Myśli na temat skrzywdzenia kogoś lub siebie

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Agresywne myśli

przez IwciaZeschizowana 28 gru 2010, 22:51
eee myśli o śmierci już przerabiałam, setki razy....;) dzisiaj sie znowu naoglądałam faktów, o tym że facet udusił dwójkę swoich dzieci, no i zaraz lęki mi się włączyły, że ja też mogę kogoś bliskiego zabić.
Twoja myśl kształtuje Twoją rzeczywistość. Uczę się optymizmu :D
Diagnoza: osobowość zależna, nn, dda.

Obrazek

Re: Agresywne myśli

przez Darek1985 05 sty 2011, 00:02
Już myślałem, że jestem sam z takimi myślami jak myśl robienia komuś w danej chwili. Też często mam tak, że jak z kimś rozmawiam to mam moment w głowie, że sobie myślę co by się stało gdybym coś zrobił. Ale już się do tego przyzwyczaiłem. Wiem po prostu, że to moje halucynacje i się nimi nie przejmuje :)

natrectwa myslowe

przez lolka42 21 sty 2011, 22:33
natręctwa myślowe o skrzywdzeniu bliskich
Ostatnio edytowano 21 sty 2011, 22:48 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesione do istniejacego tematu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: natrectwa myslowe

przez *Monika* 21 sty 2011, 22:36
lolka42, NIe mam takowych, jdnak to tylko myśli. Jeśli dręczą Cię i nie dajesz sobie rady, byłoby fajnie pójść do specjalisty......psychiatra plus terapia.
Lęk przybiera różne formy. MOże występować pod postacią natręctw. To działka dla lekarza, który pomoże Cię pokierować w leczeniu.
Od kiedy "to" masz?
Obrazek
Główny Moderator

Agresywne myśli

przez khaleesi 07 lut 2011, 20:05
lolka42, u mnie przeszły samoistnie . ;)
Teraz to myślę o krzywdzie ale tego biednego husky co go zakatowali .
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Agresywne myśli

przez Ray_Ban 07 lut 2011, 22:33
często mam agresywne myśli jak sie napiję i przypomnę sobie zranienia z dziecięcych lat od osób silniejszych, wtedy dostaje agresji do całego świata i staję sie aspołeczny. Ale moim najlepszym sposobem na to aby sobie z tym syfem poradzić jest kostka rubika, to mnie uspokaja 8)
Przychodzi lekarz do baby, a baba rozkłada nogi, a lekarz ręce mówiąc :Nie jestem Ginekologiem:/

Agresywne myśli

przez khaleesi 07 lut 2011, 22:37
Ray_Ban, super .Mnie kostka rubika wkurzała zawsze maksymalnie .

Jestem za wielki nerwus . Ona mi nie pomogła ale zawsze warto spróbować :mrgreen:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Agresywne myśli

przez Ray_Ban 07 lut 2011, 22:40
psyche., mnie przeciwnie pochłaniała do granic, kiedyś przesiedzialem cały dzień nad Tą kosteczką i w końcu udało się :great:
ponadto uspokaja mnie też gra w Zośkę po prostu masakra. Kiedys też pisałem wiersze z ukrytym przesłaniem, ale ostatnio zabrakło mi weny i czekam na dostawę;)
Przychodzi lekarz do baby, a baba rozkłada nogi, a lekarz ręce mówiąc :Nie jestem Ginekologiem:/

Agresywne myśli

przez khaleesi 07 lut 2011, 22:42
Ray_Ban, ja do znudzenia słucham ulubionej piosenki ale wiesz czasem 100 razy dziennie więc to jest raczej chorobowe ale uspokaja . Błedne koło :D
Mistrz Avatara

Agresywne myśli

przez Ray_Ban 07 lut 2011, 22:44
Ja jak dostane w swoje przeszczepy jakiś fajny album to słucham go całego. Potem jak spodoba mi się jakiś utwór to miele go przez cały dzień aż do znudzenia :twisted:

Myśli na temat skrzywdzenia bliskich lub siebie

przez aga123 28 mar 2011, 11:55
Witam!
Mam 27 lat i z nerwicą natrectw borykam sie z przerwami juz od 17 lat. Ostatni raz miałam takie mysi 5 lat temu. Myslałamże juz nie wróca. Niestety myliłam się. jestem mamą 2 letniego chłopczyka, którego bardzo kocham i dla którego zrobiłabym wszystko. Zawsze kiedy wracała mi się choroba miałam bluźniercze mysli o Bogu i Matce Bozej. Z powodu tych mysli miałam wrażenie ze jestem potepiona, ze nic mi nie pomorze i tak w kółko. Pomogła Pani Psycholog i leki , których nazw juz nie pamietam. Od jakis 3 dni mam nawrót choroby, i mysli które rozrywaja mnie od środka. Moje natrętne mysl dotycza tego ze ciagle kołacze mi sie w głowie ze zrobie krzywdę swojemu dziecku, że mam ochote je zabić a w mojej głowie wyobraźnia podsuwa mi straszne obrazy, które sprawiaja mi ból. Kocham mojego synka najbardziej na swiecie i nie daje juz rady.Błagam o pomoc. Nienawidze sie za te mysli, obwiniam sie ze jestem okropna matka i cierpie do granic wytrzymałości :cry: Chciałam isć do psychiatry, wiem ze sama nie dam rady. Proszę was, czy ktos tak miał?boje się ze zwariowałam

Kto ma tak jak ja myśli chęci skrzywdzenia bliskich

przez HAniaa 29 mar 2011, 00:23
Aga, ja tak miałam-i myśli mordercze i bluźniercze. Parę lat temu nie mogłam normalnie funkcjonować, całe dnie i nocy trzęsłam się (dosłownie) ze strachu, że zamorduję mamę,brata czy chłopka. Udało mi sie tego pozbyć dzięki terapii. Okazało się, że to chodzi o złość. Człowiek jest cholernie wściekły, ale się cenzuruje i nie dopuszcza złości do świadomości. A ona musi mieć ujście, bo przecież nic w naturze nie ginie:) I przejawia się w takich natręctwach.
Pamiętam, jak kiedyś dawno temu czytałam o tym tutaj na forum i zobaczyłam, jak dużo osób coś takiego ma. Wtedy spytałam terapeutkę tak ironicznie (bo jeszcze nie dowierzałam, że rozwiązanie jest takie proste:)), czy niby wszyscy ludzie, co mają takie myśli są po prostu wściekli. A ona na to, że właśnie tak.
Oczywiście, nie musisz się martwić, że skrzywdzisz dziecko. Jedno ze zdań, które usłyszałam a terapii i które zapadło mi w pamięć, to to, że ludzie z nerwicą natręctw nie są w stanie nikomu nic zrobić-nie tylko nie chcą, ale nie są po prostu zdolni do takich rzeczy.Wiem, że łatwo się mówi, ale uwierz mi, dokładnie wiem, jak to jest. Jak tylko widziałam nóż w kuchni, to mało zawału nie dostawałam ze strachu, że zaraz kogoś zadźgam. Zresztą każdy przedmiot pod ręką wydawał się dobry.
Nie zwariowałaś. Mój mąż w takich gorszych chwilach (które akurat znowu nastały...)zawsze mi mówi,że to tylko moja główka i przecież o tym dobrze wiem. I jak sobie pomyślę, że wszystkie objawy fizyczne i myśli to TYLKO wynik nerwicy, to robi mi się lepiej:)
Idź do psychiatry-leki na pewna pomogą:))To na dobry początek:)) Polecam Ci też terapię-moim zdaniem to jedyna możliwość, żeby pozbyć się problemu na dobre.
Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia:)NA pewno się uda:)))

przez aga123 29 mar 2011, 07:24
HAniaa dziekuje ci z całego serca za te słowa otuchy. Przez te mysli nie moge normalnie funkcjonować, miesza mi się rzeczywistość z moimi chorymi myslami. Przez cały czas chodze i płacze. Mam takiego kochanego synka i rozrywa mnie od srodka kiedy takie mysli przechodzą mi przez głowe. W myslach pojawiają sie straszne obrazy a najgorsze jest to ze wmawiam sobie ze to co mysle jest prawda, że nie jestem chora tylo sie ta chorobą usprawiedliwiam. Dziasiaj rano pomyslałam ze bedzie ze mna coraz gorzej i ze w końcu bedę musiała leczyc sie w jakims zakładzie zamknietym.dzieki że są tacy ludzie jak Ty i ze nie jestem z tym sama.

przez killer1983 23 kwi 2011, 12:16
witaj Aga123.

Jak zaglądasz jeszcze na to forum to napisz jak się czujesz? Jak twoje natręctwa? Jak sobie z nimi radzisz?
Ja mam identyczny problem - myśli o zrobieniu krzywdy swojej 1,5 rocznej córci. Dla mnie to koszmar!!!

POZDRAWIAM

Sortuj wg