Kto z was studiuje i ma depresje, nerwice itp. ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Kto z was studiuje i ma depresje, nerwice itp. ?

przez llaux 11 gru 2008, 01:15
Tak sie zastanawiam kto z was jest na studiach? Jak i w jakim stopniu wam przeszkadza choroba? I czy na waszej uczelni wolno studiować osobom z depresja, nerwica itp. ? Ja jak miałem badania na uczelnie to nie powiedziałem że jestem chory na nerwice i mam teraz wyrzuty sumienia, a nawet wcześniej nie uczyłem sie wogule z tego powodu. Wy tez nie mówiliście lekarzowi o waszej chorobie jak was przyjmowali na studia?

Re: Kto z was studiuje i ma depresje, nerwice itp. ?

przez sebcio 11 gru 2008, 09:40
Ja studiowalem ostatnie 1.5 roku w takim stanie, ufff ciezko bylo.
Nie slyszalem aby gdzies byl zakazs tudiowania z takimi chorobami, chyba byloby to wogole niezgodne z prawem.
Lekarzowi bez potrzeby lepiej za duzo nie mowic.
sebcio

przez patrycjak20 11 gru 2008, 11:13
ja tez studiuje majac nerwice lekowa. fakt jest s=ciezko nie umiem sie skubic, nieraz mam leki ni stad ni zowad ale jakos trzeba nauczyc sie z tym zyc, ja sie dopieroucze, jak czuje ze jest co nie tak to po prostu nie ide

nie boj sie studiowac jamnic nie mowilam lekarzowi
przynajmniej spróbuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mefiboszet 11 gru 2008, 13:20
Mam depresję i nerwicą, pracuję i pisze doktorat - na dzień dzisiejszy dochodzę do połowy rozprawy doktorskiej.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez Matilde 11 gru 2008, 20:28
Hej ja jastem na trzecim roku. Co prawda przyjęto mnie na studia kiedy jeszcze było ok, ale wątpię czy nerwica bądź depresja może być przyczyną nieprzyjęcia na studia. Jeśli o mnie chodzi to jakoś funkcjonuję na uczelni, choć bywa naprawdę ciężko. Nawet mało kto wie że mam problemy z psychiką :D
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez depresyjny86 12 gru 2008, 00:25
Ja jestem na 3 roku.mam depresje i nerwice iciężko mi jest mimo że jestem zaoczniakiem...zajęcia mam co 2 tygodnie w soboty,piątki i niedziele.....te trzy dni naprawde kosztuja mnie za każdym razem wiele zdrowia:9ale jakoś daje rade ;)
:)

przez muriel 12 gru 2008, 13:02
ja już nie studiuję :( skończyłam. ale przez cały piąty rok miałam depresję. było ciężko jęździć do szkoły, na szczęście mieliśmy zajęcia 2-3 razy w tygodniu, ale dla mnie to i tak było za dużo
„Całe nasze życie to nie te długie lata, a tych kilka krótkich dni i tych parę chwil, z których.... niby nie wynika nic”

przez eligojot 13 gru 2008, 00:06
Ja też trzeci rok. Studia to moje wybawienie, bez nich pogrążyłbym się jeszcze bardziej.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez scrat 13 gru 2008, 04:17
llaux napisał(a):Tak sie zastanawiam kto z was jest na studiach? Jak i w jakim stopniu wam przeszkadza choroba?

W takim że gdyby nie ona to bym dalej studiował - a nie próbował kilka razy z marnym skutkiem.

I czy na waszej uczelni wolno studiować osobom z depresja, nerwica itp. ?

Nic im do tego.
Przyjaciel forum

przez linka 13 gru 2008, 09:32
Trzeci rok studia dzienne:-), żeby było smieszniej na uczelnie dojeżdżam 25km w jedną stronę :-) a żeby było jeszcze zabawniej, prawie wszystkie egzaminy mam ustne:-) nie jest łatwo ale mam wrażenie, że gdyby nie studia to bym przestała wychodzić z domu....byłoby źłe.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Iska_bj 14 gru 2008, 12:33
drugi rok, zaoczne. prawie co weekend - sobota + niedziela. 60 km dojazdu...dzis nie pojechalam....nei bylam w stanie sie zmobilizowac...
...i nie możesz żyć, nie potrafisz umrzeć...

przez kttq 14 gru 2008, 14:53
drugi rok, dzienne, 40km dojazdu codziennie... 3h w pociągu zabijają :/ ludzie dookoła, hałas, kłócenie się, klaustrofobia, dźwięki... na szczęście jeździ ze mną TŻ. ale i tak na univerku on gada z ludźmi, a ja siadam ławkę dalej i czytam książkę byle się wyciszyć... bo boję się, że ludzie mnie uznają za głupią czy że nie będę wiedziała co powiedzieć <sigh>

przez skadi 14 gru 2008, 17:01
ja studiuję;

jest ciężko - nawet czasem bardzo ciężko;

jednak jestem już 2 rok studentką dziennego prawa (co kosztuje mnie dużo więcej niż innych śmiertelników :( ), a w związku z tym mogę Ci zagwarantować, że nawet gdybyś powiedział lekarzowi o Twojej chorobie to i tak nie miałoby to wpływu, ponieważ mamy w Polsce zagwarantowany równy dostęp do edukacji :D

pozdrawiam
przeznaczeniem człowieka jest budować świat - przeciwko światu

przez Kolegialny_registrator 31 gru 2008, 22:44
skadi napisał(a):
jednak jestem już 2 rok studentką dziennego prawa

Pozdrawiam koleżankę po fachu. Absolwent dziennego prawa, nerwica i depresja od 3 roku. Ciężko było, ale się udało :) No i chyba nawet ta sama uczelnia, sądzac z miasta w profilu. ;)

Sortuj wg