Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

Prozaiczne pytanie+za co jesz?

przez LitrMaślanki 16 sty 2011, 23:06
Hejka ..taki temacik .
Zakładam ,że wielu z forumowiczów żyje już na własny rachunek ...Wielu ,niedługo zacznie żyć .
Ja osobiście jestem zdania ,że życie w tym kraju jest podłe i nędzne ( kwestia punktu widzenia ).

W związku z tym ,mam prośbę . Opisze taki wzorzec ...Standardu życia . A wy powiedzcie mi ,jakie byście chcieli osiągać dochody ,żeby żyć ,wg takiego standardu .

-mieszkanie 35-55 m
-samochód ,jakaś mała pojemność.
-w domu dwa spore psy.
-możliwość odłożenia co miesiąc ..jakiejś sumy ( tak na wszelki wypadek) no i oczywiści na przykład na fajne wakacje .
-Od czasu do czasu ; kino ,teatr lub inne miejsce ( w celu odchamienia się )
-jakiś zdrowy tryb odżywiania się .
-wydatki na lekarzy i leki
-jakaś siłownia czy basen w wypadku kobiet kosmetyczka fryzjer ,czasem spa .

W sumie chodzi mi jak widzicie ,nie o jakieś luksusy ..tylko o takie podstawowe elementarne sprawy .
Zakładając ,że ludzie (rożni ludzie maja ,rożne potrzeby) Moje pytanie dotyczy ww elementów ...no jak o czymś zapomniałem to proszę dopisać .

Wiec jak byście chcieli tak żyć we dwoje . Ile waszym zdaniem takie życie by was kosztowało ?
LitrMaślanki

Re: Prozaiczne pytanie

przez paradoksy 16 sty 2011, 23:14
LitrMaślanki, myślę, że jeśli 2 osoby zarabiają po 2 tys./jedna osoba to spokojnie można to wszystko zrealizować... oczywiście jeśli mieszkanie jest wynajmowane, bo swoje kosztuje spoooooro.
Przy takiej kwocie naprawdę fajnie można żyć, już z dodatkami, luksusami i wszystkim.

ed:

bez jakichś ekscesów zaś...
powiem tak.
samo żarcie na dwie osoby to tak 100-200 zł/mc. do tego trzeba doliczyć coś dla zwierzaków. myślę, że 50-100 zł.
leki - liczmy jakieś 100 zł.

wychodzi 400 zł na podstawowe sprawy.
jeśli chcesz wynająć mieszkanie na 2 os. to trzeba liczyć ok 500-700 zł/mc.

w zasadzie nie wychodzi tak wiele. jeśli jeszcze coś zostanie to powoli można uciułać na jakieś fajne wakacje.
wiadomo też, że od czasu do czasu jakiś szmat trzeba kupić, bo się portki podrą na dupie czy coś... ale od czego są szmatexy? za 5 zł można se spodnie kupić.
życie jest drogie, to fakt, ale jeśli nie wchodzimy do pierwszego lepszego sklepu i sramy na marki to można mieć dobre rzeczy za 2 razy niższą cenę, lub za prawie bezcen...
paradoksy

przez LitrMaślanki 16 sty 2011, 23:43
paradoksy, Właśnie ,bez "ekscesów" hmmm.
A ja chce zbudować sobie obraz normalnego życia . Takiego w którym jest czasem pub,restauracja,filharmonia ,teatr.
Jakieś wakacje( nie koniecznie pod palmami ,mogą być pod namiotem na mazurach ) ...może wyjazd na narty . Poczucie bezpieczeństwa ( czyli jakiś grosz zawsze w zapasie) .
Takie życie to dość trudna sprawa dla przeciętnego kowalskiego .

Z doświadczenia wiem ,że spora cześć budżetu idzie na drobiazgi .
Np: świeczki ,ozdoby choinkowe,kwiatki,jakiś prezent bez okazji,spontaniczny wypad do kina i pizzerii .
Jeżeli brać takie rzeczy pod uwagę . To ile byście chcieli zarobić ,żeby tak żyć .
Myślę ze można takie życie nazwać dobrym ....ale coś mi podpowiada ,że to właśni normalne życie .
A sposób w jaki żyje większość ( no może nie większość ale sporo polaków ) To styl życia na krawędzi .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 16 sty 2011, 23:56
paradoksy,

100 - 200 na żarcie :shock: :shock: :shock: Sory, nie objadam się jakoś strasznie i nie Bóg wie jakimi frykasami , ale tyle to za mało na tydzień dla jednej osoby. Myślę ,że taki poziom o jakim litr pisze to min 5 tys
Moderator

przez Michuj 17 sty 2011, 00:01
Ja sam na żarcie wydaje z 700 zł...
Michuj

przez Prusak 17 sty 2011, 00:04
Hmm ja może ujmę to inaczej.
Przez 5 lat żyłam za 600zł miesięcznie, w tym płaciłam ok.340zł za akademik/pokój, 40zł za bilet miesięczny, 30zł na telefon. Czyli na życie zostawało mi ok.190 zł - z czego musiałam żyć, a tu wypadało jakieś ksero, jakaś składka itp. mimo to żyłam może skromnie, ale wygodnie :) W międzyczasie udało mi się kupić laptop, aparat, mp3, dwie pary dobrych słuchawek, tablet graficzny i jeszcze jakąś drobną elektronikę (nie chwalę się, tylko przedstawiam sytuację). Czyli za małe pieniądze można dobrze żyć, udało mi się też kupić książki i różne albumy, więc nie było tak źle :)

Mi osobiście marzy się rodzina pokoleniowa, byle każde pokolenie miało swój pokój - dzieciaki za młodu mogą żyć w jednym pokoju :) Potem z biegiem lat można zmienić mieszkanie na większe.
Pomijając wydatki na rachunki to wydaje mi się, że ok.150-200zł na 1 członka rodziny to minimum, ale takie minimum dzięki któremu można dobrze żyć (może mała suma, ale ja jestem na tyle mało wymagająca, że nauczyłam się jak małym kosztem mieć ciekawe zajęcia, a niektóre kursy dla dzieci są za darmo, w sumie nawet zajęcia sportowe nie są zbyt drogie, więc te dodatkowe koszty to nie taki straszny wydatek). A co do jedzenia to wiem co i z czego ugotować, by było pysznie, tanio i zdrowo - na cos się przydały zaburzenia odżywiania za młodu, bo teraz wiem co jem :pirate:

Jedyną rzeczą, która może być wydatkiem jest samochód, ponieważ naprawdę chciałabym mieć samochód terenowy, ale to bardziej chęć spełnienia marzenia niż zakup kontrolowany ;)

W ogóle to się niepotrzebnie rozmarzyłam w tym momencie :pirate:
Ostatnio edytowano 17 sty 2011, 00:04 przez Prusak, łącznie edytowano 1 raz
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:04
wiola173, zgadzam się 100zł to jest tydzień dla jednej osoby ,no może 8 dni .
A co do leków ..u mnie w domu 3 osoby brały rożne leki i szło jakieś 400-450 . Wiec ja przestałem :(
LitrMaślanki

przez lakuda 17 sty 2011, 00:04
Michuj, hmm... to ile Ty ważysz?
lakuda

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:06
Prusak, chyba się kiedyś uśmiechnę do Ciebie po menu :mrgreen:
LitrMaślanki

przez linka 17 sty 2011, 00:07
Wystarczy gotować w domu i wtedy można w 250zł na miesiąc dla jednej osoby się zmieścić :smile:

No ale tak jak pisze LitrMaślanki, dwie osoby po 2 - 2,5 tysiąca złotych pensji i jest git
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:08
lakuda napisał(a):Michuj, hmm... to ile Ty ważysz?

Raczej co konsumujesz :mrgreen:
LitrMaślanki

przez Prusak 17 sty 2011, 00:09
LitrMaślanki jeśli lubisz polską kuchnię to chyba się nie usmiechniesz (no ale kluski śląskie robię pycha :mrgreen: ), bo wolę raczej śródziemnomorskie jedzenie (warzywa górą :D ciężkostrawne jedzenie kanałami :D ♪)
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez lakuda 17 sty 2011, 00:11
linka, no tak, ale jeśli 1 os studiuje dziennie i nie ma możliwości wyciągnięcia więcej niż 700zł na miesiąc..?
lakuda

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:12
lakuda, t0 druga musi wyciągnąć ponad 3 :) ALE JAK ?
LitrMaślanki

Sortuj wg