyłam się i radowałam z głupot, udało mi się zrobić porządek z własnym kalendarzem, zaplanowałam cały tydzień. Dzisiaj natomiast wstań rano nie mogłam, ale jakoś udało mi się dojechać na uczelnie. Niby coś załatwiłam, ale okazało się że nie mogę już złożyć wniosku o stypendium socjalne i zostaje mi 700zł na miesiąc, odwołałam korepetycje i wszystko zaczęło iść w złym kierunku. W zeszłym tygodniu tak się pocięłam, że potrzebna była wizyta na pogotowiu. Na prawdę nie wiem jak mam nad tym wszystkim panować. Nie byłam na żadnym wykładzie i mam z tego powodu duże wyrzuty sumienia. Dodatkowo mój chłopak tak się naćpał, że musiałam go dźwigać na łóżko. Ja chce tylko trochę stabilizacji i normalnej uciechy z codziennych rzeczy... Powinnam to umieścić w jęczarni, ale jakoś między Wami tutaj jest mi dobrze.

Muszę porozmawiać z moja lekarką o jakimś stabilizatorze nastroju, tak mi przynajmniej poradził mi psychiatra na konsultacjach w szpitalu. Czy takie leki bardzo zamulają? Czy tyje się po nich? Jeszcze dochodzi sprawa kasy, czy są bardzo drogie?

Na razie biorę Mozarin i 600mg Kertelu.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez coma 07 mar 2011, 23:36
Miniaa, karbamazepina i kwas walproinowy są za darmo, natomiast nie wiem jak z innymi stabilizatorami
coma

przez basia03 08 mar 2011, 13:00
wie ktos gdzie roberto ?
basia03

przez _asia_ 08 mar 2011, 15:24
basia03 napisał(a):wie ktos gdzie roberto ?

masz na myśli rober6666? też chciałabym wiedzieć, muszę się z nim pilnie skontaktować
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Sortuj wg