MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Popiol 08 paź 2014, 17:15
Martiszon, Możesz spróbować dołożyć mirtę, poobserwujesz co się będzie działo, leku musisz doświadczyć na sobie, fakt wiedza na temat leków pomaga, ale nie ma się co zbytnio sugerować opiniami innych użytkowników bo każdy jest inny, reakcje na lek mogą być wręcz skrajne u różnych osób. Dodatkowo mirtazapina może wzmocnić działanie przeciwdepresyjne, poprawi apetyty, sen a pisałaś że masz problemy z tym. Porozmawiaj z lekarzem.
Popiol

przez slow_down 08 paź 2014, 18:49
Martiszon, jak to połączenie paro z mirtą nic nie daje? Dla mnie to była rewelacja. Paro dobrze tłumiła negatywne emocje, niwelowała lęki, a mirta ładnie usypiała a w dzień przez noradrenalinowe działanie eliminowała senność typową na lekach SSRI. Więc jak dla mnie mix bardzo dobry.
slow_down

przez Arasha 08 paź 2014, 22:50
estera1 napisał(a):Arasha a co ty tak pozno jeszcze na forum? :P

estera1 No widzisz ... głupota ludzka nie zna granic :bezradny: Siedziałam na forum do wpół do pierwszej, a potem nie mogłam do 4 spać i musiałam brać Clona. Ja powinnam mieć zakaz wstępu na nerwica.com po 23 :time:

martiszon Właśnie nie wiadomo, czy połączenie paro z mirtą nie byłoby dobrym rozwiązaniem :? Skąd wiesz, że sama paroksetyna pomoże Ci tym razem ? Pisałaś, że masz wizytę u lekarza. Byłaś już, czy dopiero się wybierasz ? To trochę dziwne, że paroksetyna miałaby Ci pomóc na poprawę apetytu. Z tego co wiem, to wszystkie SSRI na początku leczenia pogłębiają jeszcze niechęć do jedzenia :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martiszon 09 paź 2014, 11:59
Byłam u lekarza. Mam brać 30 mirty i połówkę parogenu. Byłam na połówce mirty i niestety nie poprawiła mi apetytyu :( dlaczego? Lekarka chce sprawdzić czy 30tka poprawi mi ten apetyt. Depresja dopadła mnie tym razem z powodów bólu brzucha. Brzuch boli od sierpnia (apetyt miałam), depresja zaczeła się od końca września i wtedy dostalam wstrętu do jedzenia.
Cos tam jem, bo jeść muszę ale to jest raczej zmuszanie się do jedzenia :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez miko84 09 paź 2014, 13:49
Martiszon no więc brałaś 15 mg i dziwiłaś się, że nie masz apetytu? To mała dawka u wielu stosowana typowo na sen, bez większych efektów przeciwdepresyjnych.
miko84

przez Tańczący z lękami 09 paź 2014, 14:35
miko84 napisał(a):Ale gdybyśmy wyłączyli jej działanie noradrenalinowe to nic poza odwrotnym agonizmem 5-HT2a i c by nie zostało, a jeśli to by wystarczało to takie leki jak Ketanseryna czy Ritanseryna już dawno byłby zarejestrowane do leczenia depresji...

ritanseryna to mój ideał leku "na papierze"...gdzie można znaleźć to cudeńko, da się dostać w PL? :P
Ponoć próbuje się tego leku z leczeniu uzależnienia od alkoholu i może mieć właściwości przeciwlękowe i przeciwdepresyjne...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Martiszon 09 paź 2014, 14:41
miko84, dzieki ! No dziwilam się, bo stosowalam się do zalecen lekarza. Kazała brać dwa tygodnie 15 i apetyt miał się poprawić. Rozumiem teraz, ze to po prostu za mała dawka.

Czy normalne po mircie jest takie widzenie trochę za mgła? Mruże oczy mocno i nie wyraźnie widzę.

Wielkie dzięki Wam wszystkim za pomoc. Jak zwykle to forum, pomaga mi w najtrudniejszych momentach. Pozdrowienia!
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez miko84 09 paź 2014, 15:38
Tańczący z lękami obawiam się, że odwrotny agonizm 5-HT2c, nawet silny nie wystarczy do efektu przeciwdepresyjnego czy przeciwlękowego. Co innego silny antagonista 5-HT2c, ale takiego jak na razie nie ma (są substancje testowe). Ostatnio pojawił się artykuł, że selektywni antagoniści 5-HT2c powodują szybkie (w ciągu 5 dni) działanie przeciwdepresyjne, więc może za ileś tam lat pojawi się taka substancja na rynku. Na razie nie słyszałem o żadnej w fazie testów.

Co do ritanseryny to raczej nie jest dostępna w Polsce (jak i wiele innych leków).
miko84

przez Tańczący z lękami 09 paź 2014, 15:58
miko84, zauważyłem, że miansa ma coś w sobie co działa u mnie na anhedonię i poprawia emocjonalność podczas stosowania SSRI. Może to przez poprawę snu, sam nie wiem. W każdym razie nasila mi też lęk za dnia, który podobnie jak to miałeś z mirtą nasila się wieczorami a po połknięciu tabletki mija. Pamiętam nasze rozmowy o zwężaniu źrenic pół godziny po spożyciu tabletki. Być może zatem odwrotni antagoniści wystarczą, bo downregulują te cholerne receptory. W myśl tego wszystko co je downreguluje powinno pomagać a najprzyjemniej robią to odwrotni agoniści i antygoniści. Masz rację - o ritanserynie w PL mogę tylko pomarzyć... :( A jak u Ciebie działała cyproheptadyna? Pewnie brałeś ją solo, a moim zdaniem SSRI też jest potrzebny choćby dla agonizmu 5ht1
PS. Dzięki za info o ritanserynie :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Anna P. 09 paź 2014, 16:54
Witam wszystkich
Dawno tu nie zaglądałam ale jakoś czasu mi brakowało. W każdym razie chciałam zameldować, że od tygodnia śpię na mniejszej dawce mirty i promazyny. Zredukowałam oba leki o połowę i teraz łykam 45mg mirty i 100mg promazyny. Śpię pięknie ale to raczej zasługa nowych leków na epi. Jestem senna non stop i o 21 po prostu padam na pysk. Nie powiem żebym narzekała. Tak długo cierpiałam na bezsenność, że wolę być senna cały dzień i ładnie spać w nocy
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Meg1985 09 paź 2014, 16:59
Anna P., to pięknie, gratuluję i tak trzymaj! Może kiedyś pozbędziesz się całkowicie leków, żeby zasnąć. :)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez miko84 09 paź 2014, 17:09
Tańczący z lękami cyproheptadyna ma ogromny minus, blokuje receptory dopaminy, a to ona jest wg. mnie kluczem w pozytywnym działaniu antagonizmu/odwrotnego agonizmu 5-HT2c. Czułem się na niej nieźle, ale nie tak jak np. na mirtazapinie.

Agonizm 5-HT1a jest przereklamowany. Przynajmniej w moim przypadku, biorę aktualnie wortioksetynę, czyli agonistę 5-HT1a (dość mocnego, 15 nm) i co? I nic. Żadnych fajerwerków.
miko84

przez Zbychu 1977 09 paź 2014, 17:36
Podbijcie post o ami.Biore ją w dawce 300mg i b.dobrze ją toleruje.Do tego biore 3x0,5 mg flupentiksolu.Zatem wszystkie główne neurotransmitery regulujące nastrój mam uruchomione.
Zbychu 1977

przez Anna P. 09 paź 2014, 17:45
Meg1985 napisał(a):Anna P., to pięknie, gratuluję i tak trzymaj! Może kiedyś pozbędziesz się całkowicie leków, żeby zasnąć. :)

Dzięki bardzo. Wydaje mi się, że teraz mogłabym, póki jestem taka senna, spróbować zasnąć bez laków ale na samą myśl ogarnia mnie panika
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

Sortuj wg