Wkurza mnie:

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 30 kwi 2015, 22:15
Oby w ciążę urojoną nie zaszedł...

Albo spożywczą...

bonsai, do Holandii zarobić na leczenie i kurs, a potem jak kot buki da i partia pozwoli to do Norwegii.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Wkurza mnie:

przez NN4V 30 kwi 2015, 22:17
Artemizja napisał(a):blah!, wiesz...może być tak, że panikuję i urlop i tak dostanę. Tym bardziej, że podanie już zlożyłam i urlop mam przyznany. No, ale jest ewentualność, że jednak nie znajdą zastępstwa na te kilka dni. No i trzeba dodać, że z dziewczyną, która odchodzi jestem najbardziej zżyta i nie wyobrażam sobie, żeby w takim wypadku powiedzieć Szefowej, że odchodzi, jeśli jasno prosiła, żeby tego nie robić. Poza tym, miałaby przekichane do momentu odejścia...

A co ona właściwie chce osiągnąć tym manewrem?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Wkurza mnie:

przez blah! 30 kwi 2015, 22:17
Artemizja, napisalam wyzej jak to widze ta lojalnosc. Ni =e chce ci nic narzucać ale ja osobiście bym się dwa razy zastnowila bo dla mnie jak ktoś tak de facto "mnie" uwala w tym momencie,to raczej nie oznaka koleżenstwa a wykorzystywania ;)
blah!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wkurza mnie:

przez Introwertyczka 30 kwi 2015, 22:17
NN4V napisał(a):
To chyba PMS indukowany jest. :D
Oby w ciążę urojoną nie zaszedł...

Bez obaw, on nie lubi dzieci. Chociaż w sumie zawsze może zdarzyć się wpadka...
Introwertyczka

Wkurza mnie:

przez bonsai 30 kwi 2015, 22:17
na_leśnik, Holandia. :105: Tam ponoć leczą ziołem, więc szanse są duże. Chyba że o jakimś innym leczeniu mowa... A co tam będziesz robił?
bonsai

Wkurza mnie:

przez Artemizja 30 kwi 2015, 22:18
blah!, Szefostwo ma się pozastanawiać, dlaczego osoba, która pracowała tyle czasu teraz odchodzi praktycznie bez słowa. Będzie płacz i zgrzytanie zębami, strach, że reszta tez odejdzie i się wszystko posypie, co tym samym wbrew pozorom daje tym, którzy zostają dość dużą korzyść. Mnie się nie czepiają od momentu, gdy postanowiłam wycofać wypowiedzenie. Na razie jest ok.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wkurza mnie:

przez Artemizja 30 kwi 2015, 22:22
A co ona właściwie chce osiągnąć tym manewrem?
Satysfakcję. Mnie też na tym zależało, jak złożyłam wypowiedzenie. Panika, że odchodzi dobry pracownik i nie ma kto obstawić zmiany z jednoczesnym zapamiętaniem, że kodeks pracy dopuszcza ograniczoną liczbę zmian. Wtedy szefostwo samo musi brać zmiany.
Z tą różnicą, że ja mam dwa tygodnie wypowiedzenia, więc musiałam poinformować szefostwo. Chodzi tez między innymi o to, że jak się połapią, że koleżanki nic nie przekona, żeby została, to będą się Jej bardzo mocno czepiać. Niestety, ale tak tu jest...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wkurza mnie:

przez blah! 30 kwi 2015, 22:23
Artemizja, szczrze , to podchodzilamyn z dystansem do takch stwierdzen. Moze sie przejma a moze oleja bo znajda i tak "jelenia" na to samo miejsce, ktory niezna realiow pracownia tam. To taka loteria...skoro od dawna (od tylu lat ile kieruja) maja taki a nie inne podejscie to nie sadze aby się zmienilo. Skad wiesz ,czy pomimo tego ze zostałaś, to i tak nie szuakją pracowników "w razie czego". Serio Artemizja, mamy kapitalizm i wg. mnie nie ma miejsca na sentymenty i zastanowienia ;). Jak wspomnialam, dla mie to ta Twoja kolezanka jest kompletnie nie lojana bo z pewnoscia ma swiadomosc, ze przez Jej posętpowanie najwięcej możecie stracić Wy. Ale, życzę Ci, żebym się mylila ;)
blah!

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 30 kwi 2015, 22:24
bonsai, zioła nie palę od dłuższego czasu, więc takie leczenie nie wchodzi w grę :D .
Ogólnie robota w szklarni przy jakichś tam papryczkach.

Artemizja, z tego wynika, że koleżanka wam taką zagrywką trochę pomaga. Jak szefostwo na własnej skórze poczuje efekty złego traktowania pracowników to może trochę się nieco ogarną.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Wkurza mnie:

przez NN4V 30 kwi 2015, 22:26
Artemizja napisał(a):...Szefostwo ma się pozastanawiać, dlaczego osoba, która pracowała tyle czasu teraz odchodzi praktycznie bez słowa. Będzie płacz i zgrzytanie zębami, strach, że reszta tez odejdzie i się wszystko posypie,...

Poczucie niezastępowalności. Mało rezolutne. Natomiast szefostwo pewnie na tyle rezolutne, że na podobne manewry przygotowane.
W niezłym bagnie siedzicie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Wkurza mnie:

przez Artemizja 30 kwi 2015, 22:30
blah!, akurat tutaj nie muszę się bać, bo znam wszystkie dostępne możliwości ogłoszeń o pracę na tym terenie i na bieżąco je śledzę. Znam też wszystkie numery telefonów, które mogliby podać, adresy mailowe. Poza tym, to Recepcja wrzuca ogłoszenia o pracę, a zatem wiedziałabym o tym jako pierwsza :mrgreen: Ponadto, nie ma chętnych do pracy. Czwartej dziewczyny szukaliśmy pół roku, bo wszyscy stąd odchodzili. Tego typu ofert pracy jest multum, a że ten hotel ma już wyrobioną renomę, to nie jest to wcale takie proste.

na_leśnik, no coś w ten deseń. Nie liczę, że ogarną się na długo, ale zawsze, jak ktoś odchodzi, to jest trochę spokoju. Przynajmniej przez jakiś czas. A to daje odpór.

Administrator

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 30 kwi 2015, 22:30
NN4V, jak znam polskie realia, to szefostwo zupełnie się takiego manewru nie spodziewa. Pamiętam jaki był pożar w burdelu jak ja złożyłem wypowiedzenie w robocie.

Wkurza mnie:

przez na_leśnik 30 kwi 2015, 22:31
Poza tym, to Recepcja wrzuca ogłoszenia o pracę, a zatem wiedziałabym o tym jako pierwsza :mrgreen:

Well played, Your Highness... :twisted:

Wkurza mnie:

przez Artemizja 30 kwi 2015, 22:33
NN4V, no nie do końca. Mamy już praktykę w zachowaniach szefostwa, bo w ciągu ostatnich miesięcy widzieliśmy multum takich sytuacji i zawsze dzięki temu Ci, co zostawali mogli liczyć na ograniczenie głupich pomysłów, pretensji za nic i tak dalej. Przynajmniej na jakiś czas. No i zawsze było to bardzo dużym zaskoczeniem dla góry. Stąd niestety zawsze będzie ktoś odchodził, więc na takie odpory można liczyć dość często. Problem polega jednak na tym, że w tej chwili odchodzi osoba nie, która pracowała tutaj przez trzy tygodnie, czy miesiąc, ale od początku mojej egzystencji w hotelu. To ciut inaczej się postrzega...

Administrator

Sortuj wg