Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mam zrobić?


zyxxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Kto mnie kojarzy, to będzie pamiętać moje objawy, ale tak naprawdę piszę ten wątek, bo mam inny dylemat. W końcu, nareszcie, poszedłem do psychiatry. Przelamywalem się bardzo długo. Byłem dziś. Wizyta prywatna, pierwsza 150zł, kolejne po 100zł. Przepisano mi Paxtin, pierwsze 4 dni po pół tabletki, później całą 1 raz dziennie. Nie zarabiam jeszcze sam, mam prawie 21 lat i studiuję dziennie. Mam mniej więcej na 4 kolejne wizyty. Mam nadzieję, że znajdę jakąś robotę wkrótce. A mój problem jest taki, że boję się mamie o tym wszystkim powiedzieć. Po prostu, nie umiem sobie tego wyobrazić, mam ogromny lęk przed tym. Wiem, to brzmi dość dziwnie, mam prawie 21 lat, a piszę tak jakbym miał 14. W zasadzie nic nie musiałbym mówić, ale skutki uboczne jak się pojawią, to nie ukryje ich. Poza tym to może się wiązać z nie chodzeniem na uczelnie przez pierwsze dni zażywania. Co mi radzicie? Poza tym cały czas myślę, czy brać. Boję się tych skutków ubocznych, lekarka mi powiedziała, że po nich mogę mieć problemy z trawieniem i te seksualne, no niby nic, ale jednak te dotyczące trawienia mogą być uciążliwe. Sam fakt, że po odstawieniu są różne 'jazdy', trochę mnie blokuje. No i to, że być może będę to brał do końca życia. Proszę, doradzcie mi coś. :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zyxxyz!

 

Świetnie, że w końcu się przełamałeś i poszedłeś do psychiatry, który przepisał Ci leki. Stosuj się do zaleceń lekarza. Nie sądzę, by leczenie farmakologiczne trwało nieustannie do końca Twojego życia. Twoja wątroba prędzej czy później by się zbuntowała. Poza tym jeśli obawiasz się skutków ubocznych farmakoterapii, rozważ uczestnictwo w psychoterapii. Ta nie ma skutków ubocznych, a na pewno Ci pomoże w pracy nad sobą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na psychoterapię chodzę, ale właśnie psychiatra mi powiedziała, że mam za rzadko te wizyty i że polecałaby mi psychoterapię bardziej pod kątem natręctw (bo chodzę na psychoterapię gdzie chodzą głównie dzieci i młodzież). Chyba się zdecyduję na te leki, jakoś wytrzymam, może faktycznie w przyszłości mi będzie po nich lepiej.

 

Ale mam pytanie co do samego leku - bierze ktoś ten Paxtin? Skuteczny jest? Początki faktycznie były straszne? No i czy jeśli np. pojawi się jakiś objaw jako skutek uboczny, to mogę wziąć dodatkowo lek na ten skutek uboczny, czy powinienem to przetrzymac? Pytałem o to lekarke, ale uciekło mi z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne moga, ale nie muszą wystapić. Nie skupiałabym się na tym. Wieksze skutki uboczne sa przy nagłym odstawieniu, zwłaszcza paroksetyny (Paxtin) i wenlafaksyny- nie daj boże odstawiać samemu, prawie zeszłam przy tym.

 

Leki maja bardziej Ci pomóc i nawet gdybyś na początku cokolwiek odczuwał, nie powinno to mieć wpływu na normalne funkcjonowanie. Ja brałam wiele leków i nigdy nie bylo to dokuczliwe, więc uwierz, że u Ciebie też nie będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli te skutki uboczne wystąpią, to można brać coś co ma za zadanie eliminować te objawy? Chcę zacząć brać paxtin od jutra i nie bardzo wiem, co mogę zrobić podczas wystąpienia tych skutków ubocznych. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyxxyz, jeśli skutki uboczne wystąpią podczas przyjmowania leku, to nie powinieneś brać żadnych innych leków, która miałyby zniwelować czy zredukować odczuwanie tych skutków. Po prostu musisz przetrzymać te dolegliwości. Mam nadzieję, że u Ciebie w ogóle one nie wystąpią, a nawet jeśli - to że nie będą uciążliwe. W przypadku silnych skutków niepożądanych, należy powtórnie skonsultować się z lekarzem, bo być może trzeba będzie zmienić lek albo dostosować dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×