Leki na uspokojenie bez/i na receptę.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jakie leki uspokajające przyjmowaliście ?

przez shadow_no 11 sty 2010, 21:09
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: Leki bez recepty

przez magdalenabmw 11 sty 2010, 21:42
Mi Nervomix naprawdę pomaga ! 4tabletki działają prawie tak jak 0,5mg Xanaxu. Serio.
magdalenabmw

lek uspokajający, który nie usypia

przez monia41 17 sie 2010, 11:16
Hej, czy ktoś z Was brał lub bierze jakiś lek uspokajający, który nie powoduje zmniejszenia koncentracji? Chodzi o to, żeby można było pracować (umysłowo). Od razu dodam, że leki ziołowe odpadają (to nie działa, przynajmniej na mnie). Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich znerwicowanych :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: lek uspokajający, który nie usypia

przez mikamika 17 sie 2010, 11:29
monia41 napisał(a):Hej, czy ktoś z Was brał lub bierze jakiś lek uspokajający, który nie powoduje zmniejszenia koncentracji? Chodzi o to, żeby można było pracować (umysłowo). Od razu dodam, że leki ziołowe odpadają (to nie działa, przynajmniej na mnie). Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich znerwicowanych :smile:

tak, xanax nie obniza koncentracji (przynamniej u mnie) i zajebiscie uspokaja, ale tez zajebiscie uzaleznia :roll:
mikamika

przez linka 17 sie 2010, 11:37
Nie ma takiej fizycznej opcji - wszystkie leki uspokajające obniżają koncentrację - w ten sposób wywołują u nas sztuczny w danym momencie stan opanowania i spokoju. Jaki lek nie wywołają u ciebie senności to już inna sprawa, na jednych xanax ( na mnie i na mikamikę np.) wpływa delikatnie uspokajająco ale nie nasennie, nigdy po nim nie szłam spać, w odpowiedniej dawce pomagał mi się wręcz skupić na pracy i uspokajał....ale znam kilka osób które brały xanax i przesypiały po nim cały dzionek.....a jeszcze na innych nie działał w ogóle. Musisz sama popróbować w konsultacji z lekarze, zaczynać od małych dawek - może one wystarczą. No i zastanowić się na lekiem antydepresyjnym znoszącym lęki i napięcia ale po dłuższym czasie brania, nie uzależniającym tak bardzo jak leki doraźnie zamulające.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez El Chupacabra 17 sie 2010, 21:22
Ja biore Anafranil i w miare normalnie moge pracowac.

Nie bylbym w stanie pracowac na benzo.

wola człowieka jest jego niebem

Lek na uspokojenie

przez Czytelnik 30 sty 2011, 18:12
Kochani, od roku jadę na Effectinie 150 mg oraz Zolofcie 100 mg doraźnie bezno (tranxe, lexotan), niby jest ok ale jak mnie najdzie stres to to się źle czuję. Jakie macie propozycję co do zmiany leku psychiatra myśli o seroquelu co Wy na to ?
A może macie jeszcze jakieś inne koncepcje.
Pozdrawiam,
Czytelnik
Ostatnio edytowano 30 sty 2011, 18:19 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono literówkę w tytule.

Lek na supokojenie

przez paradoksy 30 sty 2011, 18:19
wszelakie zmiany leków kosultuj z lekarzem, tyle o tym myślę.
paradoksy

Lek na uspokojenie

przez Zenonek 30 sty 2011, 18:24
Bierzesz naraz Wenle i Zoloft ? To masz calkiem mocna kuracje, hmmm moze za mocna ?

Tranxene to bardzo slaby lek, Lexotam dosyc mocny, ale to zalezy od dawek.

Z doswiadcznie moge powiedziec, ze neuroleptyki maja nie wiele osob bardzo dobre dzialanie uspokajajace, wiec wydaje mi sie , ze propozycja lekarza jest dobra.

Lek na uspokojenie

przez Guzik 30 sty 2011, 18:25
Chyba każdy człowiek jak się stresuje to źle się czuje?

-- 30 sty 2011, 18:28 --

Ja po neuroleptykach byłam "wyciszona" ale czułam taki zjazd że byłam niezdolna do jakiegokolwiek działania, nie wiedziałam co się dzieje na zajęciach... ale to pewnie zależy od leku i dawkowania.

Lek na uspokojenie

przez Michuj 30 sty 2011, 18:37
Zenonek - bzdura kompletna. Lexotam jest kalibru Tranxene. Są to dosyć lightowe benzo i jeśli pomagają to są dobrym wyborem.
Michuj

Lek na uspokojenie

przez uzytkownik 30 sty 2011, 18:41
No to u mnie tranxene (10mg) ostatnio zadziałał z odbicia... taka jazda była. Jakoś specjalnie źle się nie czułem, żeby go brać, ale chciałem się dobrze i solidnie wyspać odłączając trochę mózg. I to była jedna z najgorszych nocy (lęki, pieczenie rąk, itd.).

Pytanie - dlaczego tak zadziałał skoro wcześniej zawsze był "tabletką szczęścia"?
Czyżby tranx działał tylko w sytuacjach kryzysowych - jak jest dobrze, to działa z odbicia?

Teraz na dobry sen biorę doraźnie tylko 10mg mianseryny.
Generalnie od ponad 2 miesięcy nie biorę żadnych prochów - tylko mianserynę jak potrzebuję pilnie iść spać, bo od rana "zajob".
Ostatnio edytowano 30 sty 2011, 18:45 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

Lek na uspokojenie

przez Zenonek 30 sty 2011, 18:42
Michuj , bzdura, tak ? to sprawdz sile benzo. Lexotan jest "dosyc mocny" co nie znaczy, ze tak jak Clona czy cos.

Jest mocniejszy od Tranxene , znacznie.

Lek na uspokojenie

przez Michuj 30 sty 2011, 18:44
O jezu. Brałeś? Skąd znowu swoją diagnoze genialną wytrzasnąłeś? Nie jest znacznie mocniejszy. Minimalnie. Zalicza się do tych najlżejszych benzo.
Michuj

Sortuj wg