MLODE terapeutki

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

MLODE terapeutki

przez korres1 29 sie 2007, 19:17
NIe wiem czy to ja mam schiz czy ten system zdrowia jest nie bardzo. trafiam juz do drugiej terapeutki i po raz drugi to mloda dziewczyna (prosilam o doswiadczonego terapeute...), przed ktora po prostu nie moge sie otworzyc i mysle, ze cala terapia na nic, bo skoro nie ma sie zaufania do mozliwosci lekarza...
W zwiaku z tym mam pytanie - czy terapeuci sa zawsze tacy mlodzi?? I czy to musza byc kobiety?
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez depresyjny86 29 sie 2007, 19:31
Terapeuci nie muszą być młodzi,szczerze ja wolałbym jakiegoś starszego doświadczonego,chociaż podobno mlodzi bardziej rozumieją młodych ludzi.
Ja bym bardziej wolał isć do mężczyzny,bo kobiecie bym się nie otworzyl,i nie miał bym zaufania do mlodej/młodego terapeuty.
Ale wizualnie nie mam nic przeciwko młodym terapeutkom :D
:)

przez Twilight 30 sie 2007, 01:14
Korres, a w sumie czemu? Wielu ludzi umiera jako staruszkowie będąc "tako mądrzy, jako w czas poczęcia'', a wielu młodych ludzi ma doświadczenia, że można by obdzielić kilka osób. Na odwrót też bywa, oczywiście.

Może to problem w tej akurat kwestii, blokada, jest w Tobie?

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 30 sie 2007, 16:23
problem w tym ze kazda mloda terapeutka od czegos musi zaczac zeby potem miala doswiadczenie.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Twilight 30 sie 2007, 16:26
Niektórym i lata praktyki nie pomagają, a inni mają taki talent i empatię, że hej. Nie ma reguły.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez korres1 30 sie 2007, 21:33
Oczywiście, że pb jest troche we mnie.
Ale powiem Wam coś Dzisiaj przyszłam do niej o 16:48, czyli spóżniona TRZY minuty. A ona: Czy mogłaby Pani wytłumaczyć powody swojego spóżnienia? Schiz, podsatwówka po p-rostu. Co, miałam jej powiedzieć, że szukałam kibla?
Po drugie, właśnie sobie zjadłam loda i musiałam wziąć gumę, bo mnie zęby bolą jak coś zjem a nie żuje gumy(cop jej wytłumaczyłam). A ona: wolałabym nie, bo była umowa: zero jedzenia ani picia podczas wizyt!
K..., a gdy mi zaschnia w gardle bo gadam i gadam, to będę musiała czekać do końca wizyty, żeby łyknąć wody? Ludzie!
Po trzecie, ta babka W OGÓle soię nie uśmiecha, nawet jak mówię coiś naprawdę śmiesznego . To dziwne.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez .Tomek 30 sie 2007, 21:39
Pfffff.....daruj sobie taką terapeutkę. Terapeuta/ka musi mieć podejście dobre. Musi się przede wszystkim zachowywać jak normalny człowiek nie jak ktoś lepszy czy coś.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Twilight 30 sie 2007, 22:01
Korres, to może mały opieprz dla baby na dowidzenia? Zachowuje sie jak nauczycielka w podstawówce i to taka nadąsana :D Las... Znaczy, Łaski nie robi.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez depresyjny86 30 sie 2007, 22:06
Tomek ma racje korres-tacy terapeuci bardziej szkodzą niż pomagają,lepiej nie korzystaj już z jej usług.
:)

przez Goplaneczka 31 sie 2007, 09:53
yhh
Wy się cieszcie, że nie widzieliście mojej pani psychiatry. Ja na jej sam widok mam ochotę uciekać lub krzyczeć:"Kaftan dla tej pani".
Ale z moich własnych obserwacji wynika, że lepsze są osoby młodsze. Im dłużej w tym zawodzie, tym bardziej chyba człowiekowi udzielają się problemy pacjentów.
Goplaneczka

przez kejtunia 01 wrz 2007, 16:36
a ja uważam, że jednak wiek tak do końca niegra roli, moja poprzednia terapeutka była dużo starsza, ale kompletnie niepotrafilam sie przed nią otworzyć, ani jej zaufać, z kolei moja obecna terapeutka jest właśnie młoda, ma może jakieś trzy lata stażu, przed nią też mam male opory ale jest dużo lepiej chociać jestem z nią szczera i mówie jej ze jest mi z nią ciążko rozmawiać o niektórych rzeczach i ona to rozumie próbuje mi jakoś pomóc i uważam że młode terapeutki mają jakieś lepsze podejście do młodych ludzi i lepiej ich rozumieją ;)

przez krawiec 02 wrz 2007, 14:49
z tego co mówili mi znajomi siedzący trochę w psychoterapii, to często młodzi są lepsi od starszych nawet. tak więc nie przjmował bym się.

przez Radek 02 wrz 2007, 21:00
Ja wolę rozmawiać z młodszymi. Najlepiej rozmawiało mi się z dziewczyną chyba niewiele starszą ode mnie. Jak z dobrą kumpelą. Bardzo sympatyczna i ładna dziewczyna. Z kolei kiedyś rozmawiałem z taką dziewczyną ok 29 lat o wyglądzie modelki, to przy niej czułem się skrępowany i nie mogłem mówić szczerze. Terapeuta po prostu musi mieć w sobie to coś.

przez scrat 03 wrz 2007, 00:03
człowiek nerwica napisał(a):Ale wizualnie nie mam nic przeciwko młodym terapeutkom :D

Ja mam - człowiek mimo woli w rozmowie z piękną kobietą chce wypaść jak najlepiej, a nie po to chodzę na terapię żeby mimo woli naginać fakty (tak żeby wypaść jak najlepiej)...
Przyjaciel forum

Sortuj wg