Co mam zrobić?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Co mam zrobić?

przez zyxxyz 19 mar 2015, 17:09
Cześć.

Kto mnie kojarzy, to będzie pamiętać moje objawy, ale tak naprawdę piszę ten wątek, bo mam inny dylemat. W końcu, nareszcie, poszedłem do psychiatry. Przelamywalem się bardzo długo. Byłem dziś. Wizyta prywatna, pierwsza 150zł, kolejne po 100zł. Przepisano mi Paxtin, pierwsze 4 dni po pół tabletki, później całą 1 raz dziennie. Nie zarabiam jeszcze sam, mam prawie 21 lat i studiuję dziennie. Mam mniej więcej na 4 kolejne wizyty. Mam nadzieję, że znajdę jakąś robotę wkrótce. A mój problem jest taki, że boję się mamie o tym wszystkim powiedzieć. Po prostu, nie umiem sobie tego wyobrazić, mam ogromny lęk przed tym. Wiem, to brzmi dość dziwnie, mam prawie 21 lat, a piszę tak jakbym miał 14. W zasadzie nic nie musiałbym mówić, ale skutki uboczne jak się pojawią, to nie ukryje ich. Poza tym to może się wiązać z nie chodzeniem na uczelnie przez pierwsze dni zażywania. Co mi radzicie? Poza tym cały czas myślę, czy brać. Boję się tych skutków ubocznych, lekarka mi powiedziała, że po nich mogę mieć problemy z trawieniem i te seksualne, no niby nic, ale jednak te dotyczące trawienia mogą być uciążliwe. Sam fakt, że po odstawieniu są różne 'jazdy', trochę mnie blokuje. No i to, że być może będę to brał do końca życia. Proszę, doradzcie mi coś. :(

Pozdrawiam
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
11 wrz 2014, 17:21

Co mam zrobić?

Avatar użytkownika
przez ekspert_abcZdrowie 19 mar 2015, 18:58
Witaj zyxxyz!

Świetnie, że w końcu się przełamałeś i poszedłeś do psychiatry, który przepisał Ci leki. Stosuj się do zaleceń lekarza. Nie sądzę, by leczenie farmakologiczne trwało nieustannie do końca Twojego życia. Twoja wątroba prędzej czy później by się zbuntowała. Poza tym jeśli obawiasz się skutków ubocznych farmakoterapii, rozważ uczestnictwo w psychoterapii. Ta nie ma skutków ubocznych, a na pewno Ci pomoże w pracy nad sobą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog
Posty
7571
Dołączył(a)
22 sie 2011, 15:11

Co mam zrobić?

przez zyxxyz 21 mar 2015, 09:39
Na psychoterapię chodzę, ale właśnie psychiatra mi powiedziała, że mam za rzadko te wizyty i że polecałaby mi psychoterapię bardziej pod kątem natręctw (bo chodzę na psychoterapię gdzie chodzą głównie dzieci i młodzież). Chyba się zdecyduję na te leki, jakoś wytrzymam, może faktycznie w przyszłości mi będzie po nich lepiej.

Ale mam pytanie co do samego leku - bierze ktoś ten Paxtin? Skuteczny jest? Początki faktycznie były straszne? No i czy jeśli np. pojawi się jakiś objaw jako skutek uboczny, to mogę wziąć dodatkowo lek na ten skutek uboczny, czy powinienem to przetrzymac? Pytałem o to lekarke, ale uciekło mi z głowy.
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
11 wrz 2014, 17:21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co mam zrobić?

przez Alexandra 21 mar 2015, 13:08
Skutki uboczne moga, ale nie muszą wystapić. Nie skupiałabym się na tym. Wieksze skutki uboczne sa przy nagłym odstawieniu, zwłaszcza paroksetyny (Paxtin) i wenlafaksyny- nie daj boże odstawiać samemu, prawie zeszłam przy tym.

Leki maja bardziej Ci pomóc i nawet gdybyś na początku cokolwiek odczuwał, nie powinno to mieć wpływu na normalne funkcjonowanie. Ja brałam wiele leków i nigdy nie bylo to dokuczliwe, więc uwierz, że u Ciebie też nie będzie :D
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.
Offline
Posty
571
Dołączył(a)
28 maja 2006, 15:49
Lokalizacja
Wrocław

Co mam zrobić?

przez zyxxyz 23 mar 2015, 19:06
A jeśli te skutki uboczne wystąpią, to można brać coś co ma za zadanie eliminować te objawy? Chcę zacząć brać paxtin od jutra i nie bardzo wiem, co mogę zrobić podczas wystąpienia tych skutków ubocznych. Bardzo proszę o odpowiedź.
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
11 wrz 2014, 17:21

Co mam zrobić?

Avatar użytkownika
przez ekspert_abcZdrowie 23 mar 2015, 19:11
zyxxyz, jeśli skutki uboczne wystąpią podczas przyjmowania leku, to nie powinieneś brać żadnych innych leków, która miałyby zniwelować czy zredukować odczuwanie tych skutków. Po prostu musisz przetrzymać te dolegliwości. Mam nadzieję, że u Ciebie w ogóle one nie wystąpią, a nawet jeśli - to że nie będą uciążliwe. W przypadku silnych skutków niepożądanych, należy powtórnie skonsultować się z lekarzem, bo być może trzeba będzie zmienić lek albo dostosować dawkę.
Psycholog
Posty
7571
Dołączył(a)
22 sie 2011, 15:11

Co mam zrobić?

przez zyxxyz 23 mar 2015, 19:30
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. :) To jeszcze chciałem dopytać, czy te skutki uboczne już mogą pojawić się pierwszego dnia, czy raczej kilka dni musi minąć?
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
11 wrz 2014, 17:21

Co mam zrobić?

przez safinio 23 mar 2015, 23:04
Hej
Ja biorę paxtin40 i bardzo mi pomaga ale lęków i natręctw całkiem mi nie wyeliminował. Skutki uboczne zaraz na początku to brak apetytu a później no niestety brak orgazmu tz.wykastrowanie. U Ciebie może być inaczej.
Pozdro
Offline
Posty
25
Dołączył(a)
06 lut 2014, 13:25

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do