Ciągłe zmęczenie a napięcie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lunatic 14 lis 2014, 20:13
mi ostatnio psychiatra-psychoterapeuta powiedzial ze u mnie to zmeczenie jest przez to ze energia skupia się na lęku i przez to jej nie mam, jak łykne benzo, lęk odpuszcza i energia wraca, teoretycznie więc najlepiej na to powinny działać leki przeciwlękowe ale jak chcialem zaczac brac paroksetyne to przez 20 dni meczylem sie z jeszcze gorszym stanem bo mi tylko te lęki nasiliła i to mocno, chwilowo pomogl mi lek podnoszący dopamine, ale szybko skonczył swoje dzialanie

przez ladywind 14 lis 2014, 21:06
coccinella, Witaj, mam podobny problem do Ciebie, codziennie czuję brak energii, kiedy się obudzę, to już na starcie mamtrafię wyluzować i poprostu się niczym nie przejmować. Codziennie odczuwam napięcie w postaci "ucisku" na glowie, które się nasila jak się w danym monecie za bardzo przejmuję. Mnie do tej pory żadne leki nie chcą pomóc i wplynąć na poprawę nastroju. Była już sertralina, paroksetyna i obecnie wenlafaksyna. Niestety żadne do tej pory nie chcą mi na to pomóc.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez coccinella 15 lis 2014, 13:50
Ja już fizycznie nie mam siły funkcjonować :( to trwa już zbyt długo. Najgorsze, ze psychiatrzy rozkładają ręce i sami nie wiedza co przepisać. Zrobiłam sobie ostatnio szczegółowe badania. Wyszły super. Nawet sama jestem w szoku, ze po tym jak ostatnio sie czuje mam takie dobre wyniki.

-- 15 lis 2014, 21:06 --

Dziwne to wszystko
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marti27 15 lis 2014, 21:07
Może jakieś witaminy by pomogły

przez madseason 15 lis 2014, 21:19
ja też mam taki problem i jestem wściekła na siebie o to co robię.
jest tak, że ustalam sobie plan dnia. zaczęłam nawet w niego włączać śniadania, żeby nie było że z tego powodu nie mam energii. wstaję. jem. i kiedy mam się zebrać do obowiązków - usypiam. a potem jestem tak zmęczona, że już zwykle prawie nic nie mogę zrobić. chodzę jak w półśnie cały czas. nawarstwiają się rzeczy do zrobienia, boję się że nie zdążę i...śpię jeszcze więcej. wcześniej miałam tak, że po etapach senności przychodziła chęć do pracy ponad siły i potrafiłam nadrabiać zaległości w kilka dni. po etapach braku pracy umiałam również zdobyć jakieś zlecenia, które zajmowały mi czas. obecnie nie ma już nic, poza zmęczeniem, poczuciem bezsensu i sennością. biorę wenlafaksynę - pomogła zmniejszyć myśli samobójcze ale nie zlikwidowała tej cholernej senności.
nie wiem co z tym zrobić:(
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez coccinella 16 lis 2014, 16:38
Martwi mnie to, ze nie ma sposobu, żeby sobie poradzić z tym zmęczeniem.

-- 07 gru 2014, 21:28 --

odpoczywalam 4 dni, a czuje sie taka zmęczona :(
Nie chce mi się.

przez marti27 28 gru 2014, 17:02
moze rzeczywiscie sprobuj reboksetyne?

przez coccinella 28 gru 2014, 17:07
od tygodnia jestem na sertralinie, obecnie doszłam do 50mg, mam dojść do 100 do kolejnej wizyty u psychiatry. Jest ogólnie masakra, zamulenie, senność (spię ostatnio po 13-16 godzin plus jeszcze w dzien kilka godzin). Jutro muszę już iść do pracy :(
Myślicie, że to minie? Większa dawka pomoże? A może dodać właśnie reboksetyne do tego?

Dostałam też pierwsze w życiu benzo Lorazepam, ale po jednej tabletce po godzinie zasnęłam i takie było działanie...

Czy oprócz Wellbutrinu i Reboksetyny jest jesszcze cos aktywizującego? Do Well nie chcę wracać...
help :bezradny:
Nie chce mi się.

przez marti27 28 gru 2014, 21:42
ja kiedys bralam sertre dawno temu i dzialala calkiem calkiem, szczegolnie na leki, nie pamietam jak ze zmeczeniem, sennoscia

przez lunatic 28 gru 2014, 21:49
coccinella,
a może Ty tak samo jak ja nie tolerujesz za dużych dawek SSRI i działają na Ciebie otumaniająco?

-- 28 gru 2014, 20:51 --

mi w tej chwili pomaga na to amisulpryd ale to jest tylko działanie chwilowe, z innych leków lekarz proponował mi na to selegiline albo amantadyne, ale to jest leczenie dość niestandardowe

przez coccinella 28 gru 2014, 22:01
lunatic napisał(a):coccinella,
a może Ty tak samo jak ja nie tolerujesz za dużych dawek SSRI i działają na Ciebie otumaniająco?

-- 28 gru 2014, 20:51 --

mi w tej chwili pomaga na to amisulpryd ale to jest tylko działanie chwilowe, z innych leków lekarz proponował mi na to selegiline albo amantadyne, ale to jest leczenie dość niestandardowe

niezależnie czy biore małą dawkę SSRI czy dużą to czuję się w sumie tak samo, nie odczuwam różnicy.
A dlaczego leczenie tymi lekami jest niestandardowe?
Nie chce mi się.

przez lunatic 28 gru 2014, 22:09
bo pierwszy jest na schizofrenie a drugi i trzeci na chorobe Parkinsona, ale wykorzystuje się czasem w depresji ich działanie podnoszące dopaminę jako efekt aktywizujący, jak standardowe antydepresanty źle działają

przez coccinella 28 gru 2014, 22:18
lunatic napisał(a):bo pierwszy jest na schizofrenie a drugi i trzeci na chorobe Parkinsona, ale wykorzystuje się czasem w depresji ich działanie podnoszące dopaminę jako efekt aktywizujący, jak standardowe antydepresanty źle działają

rozumiem... ale moze najpierw sprobowałabym tej reboksetyny z sertraliną? Dobre jest takie polaczenie? Warto sprobowac?
Nie chce mi się.

przez lunatic 28 gru 2014, 22:32
teoretycznie dobre, ale ją sie dodaje jak po kilku tygodniach na SSRI nie ma zadowalającej poprawy, od razu to raczej nie

Sortuj wg