czemu czuje stres bez powodu.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez lovely 02 lip 2014, 10:02
Oczywiście że można bez powodu! Nierównowaga chemii, szalejące neuroprzekaźniki i różne niedobory powodują uczucie stresu kiedy nie ma powodu - może po prostu nie doświadczyłaś nigdy takiego uczucia. Często jest tak właśnie że ludzie najpierw czują niepokój/poddenerwowanie spowodowane czysto biologicznie a później w całkowicie ludzkim odruchu próbują nadać mu znaczenie i przyczynę w rzeczywistości (w ocd np. zaczynają sobie analizować albo odczarowywać rytuałami ten niepokój).
Zbyt małą uwagę przykłada się do tego, że bardzo dużo (powiedziałabym nawet że zdecydowana większość) nerwicowych objawów nie ma swojego źródła w duszy tylko w ciele właśnie.
gg 45603073

przez adel 02 lip 2014, 14:45
... u mnie tez zaczelo sie bardzo niewinnie...potem bylo coraz gorzej...natretne mysli, leki az w koncu urojenia :(
...nie wiem czy warto ryzykowac...w najlepszym razie psychiatra potwierdzi ze wszystko jest z Toba ok...:)))
...tylko sie ciezyc :))))
I'm toxic...

przez rikuhod 02 lip 2014, 19:05
buldog23, wiesz jak inni piszą psychiatra może pomóc, czasem nawet samo zażycie leków może pomóc

wiesz poza tym lepiej się nad tym za dużo się nad tym nie zastanawiaj, stres powoduje to że nabieramy wiele dziwnych nawyków, wiele osób tak tylko się nad tym zbytnio nie głów
a im bardziej się czegoś boimy, głowimy się nad tym itp to bardziej to będzie męczyć

zamiast tego lepiej ignoruj to, nawet jak to najdzie to traktuj to jakby tego nie było
(wszystko jest napędzane wiarą i przekonaniem jeśli wierzymy i nastawiamy siebie że mamy problemy z psychiką to tacy się stajemy, jeśli wierzymy że dręczą nas choroby nawet jesli naprawde jestesmy chorzy to jeszcze bardziej będą męczyć ----- właśnie dlatego trzeba ignorować negatywne myśli aby nie nastawiły nas negatywnie;
może to też iść w dobrą stronę jeśli nastawisz się że łatwo ci wszystko wychodzi, że jesteś zdolny to taki się staniesz)

na stres najlepsze jest też zajęcie się i szanowanie swojego hobby, robienie czegoś co sprawia radość

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 02 lip 2014, 19:22
rikuhod, pojebany jesteś
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez PonuraZniwiarka69 02 lip 2014, 19:30
Ahma, :lol:
PonuraZniwiarka69

przez White Rabbit 02 lip 2014, 19:42
adel napisał(a):w najlepszym razie psychiatra potwierdzi ze wszystko jest z Toba ok...:)))
..A skąd psychiatra to będzie wiedzieć?

przez buldog23 02 lip 2014, 20:09
Nie robiłem żadnych badań.

Wcześniej dużo się stresowałem. Może to właśnie z powodu przewlekłego stresu ?

Czy w nerwice może pojawiać się arytmia serca, a jak się uspokoimy jej nie ma ?

przez adel 02 lip 2014, 21:13
White Rabbit...mam nadzieje, ze psychiatra potrafi jeszcze rozpoznac czy jest ok...nie szuka w kazdym choroby...w innym razie zaczynam sie o siebie martwic :)))))))
I'm toxic...

przez White Rabbit 02 lip 2014, 21:43
adel, psychiatra nie ma podstaw do oceny stanu pacjenta innych niż wysłuchanie jego własnej relacji o samopoczuciu. Ktoś, kto chwali sobie swój nastrój, nie pójdzie do lekarza. Zatem zawsze pacjent pierwszej wizyty w gabinecie tego specjalisty będzie postekiwał, mniej lub bardziej. Co ma zrobić wtedy psychiatra? Nie ostuka, nie zajrzy, nie zmierzy. Mało prawdopodobne, że powie do zdołowanego: wie pan, pana stan moim zdaniem nie kwalifikuje się do tabletek. Jasne stało się, że do psychiatry przychodzi się po receptę, ew. skierowanie.

edit.: Nie mam nic do psychiatrów. Ale na forum jest przeszło stustronnicowy wątek z jękami, że tak strasznie żałuje, że zaczołem brać nie bendonc w takim łokropnym stanie przecież.

przez adel 02 lip 2014, 22:06
...pewnie masz racje :))))
Kazdy z nas ma inne doswiadczenia, z czym innym sie meczy, ale najwazniejsze w tymm wszystkim jest to zeby trafic na kompetentnych ludzi. moze nie zawsze pomoga ale chociaz pokieruja :)))) od nas bedzie zalezalo co z tym zrobimy, nie zawsze musi nam to odpowiadac...:)))warto podejsc do sprawy wielowatkowo :)))))
I'm toxic...

przez mjp 02 lip 2014, 23:21
>>>>> White Rabbit

Nie przesadzajmy z rolą psychiatrów. Oni nie są znowu tak bezużyteczni. Zażywanie leków ma pewne uzasadnienie. Pomaga przetrwać trudne momenty. Znam osoby, którym to bardzo pomogło. Zetknąłem się także z sytuacjami, kiedy psychiatra zapisując medykamenty pozostawiał np. do uznania pacjenta i podjęcia decyzji wspólnie z psychoterapeutą czy z takich leków korzystać.

Innymi słowy - jasne, są ograniczenia natury technicznej, które sprawiają, że psychiatrze trudno na podstawie relacji pacjenta ocenić jego rzeczywisty stan. Niemniej, nawet sposób mówienia, formułowanie myśli, obaw, mimika, skojarzenia którymi się posługuje pacjent mogą stanowić jakieś podstawy do podjęcia prób pomocy danemu człowiekowi. Przenosząc problem na kwestię tego konkretnie wątku - jeżeli człowiek czuje stres w jego ocenie "bez powodu" to ma sens skonsultować to w pierwszej kolejności z lekarzem rodzinnym, a potem ewentualnie z psychiatrą.

>>>>> Ahma

Moim zdaniem osoba z avatarkiem w japońskim stylu napisała sensowną rzecz - nie należy zanadto skupiać się na nerwicy i jej objawach.
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

przez buldog23 03 lip 2014, 10:14
Nie robiłem żadnych badań.

Wcześniej dużo się stresowałem. Może to właśnie z powodu przewlekłego stresu ?

Czy w nerwicy może pojawiać się arytmia serca, a jak się uspokoimy jej nie ma ?

przez lovely 03 lip 2014, 11:00
Jak nie robiłeś badań to skąd wiesz że masz arytmię?
gg 45603073

przez buldog23 03 lip 2014, 11:10
ciśniomierz mi coś pokazuje. W instrukcji obsługi piszę że to arytmia. Miałem kilka dni w których czułem się lepiej, nie czułem stresu wtedy nie pokazywał arytmii.

Sortuj wg