MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 15 sty 2014, 12:09
Norma że zdajesz się na lekarzy, ale jak któryś z kolei nie potrafi pomóc to sam kombinujesz. I nie ma w tym nic złego gdy stosujesz leki przeciwdepresyjne przez odpowiednio długi czas. Poza tym leków sam sobie nie wypiszesz, zawsze to robi lekarz, a on nie przepisze Ci czegoś co nie jest stosowane do Twojej choroby.

Ufność do lekarzy jest potrzebna, ale jeśli ich leczenie nie przynosi skutku lub wykazują się rażącą niewiedzą to normalne, że zostaje ona zachwiana.

Niestety znam z rodziny przykłady działania lekarzy którzy przyspieszyli przechodzenie na tamten świat pacjentów, czy to swoją niewiedzą czy zaniedbaniami. Zresztą każdy zna takie przykłady, bo nie są one taką rzadkością.
miko84

przez lunatic 15 sty 2014, 12:12
miko84,
wiem ze nie przepisze, dziś właśnie ide do innego lekarza i sie zastanawiam czy poprosić go o sertralinę która kiedyś jakiś czas dobrze działała czy wziać to co sam z siebie by polecił

przez miko84 15 sty 2014, 12:18
Jeśli to inny lekarz to możesz zdać się na to co przepisze i pobrać to odpowiedni czas. Zawsze to inny lekarz i inne podejście, dobrze by było gdybyś mu streścił historię leczenia.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 15 sty 2014, 12:21
miko84,
trochę się obawiam tego streszczenia, bo jak jednemu nowemu lekarzowi streściłem moje reakcje na leki to stwierdził CHAD, zapisał leki na to po których mi sie tylko pogorszyło

przez miko84 15 sty 2014, 12:32
No ale musi wiedzieć co i jak, opowiedz też o tej reakcji na leki po których Ci się pogorszyło i może przepisze odpowiednie.
miko84

przez lunatic 15 sty 2014, 12:36
może, zobaczymy

przez ladywind 15 sty 2014, 12:37
lunatic, ja też miałam podobnie, że jakiś lek pomagał, poźniej działanie słabło przez co zmuszona byłam zmienić na inny i poźniej po raz kolejny wracałam do tego pierwszego. Także nie obawiaj, że sertralina teraz by nie pomogła.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 15 sty 2014, 12:51
miko84 napisał(a):PS3. Elfrid spoko, tylko nie uciekaj z forum jak ostatnio gdy leczenie zacznie się pierniczyć. Miej tą odwagę pisać na forum i informować o wszystkich zmianach leków, zobaczymy czy ta kwetiapina to na długo...

Jak leki nie działają i się komuś pogarsza, to zwyczajnie nie ma siły na zabawę w forum (użytkownik Miko jest tu jedynym wyjątkiem).
Co do reszty bez komentarza, spodziewałem się po Tobie więcej.
I dzięki za wsparcie jak poniżej:

-- 15 sty 2014, 12:55 --

miko84 napisał(a): Oby ta Twoja kwetiapinka była Ci dobra, powodzenia ze stosowaniem tego leku długotrwale.

-- 15 sty 2014, 12:58 --

miko84 napisał(a):elfrid dobrze, bierz ten neuroleptyk i niech Ci wyjdzie na zdrowie. Dziwię się tylko, że nigdy żadnego nie próbowałeś a wszystkim je polecałeś (w tym mnie). Przypominam, że to Ty zmieniałeś ostatnio leki jak rękawiczki, brałeś stabilizator, później paro, później znowu coś innego. Ja biorę ten zestaw już 7 tygodni i nie mam zamiaru zmieniać, więc luz. Gdzieś pisałem, że mam teraz anhedonię? Jeśli udzielanie się na forum jest oznaką zdrowia to chwała wszystkim którzy tu pisują - ozdrowiali w jednej chwili...

No. I każdy w odpowiednim okresie czasu, więc nie zmieniam leków jak rękawiczki. Ty wracasz do tych, które już nie działały, bo zabrakło Ci alternatyw. To jest niepokojące.

-- 15 sty 2014, 13:07 --

lunatic napisał(a):a ja już sam nie wiem czy zdać się na lekarzy czy samemu coś kombinować, jedno i drugie ma kijowe efekty

Z własnego doświadczenia na lekarzy. Ja tego nie zrobiłem w 2007r. i kręciłem się w kółko antydepresantów. Obecnie mógłbym być w zupełnie innym miejscu - nie chodzi o tą zmarnowaną kasę, ale o stracony czas.
Prędzej czy później pogubisz się w tym, chociażbyś miała świetną wiedzę psychofarmakologiczną. Lekarz dysponuje czymś bezcennym - obserwacją (Twojej osoby ale i innych pacjentów z różnymi diagnozami). Tym samym jeżeli nawet po zdaniu całej historii choroby nabędzie podejrzenia co do CHAD, nie będzie Cię leczył stabilizatorami na siłę. Zwłaszcza tych po których się źle czułaś. Jeżeli wraz z LPD jakiś wprowadzi to na pewno będzie reagował jeśli źle ocenisz jego działanie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 15 sty 2014, 13:18
elfrid nie stosowałem połączenia SSRI z mianseryną przez dłuższy czas, tylko na początku mojego leczenia w 2009 roku ale na małych dawkach, a jak już pisałem było to połączenie przepisywane mi przez 3 różnych lekarzy. Zresztą sam mi łączenie leków polecałeś, ale wiem, że nie powinno być to wyznacznikiem leczenia, po prostu wróciłem do tego co przepisywali mi lekarze i co mój lekarz najczęściej i z największą korzyścią stosuje. Trzymałem się monoterapii bo zawsze lepiej jest brać jeden lek, ale nie było to korzystne (i same SSRI i sama mirta i wellbutrin czy inne leki nie przynosiły korzyści). Teraz stosuję połączenie leków często stosowane w depresji i lęku.
miko84

przez elfrid 15 sty 2014, 13:31
miko84, to dobrze, że widzisz już poprawę po tym połączeniu
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 15 sty 2014, 13:35
A ja myslałam, że lunatic, to chłopak :D
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 15 sty 2014, 13:39
elfrid też się cieszę i szczerze życzę każdemu cierpliwości, by udało się wytrwać te 12 tygodni na danym leku/lekach, by sprawdzić czy działa, a dopiero później zmieniać.
miko84

przez lunatic 15 sty 2014, 14:02
ladywind napisał(a):lunatic, ja też miałam podobnie, że jakiś lek pomagał, poźniej działanie słabło przez co zmuszona byłam zmienić na inny i poźniej po raz kolejny wracałam do tego pierwszego. Także nie obawiaj, że sertralina teraz by nie pomogła.

u mnie była z nią o wiele gorsza historia, kiedyś o tym pisałem, po kilku miesiącach rewelacyjnego działania pojawiły się okropne objawy uboczne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, bardzo dużo czasu minęło zanim doszedłem ze to od sertraliny,trochę liczę na to ze dzięki Omega3 nie będzie tym razem takich objawów ubocznych

-- 15 sty 2014, 13:03 --

ladywind,
no chłopak, a kto napisał ze dziewczyna? :D

elfrid,
zgadza się ze nigdy moja diagnoza względem siebie nie będzie się mogła równać diagnozie lekarskiej, ale np. dlaczego zaden lekarz nie powiedział mi ze mogę złągodzić obajwy uboczne SSRI kwasami Omega3 jak wiele razy je im zgłaszałem, dopiero sam to musiałem wyczytać i dzięki temu lepiej toleruje te leki, juz pomijam fakt ze tez potencjalizują efekt p/depresyjny SSRI

-- 15 sty 2014, 13:22 --

a jak miałem objawy uboczne po sertralinie to żaden się nie pofatygował począwszy od internistów a kończąc na dermatologach zeby mnie zapytać czy biorę jakieś leki i zeby sprawdzić czy to nie od tego, ja wtedy o niczym pojęcia nie miałem i zaden mi nie pomógł, dopiero sam musiałem do tego dojść, nestety przez to i kilka innych sytuacji mam do nich ograniczone zaufanie

-- 15 sty 2014, 13:24 --

lunatic napisał(a):
ladywind napisał(a):lunatic, ja też miałam podobnie, że jakiś lek pomagał, poźniej działanie słabło przez co zmuszona byłam zmienić na inny i poźniej po raz kolejny wracałam do tego pierwszego. Także nie obawiaj, że sertralina teraz by nie pomogła.

u mnie była z nią o wiele gorsza historia, kiedyś o tym pisałem, po kilku miesiącach rewelacyjnego działania pojawiły się okropne objawy uboczne uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, bardzo dużo czasu minęło zanim doszedłem ze to od sertraliny,trochę liczę na to ze dzięki Omega3 nie będzie tym razem takich objawów ubocznych

-- 15 sty 2014, 13:03 --

ladywind,
no chłopak, a kto napisał ze dziewczyna? :D

elfrid,
zgadza się ze nigdy moja diagnoza względem siebie nie będzie się mogła równać diagnozie lekarskiej, ale np. dlaczego zaden lekarz nie powiedział mi ze mogę złągodzić obajwy uboczne SSRI kwasami Omega3 jak wiele razy je im zgłaszałem, dopiero sam to musiałem wyczytać i dzięki temu lepiej toleruje te leki, juz pomijam fakt ze tez potencjalizują efekt p/depresyjny SSRI

-- 15 sty 2014, 13:22 --

a jak miałem objawy uboczne po sertralinie to żaden się nie pofatygował począwszy od internistów a kończąc na dermatologach zeby mnie zapytać czy biorę jakieś leki i zeby sprawdzić czy to nie od tego, ja wtedy o niczym pojęcia nie miałem i do głowy mi nie przyszło ze to moze byc od leku który tak bardzo mi pomógł na początku,to było zadanie lekarzy a nie moje zeby to rozwiązać,a zaden mi nie pomógł,czasem nawet zarzucali hipochondrię, dopiero sam musiałem do tego dojść, niestety przez to i kilka innych sytuacji mam do nich ograniczone zaufanie

-- 15 sty 2014, 13:25 --

z tego zdenerwowania jak sobie o tym przypomniałem az mi sie cos pochrzaniło z wysłaniem postu :D

przez Kitex120 19 sty 2014, 12:25
Na angielskiej wikipedi też piszą że połączenie Agomelatyny z SSRI daje bardzo skuteczne właściwości przeciwdepresyjne. Agomelatyna jest agonistą receptorów melatoninowych i antagonistą 5TH2C I 5TH2A receptorów serotoninowych. Co powoduje że SSRI działa na te ,,pozytywne'' receptory serotoniny a agomelatyna blokuje te ,,złe'' receptory.

Sortuj wg