MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez cyklopka 27 paź 2014, 12:23
Anna P. napisał(a):Nie odczułam też poprawy samopoczucia ale nie w tym celu łykam mirtę.

Dalej się nie mogę pogodzić z tym, że lekarze przepisują lek przeciwdepresyjny w innych celach :bezradny: No ze względu na ubok, a nie na główne działanie. Z drugiej jednak strony przeciwalergiczne starej generacji są genialnymi nasennymi :mrgreen:

Ja mirtę dostałam objawowo na depresję. Przyszłam po miesiącu i mi lekarka mówi, że już nie mam takich smutnych oczu. Natomiast apetyt i szybsze zasypianie to dopiero po duuużym zwiększeniu kwetiapiny.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez miko84 27 paź 2014, 12:36
Mirta to u wielu skuteczny lek przeciwdepresyjny. W badaniach wychodzi jako jeden ze skuteczniejszych (jak nie najskuteczniejszy), chociaż u wielu też się nie sprawdza. Wielu ludzi odrzuca przez tycie i senność oraz osłabienie (te dwa ostatnie maleją z czasem).
miko84

przez slow_down 27 paź 2014, 16:23
a czy Mianseryna obniża kortyzol podobnie jak mirta?
slow_down

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 paź 2014, 16:33
Tak, chociaż nie było tylu badań na ten temat jak w przypadku mirtazapiny.
miko84

przez Pablo5HT1 01 lis 2014, 01:10
miko84,
A ja uważam, ze mirta to lek genialny ale ... tylko na papierze, w tzw praniu jest to średniak, w mojej ocenie zdecydowanie mniej skuteczny niż TLPD. Przy SSRI to może nie taki cienki ale ja wiem czy SSRI sa tak bardzo antydepresyjne? Hmm, umarlaka nie wskrzeszą raczej.

przez klaudi 01 lis 2014, 10:23
Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Psychotropka`89 01 lis 2014, 10:59
Ja brałam rozpuszczalne <ale TYLKO Mirtagen, zamiennik miał okropny smak i gorzej się rozpuszczał>.
Rozpuszczalne możesz fajnie dzielić, a z tego co pamiętam Mirzaten był w postaci kapsułek z proszkiem.
Wiadomo, że te rozpuszczalne, to nie cukierki, nie mają jakiegoś wybornego smaku ale jest O.K. Wydaje mi się, że te rozpuszczalne szybciej działają.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez miko84 01 lis 2014, 12:23
Pablo5HT1 jak dla mnie mirta to jedyny lek który zadziałał.

Co do wersji to rozpuszczalna chyba szybciej się wchłania i przez to może szybciej działać (dobre jeśli chcesz szybciej zasnąć). W sile działania chyba nie ma różnicy między nimi. Tabletki nierozpuszczalne są droższe od rozpuszczalnych.
miko84

przez cyklopka 01 lis 2014, 13:51
klaudi napisał(a):Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?

Jedne rozpadające się faktycznie się same rozkruszały w twarzy i miały smak pianek, a inne mi się nie chcą rozpuszczać i strasznie je czuć słodzikiem. Nie wiem, czy to były zamienniki, czy dwie różne partie tego samego preparatu.

Wydaje mi się, że to rozpadanie się tabletki w twarzy to jest tylko element ułatwiający połykanie, a nie wchłanianie. Bo tak czy tak jest z przewodu pokarmowego.
I Miss Forum

przez miko84 01 lis 2014, 14:23
Tak, ale tabletka twarda rozpuszcza się dłużej - nawet w wodzie, spróbuj ją rozpuścić. Tabletka która ulega łatwemu rozpuszczeniu już w ustach dostaje się do przewodu pokarmowego już rozpuszczona w płynach. Sprawdzałem na sobie i działanie nasenne tabletki rozpuszczalnej pojawiało się u mnie szybciej niż zwykłej.
miko84

przez cyklopka 01 lis 2014, 14:34
Tak, tak, szybciej się wchłonie, ale w takiej samej dawce.

Te twarde mi się bardzo źle połykało, a te co mam teraz mi nie smakują. Może następnym razem wyproszę sprowadzenie tego zamiennika, co mi smakował :P
I Miss Forum

przez miko84 01 lis 2014, 14:53
Mi smakowała mirta firmy actavis.
miko84

przez Arasha 01 lis 2014, 14:55
klaudi napisał(a):Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?

Brałam i takie i takie ( obecnie te rozpuszczalne ) i różnicy nie odczułam, a jestem generalnie mocno przewrażliwiona w temacie jakichkolwiek zmian leków.

Z moich takich może dziwnych nawyków, to mam jedynie taki, że po zażyciu mirty rozpuszczalnej w ustach nie myję przez godzinę zębów, żeby mi się czasem część substancji czynnej nie wypluła przy płukaniu ust :lol: Przy połykaniu zwykłej tabletki ten problem odpada, bo tabletka jest w ustach dosłownie moment. Ale może to tylko takie moje przewrażliwienie :roll:

-- 01 lis 2014, 13:58 --

miko84 napisał(a):Tabletki nierozpuszczalne są droższe od rozpuszczalnych.

No właśnie ... sama zastanawiałam się, dlaczego tak jest :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Meg1985 01 lis 2014, 15:00
cyklopka napisał(a):

Jedne rozpadające się faktycznie się same rozkruszały w twarzy i miały smak pianek, a inne mi się nie chcą rozpuszczać i strasznie je czuć słodzikiem. Nie wiem, czy to były zamienniki, czy dwie różne partie tego samego preparatu.

Wydaje mi się, że to rozpadanie się tabletki w twarzy to jest tylko element ułatwiający połykanie, a nie wchłanianie. Bo tak czy tak jest z przewodu pokarmowego.

Hahahahaha jeszcze takiego określenia to nie słyszałam, żeby leki rozpadały się w Twarzy :)))) Cyklopka jesteś mistrzyni :brawo: :P

-- 01 lis 2014, 15:02 --

Ja Używam tylko tych rozpuszczających się " w twarzy", a dokładnie Mirtor, ma rewelacyjny smak, nie trzeba go niczym popijać :)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Sortuj wg