Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez cicha woda 24 sty 2006, 22:59
Melisko na jakiej podstawie lekarz stwierdził że masz nerwicę natręctw?
Jakie masz objawy?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez KOREK 24 sty 2006, 23:18
melissko natretne mysli miał chyba kazdy z nas.Jestes na "odpowiednim forum".No naprawde nie musisz szukac innego chyba,ze chcesz.

przez drań 24 sty 2006, 23:20
Ja też mam nerwice natręctw i myślę, że jestem na odpowiednim forum :)
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez baraqs 25 sty 2006, 00:44
I ja mam, a raczej miałem nerwicę natręctw.
Mianowicie zawsze przychodziły mi do głowy różne wulgarne myśli na temat Boga.
Teraz już takie nie przychodzą, gdyż najnormalniej w świecie zrobiłem się osobą wierzącą, i to mi pomaga nie tylko w nerwicy natręctw, ale też w nerwicy napadowej, która w moim przypadku bardzo silnie się objawiała, tak że lekarz kilkanaście dni temu nawet napisał iż jest to początek psychozy, no a teraz śmiało walczę modlitwą z tą chorobą, i co najważniejsze dla mnie to pomaga :-)
Pomogła mi siostra zakonna, z którą leżałem na oddziale depresyjnym (lekarze uzależnili ją od benzodiazepin), i która nauczyła mnie walczyć z tą chorobą prostą modlitwą, którą trzeba jak najczęściej odmawiać, nawet podczas gotowania, prania, sprzątania itp
"Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznym/ą"
Dla mnie pomaga

przez innge 25 sty 2006, 10:03
melissaa napisał(a):...np sumowałam liczby z rejestracji samochodowych albo patrzylam na ostatnio i to cos tam dla mnie oznaczało szczescie lub pecha w zaleznoscii czy była to liczba pazysta czy nieparzysta podobnie z kodami kreskowymi ...strasznie mi było wstyd jej o tym powiedziec

ja robilam dokladnie to samo: sumowalam liczby w rejestracjach albo sprowadzalam do dziesiatek i wiele, wiele innych...

wydaje mi sie, ze ciezko, zwlaszcza w wieloletniej chorobie powiedziac: tylko nerwica lekowa, albo tylko natrectw... wydaje mi sie, ze nie musisz sie tym bardzo przejmowac...

po za tym kazdy psychiatra ma jakby swoja ,,ulubiona,, odmiane i w zaleznosci kogo odwiedzisz uslyszysz cos innego, niestety :roll:

najwazniejsze jest to, ze sie chcesz leczysz i prosze cie: nigdy nie rezygnuj... bede trzymac mocno kciuki ;)
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

przez innge 25 sty 2006, 11:03
melissaa, wiesz teraz juz nie... albo tylko czasami, jak niestety mi sie przypomni... mnie to doprowadzalo do obledu :roll: nie moglam przezyc, jak jakis samochod przejechal, a ja nie moglam zobaczyc rejestracji :shock:
u mnie zafunkcjonowal mechanizm wszystko albo nic tzn. albo licze albo w ogole nie patrze na rejestracje... ale musze sie pilnowac, bo jak zaczynam patrzec to zaczynam tez liczyc :roll:

nie bierz ze mnie przykladu: ja nie rozwiazalam tego problemu, niestety... mam go tylko pod slaba kontrola, ktora mi zjada bardzo duzo energii :cry:
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

przez Virginia 12 kwi 2006, 20:12
jaka terapie zalecaja na nerwice natrectw? czy lekarz mowi o jakis specjalnych technikach? oprocz lekow? wiem, ze Zoloft pomaga na to... na krotko jednak...
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez kochajacy 13 kwi 2006, 23:20
Virginia napisał(a):jaka terapie zalecaja na nerwice natrectw?

sadze ze terapia powinna byc taka sama w kazdym przypadku nerwicy , niezaleznie od tego czy jest to nerwica natrectw, lekowa,hipochondryczna czy jeszcze jakas inna odmiana
w nerwicach mozna zaobserwowac przerozne symptomy , moga sie zdarzac i mieszane w ktorych wystepuja objawy roznych typow tych zaburzen jednak przyczyny pozostaja niezmienne
przyczyna jest wewnatrzpsychiczny konflikt emocjonalny pomiedzy dwiema wykluczajacymi sie tendencjami, w takiej sytuacji sa np. kierownicy sredniego szczebla ktorzy to chca pozostac lojalni zarowno dla pracownikow jak i dla swoich przelozonych ,ale podobne sytuacje zdarzaja sie rowniez w innych sferach zycia , moze warto by pomyslec nad tym gdzie leza te konflikty , i jedna z tych wykluczajacych sie wzajemnie tendencji wyeliminowac
:idea:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez didado1 15 kwi 2006, 22:38
xxx
Ostatnio edytowano 25 mar 2008, 19:27 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez kochajacy 15 kwi 2006, 23:09
didado1 napisał(a):Kochający jakie to proste ja już ponad rok chodzę na terapie i nie możemy znależć tych rzeczy wykluczających się, już zaczynam się bać że ich wogule nie znajdziemy, dlatego umówiłam się na wizytę do drugiego psychologa :(

z ta roczna terapia to mnie zagielas

:shock:

jedno wiem te konflikty musza byc , i jesli sie ich szuka to napewno sie je odnajdzie , trzeba tylko wytrwalosci
czego ci zycze z calego serducha
;)
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez didado1 16 kwi 2006, 11:31
xxx
Ostatnio edytowano 25 mar 2008, 19:21 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez kochajacy 17 kwi 2006, 10:16
witanko
didado1 napisał(a):słyszałam takie powiedzenie że nerwica odchodzi tak nagle jak przychodzi

bo jest to prawda , kiedy usunie sie wszystkie konflikty nerwica musi runac jak domek z kart, bo straci swoje podstawy :!:
zycze ci i wszystkim na tym forum dotarcia do tych podstaw w swojej podswiadomosci
uswiadomienie sobie ich i wykluczenie
zawsze nie moze byc zle
:idea:
w koncu musi byc dobrze :!:
pozdrawianko
:mrgreen:

przez didado1 17 kwi 2006, 10:27
xxx
Ostatnio edytowano 25 mar 2008, 18:43 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Witam jestem tu nowy...

przez gex 22 kwi 2006, 15:14
jestem tu nowy i sądzę że także mam nerwicę natręctw. Wszystko zaczęło się od Ogólnika, stress i wkuwanie po nocach mnie wyczerpały i miałem robione badania, ogólnie wszystkie badania były wręcz książkowe, a kardiolog wykrył u mnie nerwicę wegetatywną. Która jak sądzę z czasem ustępowała, aż jak mi się wydaję przerodziła się w nerwicę natręctw. Od ponad miesiąca chodzę do psychologa, ale narazie nic szczególnego mi nie powiedział (raczej tylko słuchał moich problemów-żadnych rad). No i w moim przypadku jest tak że w głowie cały czas męczą mnie natrętne myśli, czasami katastroficzne dzieje się to mimo mojej woli (np. że jadąc autobusem będę świadkiem wypadku), albo przed wyjściem z domu kilka razy muszę sprawdzić czy gaz dobrze wyłączyłem choć jestem pewien że wyłączyłem go na 100% (ale gdybym go źle wyłączył...i zaczyna się myślenie na temat co by było gdyby). Ponadto czasami dręczą mnie myśli odnośnie jakiś tragedii jakie miały miejsce na świecie (myśli typu dlaczego, i cały czas analizowania tragedii)
Przez te wszystkie złe myśli męczące mnie codziennie trudno mi jest normalnie funkcjonować, stram się z nimi walczyć (mówiąc sobie że to są tylko głupie myśli) ale na samą myśl że tak pomyślałem w dany momencie dręczą mnie potem wyrzuty sumienia....ta choroba naprawdę jest straszna....bo paraliżuję człowieka w normalnym życiu. Wierzę w to że istnieje jakiś sposób aby się wyleczyć i nareszcie żyć i cieszyć się życiem, a nie ciągle zamartwiać się o rzeczy i sprawy które są tylko strasznymi natrętnymi myślami.
gex

Sortuj wg