Wkurza mnie:

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 31 sty 2015, 21:12
śląski jest podobny do kaszubskiego trochę ale po śląsku młodzi się nie wstydzą mówić a kaszubsku tak.
Największy Forumowy Maruda

Wkurza mnie:

przez Hans 31 sty 2015, 21:14
Argish, jak bym pomieszkał na Śląsku może z miesiąc to bym pewnie złapał trochę więcej śląskiej gwary i akcentu niż teraz mam. Całkiem niedawno się dowiedziałem, że mówię gwarą krakowską, byłem w lekkim szoku i faktycznie coś takiego istnieje i w innych regionach nas słychać, że nie jesteśmy tutejsi.

Wybaczcie, że tak o językach i gwarach się rozpisuję, ale nauka języków trzyma mnie przy życiu i daje radość.
Feed your head
Feed your head

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:17
Hans, jak pojechałam w inny region to od razu ludzie poznali ze jestem ze śląska mimo że nie mówiłam i nie mówię gwara no ale jednak jest ten akcent
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 31 sty 2015, 21:18
Hans, czy kończysz czasowniki w trybie rozkazującym zawsze "że" bo wielu krakowian których znam tak robi i mówi np zrób że, daj że.

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:19
carlosbueno, moja ciotka tak mówi :mrgreen:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 31 sty 2015, 21:20
Argish napisał(a):Hans, jak pojechałam w inny region to od razu ludzie poznali ze jestem ze śląska mimo że nie mówiłam i nie mówię gwara no ale jednak jest ten akcent

też od razu Ślązaków poznaje po gadce choć mieszkam na drugim końcu polski ale kilka lat pracowałem z typowymi Ślązakami za granicą.

-- 31 sty 2015, 21:22 --

Argish napisał(a):carlosbueno, moja ciotka tak mówi :mrgreen:

no i pewnie na pole za miast na dworze mówi, ale to w całej południowej Polsce chyba tak jak w północnej zamiast tak mówi się jo.

Wkurza mnie:

przez magnolia84 31 sty 2015, 21:30
Hans napisał(a):Wybaczcie, że tak o językach i gwarach się rozpisuję, ale nauka języków trzyma mnie przy życiu i daje radość.

Moje zainteresowanie i sympatia do wybranych języków przejawia się w muzyce jakiej słucham: rosyjska, ukraińska, gruzińska, bałkańska, turecka, arabska, izraelska, azerska, hiszpańska, francuska
magnolia84

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:31
carlosbueno, dokładnie :D akurat jest z małopolski :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez Absinthe 31 sty 2015, 21:36
Argish napisał(a):Jeśli już tak mówicie o wyslawianiu się to ja nie lubię jak ktoś mówi po śląsku

jag mogłaś.nie bendziemy już friendsami za ten sczał prosto w kolana :(
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:37
Absinthe, przecież ty nie mówisz po śląsku :D przynajmniej nie słyszałam :)
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez Absinthe 31 sty 2015, 21:40
Argish, to umyj uszy,przecie ja co chwile coś wplątam w rozmowe Radzio potwierdzi :D
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Wkurza mnie:

przez Argish 31 sty 2015, 21:41
Absinthe, nie dość, że nie widze to jeszcze nie słysze :why: :P
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Wkurza mnie:

przez carlosbueno 31 sty 2015, 21:43
Absinthe napisał(a):Argish, to umyj uszy,przecie ja co chwile coś wplątam w rozmowe Radzio potwierdzi :D

od razu jak cie usłyszałem słychać było że Ślązaczka jesteś.

Wkurza mnie:

przez Hans 31 sty 2015, 21:44
carlosbueno napisał(a):Hans, czy kończysz czasowniki w trybie rozkazującym zawsze "że" bo wielu krakowian których znam tak robi i mówi np zrób że, daj że.

Zdarza mi się, ale tylko pośród dość bliskich mi osób. Mnie rozpoznali jak pojechałem kilka lat temu pod Jasło, do kolegi, który tam się przeprowadził i rozmawialiśmy z Jego tamtejszymi znajomymi i mi powiedzieli, że muszę być z Krakowa lub okolic, bo od razu to słychać w moim akcencie. Mówię też obowiązkowo "na pole", na dwór do dziedzica nie chodzę odrabiać pańszczyzny. ;)

magnolia84, moim ulubionym językiem jest niemiecki. Po pierwsze punk rock w żadnym innym języku nie brzmi tak dobrze, a po drugie chcę znać ze względu na przodków - jeszcze dla mojego dziadka nie było różnicy, czy mówi po polsku czy po niemiecku, ale byli Polakami mieszkającymi na Śląsku. No i jak w końcu dojdzie do tego przyłączenia, na które z carlosem czekamy, to znajomość niemieckiego będzie jak znalazł. ;) A Ty mieszkasz gdzieś w rejonie Białegostoku, mówi Ci coś takie miasteczko jak Tykocin?
Feed your head
Feed your head

Sortuj wg