Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez Ewgf 15 lut 2015, 11:04
Kurde jak tak to czytam to nigdy nie myślałem że to mogą być te "natręctwa" a po prostu normalne myśli. Też jak byłem mały to miałem tak że np. nienadepnałem na co 2 płytę chodnikową. Albo jak leciało polskie zoo w telewizji to potem ciągle miałem tą piosenke do tego stopnia że jak do mnie matka coś mówiła to nie rozumiałem o co jej chodzi... Myślę że to jest jakas reakcja ucieczki i radzenia se z lękiem, takie odcinanie się.

Don Kamillo mam coś podobnego tzn. myśli które mnie karcą np. debil debil ... albo nieduacznik - nie uda ci się. I to nie pozwala mi się cieszyć i radować zwykłym życiem. Jest trudno :/ Też mam czasami wrażenie że jest we mnie jakaś zła istota która mnie nęka, ale brzmi to dość paranoicznie.

Ale ja np. umiem się przeciwstawić temu, tak jak było z tymi plytami chodnikowymi, to mowiłem sobie NIE i idę normalnie, powoduje to dyskomfort ale idzie i to w różnych sytuacjach. Staram się konfrontować i nie unikać.
Tak samo mam z patrzeniem na ludzi na ulicy, czasami się boję na kogoś spojrzeć i jak nie spojrze to se dowalam że jestem nic nie wartym bojąkałą... :O
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 15 lut 2015, 11:22
u mnie te myśli zawładnęły mną i wszystkim co mnie otacza, a zaczęło się od nałożenia na wrażliwca potęznego cięzaru którego ponieść nie mógł, i chciał fajnie to wszystko przetrawić, ale nie wiedział w co się pakuje, a teraz to juz mi wszystko jedno.. Poznaje wartościowe dziewczyny, ale cóż z tego, skoro lęk nie pozwala mi na nic więcej niż tylko rozmowy.. Co z tego, skoro ta NNM rozsadza mi głowe, wszystko się wali - prócz ten ściany przede mną..
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Natręctwa myśli...

przez Zbychu 1977 15 lut 2015, 12:23
Brak zaufania względem prawdziwosci własnych osądów -ot cała filozofia nerwicy natręctw.
Zbychu 1977

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 15 lut 2015, 12:27
Skoro te osądy są kretyńskie, to chyba nie będę im się oddawał nieprawdaż ?
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Natręctwa myśli...

przez Zbychu 1977 15 lut 2015, 12:30
Osądy mogą być i zwykle są prawdziwe ,cały problem w tym że chory na NN im nie za bardzo ufa co kończy sie kompulsywnymi rytuałami;jesli człowiek sprawdza 10 razy czy zgasił gaz to ufa swoim osądom czy nie?
Zbychu 1977

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 15 lut 2015, 12:33
Ale ja nie mam kompulsji tylko problemy z podświadomością. Więc to całkiem inna sprawa. Nigdy nie musiałem i nie muszę niczego sprawdzać, no może czasem się zdarzyło czy auto zamknięte :)

Natręctwa myśli...

przez Zbychu 1977 15 lut 2015, 12:38
U mnie natręctwa i obsesje swego czasy były skrajnie nasilone ,pomogły mi -zdrowy rozsądek i leki.
Zbychu 1977

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 15 lut 2015, 12:40
Ja też myślę, że leki w końcu pomogą i jakaś terapia, żeby wygnać tego złego i zacząć życ pełnią zycia.

Natręctwa myśli...

przez lena.lena 15 lut 2015, 20:40
Też tak macie w po okresie kiedy czujecie się dobrze znowu myśli was dręczą i każą wierzyć że są prawdziwe?

Natręctwa myśli...

przez Don Kamillo 15 lut 2015, 21:33
Tak wtedy, jak odchodzą, i wracają ze zdwojoną siłą :(

Natręctwa myśli...

przez Alexandra 15 lut 2015, 21:51
Drugi dzień bez natręctw :D Fluoksetyna zaczęłą działać.

Lena, tak to jest normalne.

Ja też mam tak, że jakby ktos mnie w myslach krytykował: jesteś do niczego, to twoja wina itd. To też natręctwa. Od dwóch dni tego nie mam, cieszę się jak dziecko.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Myśli natrętne o charakterze prześladowczym

przez ZOK57 16 lut 2015, 15:43
Temat powinien być przeniesiony w zaburzenia psychotyczne ale wszystkim dziękuję i tak za wsparcie. to były uporczywe zaburzenia urojeniowe z omamami węchowymi i czuciowymi a nie natręctwa tak zwana parafrenia , coś między paranoją a schizofreniąparanoidalną a męczyło mnie to od grudnia 2006 do lutego 2008r.
ZOK57

Natręctwa myśli...

przez lena.lena 21 lut 2015, 08:41
Alexandra, ja też zaczęłam brać fluoksytyne ale lekarz powiedziała mi ze mogę schudnąć i ze nie obędzie się bez terapii bo mam za bardzo nasilona nerwice

Natręctwa myśli...

przez Alexandra 22 lut 2015, 02:08
Lena, lekarz ma rację- mój tez powiedział, że oprócz "chemii" powinnam być na terapii, mimo że chodziłam już 4 lata.

Leki powinny być łączone z terapią, gdyż leki usuwają objawy ale nie rozwiązują problemów, a przyczyną natręctw nie jest sama "chemia" mózgu, ale czynniki środowiskowe.
Jaką bierzesz dawkę fluoksetyny? Ja biorę 10mg- najmniejsza z mozliwych, podobno leczenie zaczyna się od 20mg, ale podziałała na mnie wręcz ekspresowo. Nie mam 95% myśli natrętnych. Ale wciąż jestem na odstawieniu wenlafaksyny, więc może się okazać, że zadziałała tak w połączeniu z wenla i trzeba będzie zwiększyć do 20mg.

Co do fluo- zazwyczaj się chudnie, ja jak ją zaczynałam brać ileś lat temu, bardzo przytyłam, ale to dlatego, że u mnie zwiększyła apetyt tak, że non stop jadłam i nie mogłam się pohamować. Na razie nie widzę tych objawów i się pilnuję z jedzeniem.

Napisz jak Twoje samopoczucie, u mnie po tygodniu była już poprawa, zazwyczaj jest po 2-3 tygodniach. Pozdrawiam :D

-- N lut 22, 2015 10:46 pm --

Ja odstawiam wenlafaksynę i dopadły mnie tym razem: dół, smutek, niepokój i lęk- zespół odstawienny. Nigdy, przenigdy nie wezmę już wenla. Czwarty tydzień odstawiam. Myśli natrętnych za to zero :D mam nadzieję, że wyjdę z tego doła i smutku i że to tylko efekt odstawienny wenlafaksyny.
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Sortuj wg