REBOKSETYNA (Edronax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
12
67%

Nie
3
17%

Zaszkodziła
3
17%

Liczba głosów : 18

EDRONAX (Reboksetyna)

przez zaqzax 04 kwi 2011, 00:39
Edronax własnie jest tani bo kosztuje 32zł.

no mi jak na razie nic nie pomaga, do Edronaxu chce wrocic, moze minie to wyczerpanie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

EDRONAX (Reboksetyna)

przez cytrynka84 04 kwi 2011, 16:51
No ,ale dla mnie jednak drogi,bo jak bralam 2 tabsy dziennie to za 3 op wychodzi 96 zl
Jak bralam to cena wahala sie od 36-40zl czyli niezla sumka+ inny lek

Moze za duza dawke Zoloftu bierzesz,stad to wyczerpanie?

Wszystkie leki zoloft i xanax bierzesz oryginalne czy zamienniki?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

EDRONAX (Reboksetyna)

przez zaqzax 29 kwi 2011, 00:38
oto przeklejony z innego forum opis wrażeń jednego pacjenta:

Pierwszy tydzien:
Plusy:
- Natychmiastowe dzialanie! Juz po zazyciu pierwszej polowki tabletki pojawia sie (2h) uczucie spokoju wewnetrznego, przy zachowaniu pelnej jasnosci umyslu. Moge stan relaksu porownac do wypicia jednego piwa.
- Wytlumienie (ludzie z czysta depresja bywaja pobudzeni, stad zalecane jest brac druga dawke najpozniej w poludnie).
- Wzrasta cierpliwosc w sytuacjach stresowych, w takich jak: stanie w kolejkach, zwiekszona tolerancja tlum ludzi, zamieszanie.
- Wzrasta zdolnosc komunikatywnosci miedzyludzkiej (szalenie istotne przy zespole Aspergera) tak, ze latwiej spontanicznie dzialac miedzy ludzmi.
- Wzrasta zdolnosc do koncentracji (mozna czytac spokojnie gazete w zatloczonym tramwaju bez niepotrzebnego odwrocenia uwagi).
- Wzrasta wrazliwosc na muzyke tak, ze odczuwa sie fale przenikliwego zima. Czasem mozna eksplodowac placzem lub lzotokiem przy silnym wzruszeniu. Mnie sie to akurat bardzo podobalo!
- Zahamowanie negatywnych mysli samobojczych.
- Brak oddzialywania leku przy piciu alkoholu (inna sciezka metaboliczna).
- Trudno lek przedawkowac (rekordzista wzial ponoc ponad 200 mg na raz i przezyl).
- Brak negatywnych oddzialywan na jakosc prowadzenia pojazdow mechanicznych.
- Obserwuje sie lepszy refleks (wiem, bo prowadze samochod).
- idealny lek, gdy ktos jest nieszczesliwie zakochany.

Minusy
- drastyczny spadek libido (popedu seksualnego) oraz brak porannej erekcji (zaklocenie mija po dwoch tygodniach). Uwaga, mozliwe silne bole przy ejakulacji!
- poranne zaparcia (zaklocenie mija po kilku dniach).
- zaklocenia ostrosci widzenia swiatla o zmroku na skutek wzrostu cisnienia galce ocznej (zaklocenie mija po 2 tygodniach. Jesli ktos nosi okulary do jazdy samochodem, tego prawie nie odczuwa sie).
- zwiekszone zapotrzebowanie na uzywki takie jak kawa czy nikotyna (sprzezenie z dopamina?).

Tydzien pozniej etap haju mija i zaczyna sie stabilizacja.

Plusy:
- poprzednio wymienione plusy traca troche na intensywnosci, przy czym zaczyna dominowac efekt aktywujacy do dzialania.
-czlowiek czuje sie lepiej dzialajac miedzy ludzmi, niz gdyby mialby dzialac samemu. Dotyczy to rowiez takich odludkow jak ja.
- stopniowo ustepuja negatywne skutki uboczne brania leku, jednakze istnieje wciaz duze zapotrzebowanie na uzywki wyzwalajace dopamine w mozgu.

Minusy
- zwiekszona toleranja na lek
- nieco zwiekszona wybuchowosc (noradrenalina to hormon walki), choc jest to inna wybuchowosc niz w przypadku samego ADHD.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

EDRONAX (Reboksetyna)

przez hashim 16 cze 2011, 20:04
kto ostatnio to brał/bierze?
priv

EDRONAX (Reboksetyna)

przez Dave38 07 lip 2011, 09:36
Od dziś startuję z endronaxem dam znać ........
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

EDRONAX (Reboksetyna)

przez nickyfour13 07 lip 2011, 12:44
Ile zapłaciłeś za edronax?

EDRONAX (Reboksetyna)

przez Dave38 07 lip 2011, 13:18
Dostałem od Dr. masz jakieś doświadczenia z nim .....?

-- 08 lip 2011, 19:42 --

Drugi dzień , druga tabletka więc wiadomo o co chodzi ale jest gorzej niż źle , na mnie ten specifik na pewno nie dziala od razu więc znowu czekanie i wiara , że zaskoczy , znowu pytanie kiedy za tydzień dwa , może nasilily sie objawy tego nikt nie wie nawet najlepszy doktor pozostaje mi czekać w każdym razie nie ma rewolucji tak jak o tym gdzieś czytałem

-- 11 lip 2011, 14:54 --

Uwaga małe ostrzeżenie , 3 ostatnie dni to taka katorga , że juz chciałem jechać do szpitala , tak totalnie mocne wewętrze napięcie pomieszne z lękiem i brakiem sił fizycznych , miałem wrażenie , ze umieram , że zaraz sobie coś zrobę by uciec od tego bólu . Przy żadnym SSRI tak nie miałem jak przy tym edronaxie . dziś trochę wytłumił tą rozpierduchę w głowie xanax , muslałem ,że jako stymulant noradrenaliny będzie gładko z wprowadzeniem ale się myliłem , do czwartku muszę wytrzymać , zobaczymy co dalej może roboksetyna nie dla mnie , kolejny zawód i nadzieja prysnęła jak bańka

-- 12 lip 2011, 15:11 --

Nadal bez wyraźnej poprawy choć zwlokłem sie do pracy . Dopiero teraz doczytałem we wczesniejszych postach o płaczu - potwierdzam ze 3 razy zbeczałem się jak dzieciak bez wyraźniej przyczyny ( dobrze , że nikt nie widział ) . Maly plusik budzę sie o 6 rano wyspany i wypoczęty ale z drugiej strony bez żadnych rewelacji energetycznych w sensie przełożenia tego stanu na jakąś aktywność , czynność . Chyba jestem zbyt niecierpliwy to 5 dzień dopiero musze mu dać szanse . Może to fakt to o czym piszecie , że dobry by był mix z jakimś SSRI .

-- 14 lip 2011, 13:46 --

7 dzień - bez poprawy a jest nawet gorzej , rozmawiałem z Dr. muszę jeszcze tydzień wytrzymać , zresztą spodziewałem sie tego , najlepiej bym zasnął i obudził sie za tydzień , kolejny strzał w lek chybiony, nie wierzę , że cokolwiek będzie lepiej przez te kilka dni ale cóż , właściwie jakie mam wyjście .....

-- 20 lip 2011, 14:07 --

12 - dzień i powiem tyle - reboksetyna nie dla mnie , koszmar , z dnia nadzień albo źle albo bardzo źle - odstawiam i kończe ten wątek , od czerwca 201 to już 9 lek nietrafiony a więc wyobraźcie sobie co czuję ile jeszcze mozna wierzyć mieć nadzieję , rzygać się chce i tyle .....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

EDRONAX (Reboksetyna)

przez zaqzax 20 wrz 2011, 12:52
podam wam co zauwazylem po tym leku...

- krócej się śpi, mniejsza potrzeba snu (u mnie zamiast 12h potrzebuje jedynie 7h snu)
- mniejszy apetyt, lekkie obrzydzenie jedzeniem
- przyśpieszenie metabolizmu (szybkie spalanie i wydalanie)
- ogólna energia której brak po wiekszosci SSRI (chociaz lek sam w sobie nie daje typowej motywacji do działania)
- szybko działa, odczuwalne są dawki rzędu już 2mg

- działanie antydepresyjne (nastrój) i przeciwlękowe niestety SŁABE
- lekki wzrost napięcia emocjonalnego - rozdrażnienie i złość
- działanie na motywację - też SŁABE

jest to idealny lek dla kogoś u kogo depresja i inne zaburzenia zabrały totalnie siły
do działania, tak że leży się po wiele godzin dziennie totalnie bez sił - tutaj działanie
jest dosyć szybkie i następuje "przebudzenie", dodatkowo lek zmniejsza apetyt i
finalnie ma działanie odchudzające, człowiek potrzebuje mniej snu - to jest unormowane,
dla tych z hipersomnią świetna sprawa. nazwałbym ten lek uniwersalnym pobudzaczem
dla tych co na jesień i zimę zapadają w sen zarówno fizycznie jak i psychicznie.
generalnie, bardzo dobry lek ale nie dla każdego, lek bez porównania duuużo lepszy
jak wenlafaksyna która na noradrenaline działa słabo, Reboksetyna (Edronax) zaś
działa wyjątkowo silnie na ten neuroprzekaźnik.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

EDRONAX (Reboksetyna)

przez into the void 21 wrz 2011, 20:03
zaqzax, pocieszające Twoje obserwacje.. biorę wenlę ale brakuje mi pobudzenia.. słyszałes o połączeniu wenlafaksyny z reboksetyną?

EDRONAX (Reboksetyna)

przez Michuj 21 wrz 2011, 20:16
można łączyć, tylko będzię dosyć sporo noradrenaliny przez co może być nadmierne pobudzenie lub rozdrażnienie. A może też działać dobrze. Ogólnie bycie lekarzem psychiatra polega na wróżeniu z fusów :mrgreen:
Michuj

EDRONAX (Reboksetyna)

przez malwina77 21 wrz 2011, 22:54
Ja tam wiem tylko tyle, ze nadmiar noradrenaliny negatywnie wplywa na serce i jego prace. Poza tym pobudzenie nie jest jednoznaczne z motywacja, mnie sie kojarzy raczej z nerwowoscia. Jak dla mnie to wenlafaksyna wystarczajaco dziala na noradrenaline, wiecej mi nie potrzeba. Efectin to obecnie najskuteczniejszy antydepresant, a Edronax to raczej podpada pod stymulant lub lek do mixow, bo sam nastroju to on nie poprawi.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

EDRONAX (Reboksetyna)

przez brak uczuć 22 wrz 2011, 10:25
Ja zrobiłam się makabrycznie wyczerpana...sen mnie w ogóle nie regeneruje....to samo miałam na wenlafaksynie - nie mam siły, by zyć, dosłownie słaniam się na ulicy, najchętniej położyłabym się na przystanku...biorę sertralinę (200mg) i edronax (4mg) i sądzę, że to jest po edronaxie, sądzę, że leki działające na noradrenalinę tak mnie wyczerpują...czy ktoś ma podobne doświadczenia?
brak uczuć

EDRONAX (Reboksetyna)

przez malwina77 22 wrz 2011, 11:11
Mialam tak na poczatku brania Anafranilu, ktory tez jakos tam na noradrenaline dziala. Dlugo juz przyjmujesz ten Edronax? Moze to skutki uboczne, ktore mina z czasem.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

EDRONAX (Reboksetyna)

przez Michuj 22 wrz 2011, 13:28
brak uczuć, a brałaś Anafranil czy Sulpiryd albo Solian?
Michuj

Sortuj wg