KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

Re: Anafranil

przez ALEKS*OLO 02 maja 2010, 14:34
rober6666, a godasz synek ? :mrgreen:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez rober6666 02 maja 2010, 14:44
ja, dziołcha , jak scesz to możemy sie pogodać.....najsampierw musza Ci pedzieć ze całkiem gryfno dziołcha z Ciebie i keby nie moja stara to chciołbych cobyś boła mojom lipstom
:D :D
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez ALEKS*OLO 02 maja 2010, 14:48
:lol: :lol: miło miło, z Ciebie tyż gryfniok, ale jo juz mom swego chachora :D

P.S ze mnie troche kiepska ślazaczka bo urodziłam sie w Katowicach ale wychowałam w Zagłebiu :pirate: Sosnowiec/Czeladź :D
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 02 maja 2010, 14:58
spoko ziomalko
czyli mieszkamy w sumie niedaleko??
...ale mam kiepski dzień-derealizacja straszna mnie dopadła. mam ochotę dokonac śmiertelnej przemocy na sobie
szlag by to trafil. w takim stanie w jakim teraz jestem pewnie bym nawet tego nie zauważył,heheheh
szkoda że anafranil mnie jeszcze bardziej dobijal w tej materii-wiązałem z nim duuuże nadzieje
Shadow
jak tam??
jak działa kolejna piguła anafralku??
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 02 maja 2010, 15:22
Shadowmere
Ta sztuczność i otumanienie to objaw uboczny i minie na pewno . Zaczęłaś od dużej dawki więc i tak jest bardzo dobrze, uwierz mi. Mam nadzieję,że to pyłki były i ,że będzie ok:) Trzymaj się i pisz jak się czujesz.

Robert A Ciebie bym namawiała jeszcze raz spróbować anafranilu, ale 10 mg . Ja bardzo źle tolerowałam wszystkie SRI i SNRI.,
Moderator

przez tomek33 02 maja 2010, 18:00
Robert,
jesli masz stwierdzony CHAD, to nie probowałbym eksperymentować z lekami typu Anafranil, Amitriptylina (stare TLPD), ponieważ po ich zastosowaniu możesz dosyć szybko wahnąć się w druga strone, co też nie będzie dla Ciebie dobre. W CHAD generalnie nie stosuje sie TLPD, ponieważ dość szybko powodują zmianę faz. Generalnie, to co opisujesz, czyli ścieranie się dobrych i złych emocji, ogromne wewnętrzne napięcie, poczucie, że już nie wytrzymam może sugerować, że masz tzw. stan mieszany, który jest rzeczywiście "nie do wytrzymania" dla chorego. Generalnie powinieneś na poczatku wdrożyc stabilizator nastroju np. karbamazepina lub Depakine, które mają za zadanie "NORMALIZOWAĆ" Twój nastrój i trzymać go w ryzach oraz zredukowac stany mieszane. Depakine oraz karbamazepina maję także małe działanie przeciwdepresyjne. Dopiero po wprowadzeniu jednego z tych leków w dawkach terapeutycznych mozna korygowac ich działanie np. lekiem przeciwdepresyjnym w małych dawkach. Oczywiście jest jeszcze lit oraz lamotrygina, ale podstawa, to dwa leki, które wymieniłem powyżej. Jesli chodzi o lek przeciwdepresyjny, to ze wzgledu na lęki, o których piszesz może to byc Lerivon, Trittico, Remeron (lub ich tańsze odpowiedniki), czyli leki o działaniu przeciwlekowym. Po Anafranilu możesz czuć nerwowość, problemy ze snem itp. czyli nasilenie Twoich objawów, które juz teraz utrudniaja Ci życie...

przez *Wiola* 02 maja 2010, 19:17
tomek33

Moje doświadczenie z lekami wykazuje coś innego,. akurat anafranil działa u mnie przeciwlękowo i nasennie. Myślę ,że to jednak sprawa bardzo indywidualna.
Moderator

przez rober6666 02 maja 2010, 20:18
Tomek
Tez mam takie wrażenie , że to stan mieszany.....
z jednej strony maxymalne napięcie nie do zniesienia (nie wiem czy jechałes kiedyś na rolerkasterze-to pojawiające sie w trakcie jazdy mega napięcie,czyste szaleństwo, ucisk w żołądku i lekka derealizacja-w trakcie jazdy trwającej kilkadziesiąt sekund sa niesamowicie przyjemne-ale gorzej jeśli jest tak jak u mnie-dokładnie taki stan mam od 3 lat i już brak mi sil na oswajanie tego stanu ),
bezsennośc,
....a jednocześnie ciężka depresja, brak sił do działania, beznadzieja i permanentny lęk....
Dobrze to wychwyciles
mam kombo tych objawów-2 w 1 - i to, i to na raz. Straszny stan. Do tego potężna derealizacja-pewnie wynikająca z totalnego wycieńczenia mózgu i mojej psychiki tym stanem
To pobudzenie porównalem lekarzowi do przedawkowania amfetaminy (roztrzęsienie, bezsennośc gonitwa myśli, szczękościsk, niemoznośc jedzenia, węzeł na żołądku)...i co??? Sku...rwiel powiedzial mojej Mamie , że musi mnie zostawic na oddziale bo na 100% jestem czynnym narkomanem i mój stan to wynik zażywania narkotykow..... Co za szmata nie lekarz. Chcialem sie wrócic i go dojechać
W wieku 20 lat mialem okazję wypróbować amfę więc mam teraz jakąs odnośnię i porownanie-chciałem szmacie dokładnie opisać mój stan i takie porównanie wydawało mi sie odpowiednie (w końcu amfa też powoduje rozchwianie równowagi neuroprzekaźników w mozgu-podobne pewnie do takiego jakie mam obecnie )
...Stan mieszany.....
czyli ciężka depresja i mania na raz
..ale kapa..
Dzięki za skierowanie mnie na taki tor myślenia i poeady odnośnie lekow
Doceniam i dziękuję
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Shadowmere 02 maja 2010, 20:23
jestem ospala i brzuch mnie boli-to jedyne skutki uboczne.jesli okaże sie ,że lek jest za silny lub nie dziala,to go zmienie.jak na razie czuje sie okay.dobiega konca trzeci dzien brania:).Pozdrawiaam.
Shadowmere

przez *Wiola* 02 maja 2010, 20:27
Shadowmere,

Będzie ok:) pozdrawiam
Moderator

przez ALEKS*OLO 02 maja 2010, 22:43
Shadowmere, trzymam kciuki aby podziałał pozytywnie na Ciebie ten Anafranil ;)

ExModerator

przez depresyjny098 03 maja 2010, 08:58
Ktoś tam napisał że można się wahnąc w drugą stronę po anafralku . Nie pamiętam kto. Bo czytam pobieżnie i szybko..:)
Właśnie ja tak miałem...
Pomimo że nie stwierdzono u mnie CHADA, wahnąłem się i spadłem na dupę..
Teraz na Efeectinie jest względny spokój i stabilizacja...
Właśnie taka jest różnica między effectinem a anafranilem moim zdaniem, że ten pierwszy delikatniej działa na receptory..
Nie jest taki...ordynarny...bynajmniej u mnie.....(u mnie to mocne działanie było potrzebne i chyba anafralek mimo wszystko trochę wygonił u mnie depre na początku, a to że się z czasem zkiepścił to już inna sprawa..p)
Velafax to pierwszy lek który mnie nie zmiażdżył. Było nie wesoło przez jakiś czas, ale znośnie...
Zgadzam się z Robertem, że jak są miażdżące skutki to trzeba jak najszybciej znaleźc pobliski kontener, bo wiem z doświadczenia, że takowe skutki nie mijają, a jedynie do grobu zapędzają...
Roberto próbowałeś effectin?
..mnie stabilizuję i na chwilę obecną czuję się tak względnie normalnie po 5 m-cach brania..Pzdr

Shadowmere jeżeli jest względnie ok to nie waż się go zmieniac niegrzeczna dziewczynko..p
Tylu ludziom ten lek pomógł, że jak dobrze pójdzie to dołączysz do ich grona...
Może byc coś takieg, że jeszcze daweczke będziesz musiała dopasowac, bo tam jest duża rozpiętośc, ale jak narazie to muszisz przyzwyczaic organizm...PZDR
depresyjny098

przez Shadowmere 03 maja 2010, 09:20
obudzilam sie z bolem glowy i odruchem wymiotnym.do tego zawroty glowy i otumanienie.ale i tak w stosunku do efectinu to jest to subtelny lek :D efectin u mnie nailal mysli i zachowania samobjcze+usilowalam nozykiem stolarskim otworyzc sobie tetnice szyjna.derealizacja,agresja,wymioty,pobudzenie.scierwo..ehh.zobaczymy. :angel: dzieki,ze jestescie ze mna.
Shadowmere

przez rober6666 03 maja 2010, 09:31
depresyjny
Próbowałem wenlafaksyny
Efekt był baaardzo zbliżony do amitryptyliny (TLPD)....czyli
przez pierwszy tydzien totalne zaskoczenie-Boże , to jest chyba to !!-z dnia na dzień coraz lepszy klimat, coraz lepsze samopoczucie, coraz więcej energii i sił (okazało sie że to działanie noradrenaliny, ktore w pierwszej kolejności jest najmocniejsze w obu tych lekach )...i NAGLE TRAAACH-tragedia, masakra, serotonina dochodzi do głosu i zaczyna sie znana również Tobie jazda-akatyzja, odrealnienbie LĘK taki do sufitu i tak nasilone myśli samobójcze jakich nie dają żadne inne leki-skończyłem w szpitalu.....Fantastycznie że na Ciebie działa Wenlafaksyna tak pozytywnie-też sie , cholera namęczyłes z tymi przekletymi cukiereczkami i w końcu trafiłes być może na dobre
Shadow
Przykro mi , że sie tak męczysz...podziwiam Twoja cierpliwość
Tylko my wiemy przez jakie p[ieklo przepuszcza nas choroba i skutki uboczne leków
Marzę o tym ,że przeczytam za kilka dni twego posta o treści-DZIAŁA !!!!
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg